Sari la conținut

Limitator De Viteza La Un Bt49qt-2


crazy_wookie
 Share

Postări Recomandate

mdea....mi`sa zis de la un anumit mecanic... ca la aprindere pot sa fac modficarea in 2 feluri.... scot chestia aia care nu permite turarea motorului maxim ... sau ii pui aprindere pt motor de 125cc.. dar la asta cred ca iti prajesti motoru:) ... oricum maine ma duc la triton sa`mi iau o tubulara de 10 si jos shaiba de la variator:)))

 

btw anothergxg am intrat de sitte`ul asta http://www.xs4all.nl/~hmkcomp/download/BT50QT9_go_faster.pdf si am incercat sa sterg bt50t9 sa gasesc si altceva ..alte modele.. yo am un BT50QT-10 (sau BT49QT-10 asa scrie in carte si asa cred ca sunt toate 49 in fine ) si cred ca sunt la fel facute... dar totusi..daca poti sa gasesti orice informatie despre modelu asta as fi recunoscator.. caut ca tampitul pe net si gasesc nu`ma porcarii

 

Asfalt usca si salutari cu faru`

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...

Salutare!

 

Ma bucur ca ati deschis discutia asta.

Sunt si eu boboc in "clubul baotian", cu un BT 49 QT - 9, si tocmai ce am facut faza cu firul roz. Merge pana la 70. Dar cred ca mai exista inca o kestie care inca mai limiteaza. "Poate alt fir...? :P

 

Specific ca nu avea decat 300 km azi de dim cand m-am ocupat de firul roz. :D)

 

Multumesc Haste !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Salut am si eu un sym mio 50 e limitat la 45 kmh are 1200 km din 2008 cum pot sa scot limitatorul si ce trebuie sa fac sa scot limitatorul ? :agree:

 

:crack: :crack: :crack: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dai un search si vezi care sunt limitarile gasite pana acum de ceilalti forumisti. daca nu descoperi niciuna

pe scuterul tau se poate ca el sa nu mearga mai mult sau e mult mai complicat de delimitat.(putin probabil)

dar in primul rand foloseste search!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...