Sari la conținut

Recomandare traseu buc - ?


Yaho0o
 Share

Postări Recomandate

  • Admin

spre giurgiu ma gandisem si eu. multumesc LUV pt traseu.

Sa traiesti, sa traiesti..sa mergi atent pentru ca fiind drum judetean trece prin sate si comune, atentie la carute, baligile aferente si la virajele stranse si tehnice, mai ales in Cascioarele..drum bun, o sa-ti placa!

Ca tips suplimentar, daca esti amator de balaceala ia-ti slipul la tine, intra in Oltenita si mergi inspre portul vechi inspre santierul naval, exista in pustietatea santierului un fel de plaje cu nisip care coboara destul de lin in Dunare si unde te poti bucura de baie.

La intoarcere urmeaza sfatul dat de colegul de mai jos:

 

(... ...) Eu de la Oltenita as lua-o pe la Manastirea, Frasinet, Gurbanesti, Fundulea,Buc. E mirific drumul...aproape tot timpul in apropierea salbei de lacuri. Foarte bine virajat...chiar fun.

 

Daca esti incepator e mai bine sa mergi singur si linistit . Fereste-te de companie cat poti de mult pana incepi sa -ti dai seama care e treaba cu motocicletele .

Asta este cu adevarat un sfat adevarat care o sa-ti prinda bine, daca mergeti tarla mare vei fi tentat sa te tii dupa unii care nu sunt incepatori si o sa-i dai in goarna, expunandu-te la riscuri mari.

Imi amintesc ca prima iesire am facut-o singur inspre Brasov la o intrunire moto..

Daca totusi vrei companie cauta incepatori si nu mai mult de 4/5 mobre, altfel te vei chinui cu unul care ramane fara gaz si vrea la benzinarie, altul care desi ati plecat din benzinarie a uitat sa se pise sau celalalt care nu si-a terminat inca tigarea..

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Asta este cu adevarat un sfat adevarat care o sa-ti prinda bine, daca mergeti tarla mare vei fi tentat sa te tii dupa unii care nu sunt incepatori si o sa-i dai in goarna, expunandu-te la riscuri mari.

Imi amintesc ca prima iesire am facut-o singur inspre Brasov la o intrunire moto..

Daca totusi vrei companie cauta incepatori si nu mai mult de 4/5 mobre, altfel te vei chinui cu unul care ramane fara gaz si vrea la benzinarie, altul care desi ati plecat din benzinarie a uitat sa se pise sau celalalt care nu si-a terminat inca tigarea..

 

 

Asta e adevarat. Lasa ca toti cei aflati in discutie acum nu sunt "reisari", cel putin eu si amicul cu care cred ca o sa vin, nu suntem. Iar din cate spune initiatorul, nici el si nici amicul incepator nu sunt.

 

Asa ca mergem frumos, respectam regulile deplasarii in grup. Cine are chef de nebuneala un pic, face un semn, se duce, isi face de cap, neafectand grupul, apoi revine in gashca. Asa e cinstit.

Editat de middle_of_nowhere
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niste idei:

- Ati putea sa o luati pe Bucuresti - Alexandria si la intrarea in Ghimpati sa faceti stanga spre Giurgiu. Nu e cel mai bun asfalt dar drumul e cam pustiu si drumul nu e atat de monoton ca Bucuresti-Giurgiu.

- Puteti sa treceti la vecinii Bulgari si sa haliti ceva la Ruse.

- La intoarcere mergeti pe traseul spre Oltenita propus de l.u.v

Editat de StefanSC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...