Sari la conținut

Plimbare maine, 7.09.2014


middle_of_nowhere
 Share

Postări Recomandate

Cum, bineinteles ca a intervenit ceva la mine si nu am putut pleca intregul weekend, ma gandesc sa recuperez cumva maine si sa fac o plimbare...

 

Asa ca cine este amator, este binevenit.

 

Stabilim aici pe unde sa mergem, pentru ca nu m-am gandit inca... :)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Veliko chiar as vrea sa vizitez. Arata fabulos orasul ala(am trecut pe langa el de nenumarate ori, dar nu am oprit). Nu cred ca e insa o optiune. Aseara am trecut pe acolo...si, la 12 km de Veliko, spre Ruse, am trecut prin apa de 50 cm. Abia am trecut cu masina, si am un van. Apa nu traversa soseaua ci efectiv venea de pe un deal,pe sosea. Nici nu iti puteai da seama cat vei merge asa. Masini oprite, etc. Urat.

Nu as repeta asta. Pana se linistesc apele(la propriu) pe acolo, nu m-as baga.

Aproape de Veliko Tarnovo:

Editat de middle_of_nowhere
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai,merem pe Giurgiu-Ruse-Silistra? Pe A2 e mult prea monoton

Cine a zis ca se merge pe A2 ?

Plecam pe drumul vechi spre mare cu iesirea spre Pantelimon

Pentru cei interesati eu o sa fiu la ora 10 la benzinaria Moll linga fostul Aparataj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu merg daca se pleaca spre Silistra pe drumul vechi/A2.La iesirea din vama giurgiu e indicator spre silistra,pe traseul ala merg,prin rromania nu ca e distanta mai mare 258 fata de 184 prin bulgaria.Nu vreau sa fac un ocol de 148km prin romania

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fi te rog mai explicit. Pe ce drum vrei sa mergi?

Traseul propus de mine este Buc- Calarasi-Silistra- Ruse-Giurgiu -Bucuresti.

Drumul dintre Silistra si Ruse ( prin Bulgaria) l-am facut anul trecut si a fost o incintare pentru cei care doresc un drum bun fara trafic unde poti sa alergi la maxim motorul.

Editat de Cristifrig
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea ar fi sa mergem asa:


» Post actualizat in 06 Sep 2014 17:10


Cu plecare spre Ruse si intoarcere pe Calarasi, Oltenita, etc Drumul este extraordinar de bun si pe partea romaneasca, pe unde am mentionat eu. L-am facut de mai multe ori. In plus, este foarte frumos.


» Post actualizat in 06 Sep 2014 17:11


Plecare pe la un 9:30 - 10.00 E ok?

post-78502-0-48736500-1410023354_thumb.jpg

Editat de middle_of_nowhere
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incerc sa mai trag de timp dar nu cred ca reusesc mai repede de 12-1 sa ajung. Iesirea e pe la mine prin sector,deci as mai castiga timp. Daca nu,have fun!

 

Si eu stau pe Vitan Barzesti,...deci aproape...dar 12-13 din pacate e cam tarziu pentru o plimbare de 350... Inseamna sa ajungem pe noapte. Google zice ca, mers continuu, faci peste 6 ore. Noi stim ca nu o sa fim chiar in limite cu deplasarea...dar, te mai opresti pe ici pe colo, mai o poza...mai ceva de mancare..."sa fie bine, ca sa nu fie rau". Si atunci...se lungeste treaba.

 

Poate reusesti si tu mai devreme. Asta daca nu esti la munca...ca atunci e cam nasol...

» Post actualizat in 06 Sep 2014 19:31

So,

 

Cine vine? 9:30 Petrom iesire Bucuresti spre Jilava. E ok?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...