Sari la conținut

Toronto Motorcycle Show


Postări Recomandate

Oarescumva...in cazul lui K1200S - beg to differ.

 

De la Honda, ar fi comparabil cu un VFR cred - am testat una acum citeva luni si cred ca BMW-ul isi merita clar cei 30% $ in plus.

 

...si la masini - m-am dat cu 330-ul unui prieten si e o experienta aparte. Bineinteles, trebuie sa-ti placa masinile si condusul ca sa apreciezi diferentele...

 

sint de acord ca sint cam scumpe totusi, este un premium de marca si mai nou au competitori seriosi ... Acura/Infinity et co. Deasemenea de acord ca multi daca nu majoritatea proprietarilor de BMW-uri nu ar simti diferenta fata de un model cu 30% mai ieftin.

 

Cheers,

Razie

 

La masini iti dau dreptate, dar la bikes eu as alege Honda VFR 2007. VTEC-ul e o chestie care mie-mi place.

Desi compararea celor 2 nu e dreapta. Beemer-ul are motorul mult mai mare... Pana la urma as fi fericit cu oricare, dar Honda mi se pare un pic mai high tech. Un pic doar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VTEC-ul e o chestie care mie-mi place.

Desi compararea celor 2 nu e dreapta. Beemer-ul are motorul mult mai mare... Pana la urma as fi fericit cu oricare, dar Honda mi se pare un pic mai high tech. Un pic doar.

 

Intr-adevar, VFR-ul torcea ca un pisoi pina la 7000 ture si atuncea VTEC-ul scotea un miriit (growl) foarte frumos..numai acolo o tineam de placere...

 

Am un Odyssey tot cu VTEC si asta face la fel pe la 4000...imi place VTECul.

Editat de Razie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, VFR-ul torcea ca un pisoi pina la 7000 ture si atuncea VTEC-ul scotea un miriit (growl) foarte frumos..numai acolo o tineam de placere...

 

Am un Odyssey tot cu VTEC si asta face la fel pe la 4000...imi place VTECul.

 

Mda... pacat ca VFR-ul fiind de fapt sport touring nu vine si cu shaft drive. Ar fi fost pachetul complet. Prea frumos sa fie adevarat. Cand faci 1000km intr-o zi parca nu vrei sa ungi lantul ala de 2-3 ori, ori chiar mai des daca da si ploaia peste el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai observat toate motoretele aveau pe sa un semn cu va rog nuva asezati.macar gagici sa fie.dixit

 

sa fie, da in costum de piele si casti ca sa se incadreze in tema... altfel poti sa te duci la plaja sau sa-ti iei o revista 'din aia' daca vrei femei dezbracate. Dar lasa bike-urile sa fie bike-uri. Sunt anumite chestii pe care femeile nu le pot perfectiona, pt. ca-s deja perfecte... :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La masini iti dau dreptate, dar la bikes eu as alege Honda VFR 2007. VTEC-ul e o chestie care mie-mi place.

Desi compararea celor 2 nu e dreapta. Beemer-ul are motorul mult mai mare... Pana la urma as fi fericit cu oricare, dar Honda mi se pare un pic mai high tech. Un pic doar.

Hei - tocmai am verificat asigurarea si ar fi:

BMW K1200S - 1,800$/an

VFR800 - 3,200$/an

CBR1000RR - 3,500$/an

 

deci diferenta de pret intre BMW si VFR o scot in 3 ani numai din asigurare...

 

de hi-tech, nu stiu - BMW-ul cu suspensia shmechera pe fata si spate, reglabila din mers...he he he

Editat de Razie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...