Sari la conținut

Vopsire carene


andrei111
 Share

Postări Recomandate

Va salut.

Vreau sa imi vopsesc motorul in aceasta iarna.Am un cbr600 din 2000. As vrea sa ma indrumati spre o vopsitorie moto.Stickerele le am deja. Totodata ma intereseaza si un pret estimativ.Multumesc.

Eu personal ti-l recomand pe Claudiu... https://www.facebook.com/claudiu.albu.56/photos_albums

O sa iti placa ce iese

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ca nu are inst de sablat, si fara sablare iese nimic. Doar carene moto, OEM sau fibra , omul ia bani doar pe manopera, vopseaua, cabina, consumabilele le are aproape gratis. Toyota, service mare.Apropo, are un lac special, elastic, nu sare de la nisip, pietricele mici. Pt jante, am vazut pe strada care duce de la intersectia Mihai Bravu-Vitan, pe directia Auchan , pe la jumatatea traseului e un service roti care au si service de sablare-vopsire. Preturile erau ca si ce se cere aici pe forum, Elspa, sau mai era un baiat tot de pe forum dar nu din Buc, din zona Focsani parca.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

In cazul in care doriti o reconditionare si o revopsire a carenelor, va sfatuiesc sa apelati la userul aleksandru2000 (parca asa are aici pe forum), sau cautati pe net plmtuning.ro . Sunt din Bacau si eu am indraznit sa trimit carenele pana acolo, fara sa ma gandesc ca poate cine stie cum se vor intoarce. Pot zice ca au facut o treaba minunata, refacandu-mi si vopsindu-mi 2 seturi de carene, negru mat, o lucrare splendida. Asa ca un mare plus pentru ei. Seriozitatea, devotamentul si corectitudinea cu care am fost intampinat ma determina ca pe viitor (pentru ca mai am rezervorul de vopsit) sa apelez tot la ei. Pentru cei care doresc o dovada clara a lucrarii "before" si "after", PM si va ofer pozele.

 

Cheers,

Alexandru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...