Sari la conținut

Bmw F 650 ,pegaso 3 650,dominator ,sau Dr 650 ?


blue_nightwishX
 Share

Postări Recomandate

Fiecare iti va recomanda ce are sub fund :bow:

eu iti recomand TTR :bow: ala cu kick(are suspensii smechere si e mai bun la enduro decat cel cu starter), e cel mai usor din categoria "grea", asta in ideea ca il vei lua sa faci ceva enduro cu el.

Pt. turing vad ca ai deja ceva bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai depinde de ce vrei sa faci cu ea!cu bmw si aprilica, touring si cel mult o poteca prin padure un drum forestier,sunt ok pentru 2 persoane si bagaje,in schimb cu dr-ul sau dominatorul,viata tata,varf de gama(ca-n reclama)on ,off, ce vrei tu ,in oras nu ai treaba cu nimeni,consum ok,mai ia in calcul si xt!

numai bine!

Editat de mihaisarghe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu siguranta DR 650 RS.

Motocicleta superfiabila,consuma putin,merge pe orice fel de teren(inclusiv canale,gropi,sine de tramvai si de tren, denivelari,borduri---care sunt inevitabile in orice oras romanesc care se respecta).

Este optima pentru escursii la munte,prin tara,pe drumuri forestiere sau bombardate.

Optima in oras.

Ti-o recomand. :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci . . vad ca ar fi bun.. .Dominatorul sau . .DR de 6 juma .... ! am un stil de mers mai sportiv... de fapt. .mai coltos.. e mai rezistent DR-ul k Dominatorul la chinuiala motorului in turatii mari ? Acu nu va imaginati ca o ambalez ca un nestiutor

 

spre aceste 2 modele am sa ma orientez.. .intuiam eu de la inceput ca astea merg, la speed-uri ma pricep.. .dar la enduro . .mai putin si de aceea am cerut un sfat :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am fost in locul tau acum juma de an,am ales pana la urma transalp(vreau mai mult touring-enduro),am un dr in garaj ,e a lui zzz,merge de rupe dar si dominatorul e super,dr650se e cu vreo 10kg mai usoara decat dominatorul,dr 650rse (are o semicarena)e cu vreo 20kg mai grea,eu as alege honda!

off:no ofence zzz!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am un stil de mers mai sportiv... de fapt. .mai coltos..

 

cea mai sportiva senzatie ti-o ofera un KTM LC4. Nu se compara nici nervul, nici handlingul, nici sunetul, nici suspensia cu cele de pe lista ta. BMW, DR sau Dominator bun gasesti pe la 3500 E. LC4 bun gasesti la 4000 - 4500 E. Merita diferenta!!

Incearca sa mergi cu mai multe motoare inainte sa alegi ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cea mai sportiva senzatie ti-o ofera un KTM LC4. Nu se compara nici nervul, nici handlingul, nici sunetul, nici suspensia cu cele de pe lista ta. BMW, DR sau Dominator bun gasesti pe la 3500 E. LC4 bun gasesti la 4000 - 4500 E. Merita diferenta!!

Incearca sa mergi cu mai multe motoare inainte sa alegi ceva.

 

 

Bun raspuns. :bow:

Aceiasi dileama am avut-o si eu. Am mers cu toate inainte sa aleg, si am ales LC4 Adventure. Aaa am uitat. In lista mea mai era si un Transalp.

Dar de atunci a trecut ceva timp.... :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@blue_nightwish: nu te mai chinui ca noi sa-ti iei tot felul de vaci, ca tot la husa / exc ajungi in final :bow:

 

asta e cel mai mare adevar, insa eu am renuntat sa-mi mai bat gura. toti trebuie sa treaca prin faza asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...