Sari la conținut

Lipit Stickere


Ivanescu
 Share

Postări Recomandate

Salut , am o yamaha r6 din 2007 si as vrea sa imi lipesc stickerele pe ea inapoi ( 2 cu YAMAHA si 2 cu R6 lung , ca in poza : http://postimg.org/image/n9hr447uz/ .

Am deja stickerele.

E cineva care se pricepe sa le puna la locul lor si fara bule de aer sau sa se dezlipeasca ? :)

iti dau maine un nr de telefon a unui baiat care se ocupa cu stickere facut+montat ,la Vasi in girocului ai incercat ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, le poti monta singur fara probleme. Umpli o sticla de jumatate cu apa ( nu pana in gat) si pui o picatura de sampon in ea, amesteci bine, apoi dezlipesti stickere de pe suportul de hartie si le uzi pe spate, poti uda si carenele. Dupa ce le lipesti le mai poti misca fara sa se intample nimic rau. Dai cu o racleta de pasla peste ele si in circa 30 min (in functie de cat de concentrat e lichidul si cat de mult stropesti) se usuca si apa si nu le mai poti misca :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da tare s-a mai zgarcit cel care ti le-a dat la folia de trabsfer.

in principiu. . . se spala bine suprafata pe care vrei sa le lipesti, se sterge, poti folosi si apa dar e mai ok daca le pui pe uscat,

desprinzi stickerul impreuna cu folia de transfer de pe suport, inainte de a-l lipi probezi un pic cu el in aer zona pe care vrei sa il lipesti, ale tale sunt micute si nu cred ca o sa ai probleme cu bule de aer.

dupa ce le lipesti intinzi bine peste folia de transfer cu o racleta ca s se lipească stickerul si apoi dezlipesti folia de transfer. in cazul in care nu a iesit bine, poti sa incalzesti stickerul cu un uscator de par sa il dezlipesti, si apoi lipesti inapoi. nu recomand sa il dezlipestipe tot, ci doar portiunea care nu iti place cum s-a fixat. dezlipirea o faci normal cu ajutorul unui cutter.

spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu le-ai roluit asa sau asa le-ai primit?

asa le-am primit.

Da tare s-a mai zgarcit cel care ti le-a dat la folia de trabsfer.

in principiu. . . se spala bine suprafata pe care vrei sa le lipesti, se sterge, poti folosi si apa dar e mai ok daca le pui pe uscat,

desprinzi stickerul impreuna cu folia de transfer de pe suport, inainte de a-l lipi probezi un pic cu el in aer zona pe care vrei sa il lipesti, ale tale sunt micute si nu cred ca o sa ai probleme cu bule de aer.

dupa ce le lipesti intinzi bine peste folia de transfer cu o racleta ca s se lipească stickerul si apoi dezlipesti folia de transfer. in cazul in care nu a iesit bine, poti sa incalzesti stickerul cu un uscator de par sa il dezlipesti, si apoi lipesti inapoi. nu recomand sa il dezlipestipe tot, ci doar portiunea care nu iti place cum s-a fixat. dezlipirea o faci normal cu ajutorul unui cutter.

spor

nu sunt prea bun la asa ceva , eu nu am rabdare si ma enervez :)) de asta as vrea pe cineva care a mai facut
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu iti recomand sa folosesti apa, eu mi le-am lipit singur au iesit ok, daca folosesti apa risti sa iti alunece literele sau sa se deplaseze dupa ce dai jos folia de transfer, inainte sa le aplici (poti chiar si cu un card dar nu apasa tare risti sa le tai-cutezi) curata bine suprafata, preseaza putin cu un card folia pe stickere sa adere bine la ea apoi direct pe plastice, tot secretu i sa nu iti tremure mana, sa sti ca bulele apar si la profesionisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scociul de hartie nu il poti numii folie de transfer :rusinica: dar, merge pentru un cost scazut :)

 

Urmeaza tutorialul de mai jos , curata suprafata bine cu alcool sau solutie de curatat geamurile, ar fii indicat sa le pui cand afara sunt macar 10-15 grade ca sa nu ai surpriza ca se dezlipesc pe drum sau cand o speli :)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tadasus Evl <tadasus@yahoo.com>

 

Uitati ce stickere cu dimensiuni perfecte , culori originale mi-a trimis acest tigan :) doamne fereste cat de nesimtit poti sa fi sa spui ca stickerele sunt exact ca cele originale .. poftim

111.jpg

 

 

IMAG1536.jpg

 

 

 

Le-a trims intr-un tub de carton si din cauza asta au ramas acele denivelari care nici nu se mai lipesc ca s-a lipit abtibildul unul de altul :)

» Post actualizat in 15 Mar 2015 11:32

stie cineva care poate sa imi fac stickerele si sa mi le si monteza in zona timisoara ... chiar si mai departe merg eu dar sa mi le faca + monteze el si ii dau banii dupaia nu tiganie din asta :)

Editat de Ivanescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am comandat in ianuarie si abea mi-am recuperat banii trebuia sa ajung in maxim 25 de zile si dupa 60 am dat mail sa-mi dea banii inapoi.. si era user cu garantie :) avea oferte pentru toate motoarele

Editat de Ivanescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva sfaturi pentru cei care mai vor sa isi refaca stikerele de pe moto:

 

- cautati un furnizor local inainte de a comanda de pe net( ii mai usor de verificat , marimi culori si alte cele, plus ca deobicei va asigura si montajul si scapati de o bataie de cap)

 

- nu vopsiti motocicleta si dupa sa mergeti pentru stikere ( sunt mai greu de realizat, si poate nu ies ca si originalele, asta daca nu cumva are sablonul facut pentru motorul respectiv)

 

- daca primiti stikere cu folie de transfer ,preferabil ar fii sa fie din plastic transparent, nu scoci de hartie,

 

- degresati bine zonele unde vin aplicate , cu alcool sau solutie de curatat geamurile. ( altfel la un jet de apa se pot dezlipi )

 

- temperatura ideala pentru montaj undeva la 15 grade ca sa nu aveti surprize ca zboara sau nu se lipesc ( de exemplu la 2-3 grade stikerele devin rigide si nu adera lipiciul )

- folia de transfer se aplica cu cateva ore / sau o zi inainte de montaj pentru a se monta usor ( altfel apar surprizele , nu se mai dezlipesc de pe folia de transfer si cine le monteaza o sa il injure pe cel care le-a facut :tempted: etc..

 

Sper sa va fie de folos cele de mai sus :tomato:

 

Asfalt uscat , si vreme buna de motorit !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...