Sari la conținut

Suierat Suzuki DR350


Postări Recomandate

i-am pus de curand un intinzator manual pentru lantul de distributie....poate fi asta problema? nu ii intins destul sau poate prea intins?

Cand o turezi n-ar trebui sa se mai auda si ar trebui sa se modifice zgomotul,dar vad ca la tine ramane constant zdranganiciul

Editat de G B V
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i-am pus de curand un intinzator manual pentru lantul de distributie....poate fi asta problema? nu ii intins destul sau poate prea intins?

un intinzator automat stim cu totii cum functioneaza...

cum ai intins lantul de distributie?ai desfacut capacul distributiei,ochiometric,la mana l-ai strans, cum ai procedat?

nu ar strica sa desfaci capacul distributiei(daca nu ai facut-o) si sa reglezi "ca la carte"

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

nu ar strica sa desfaci capacul distributiei(daca nu ai facut-o) si sa reglezi "ca la carte"

2-3 cuvinte legate de procedura asta de reglaj cu intinzator manual imi poti spune te rog frumos?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor,am pus intre ghilimele...
Dpmdv treaba asta cu intinzator manual este in cel mai rau caz o solutie de compromis pana la achizitionarea unui intinzator automat
opinia mea este sa dai jos capacul,sa verifici uzura lantului de distributie,a patinelor,sa verifici daca motorul este la punct,reglaj culbutori(daca este cu culbutori);abia apoi poti strange "intinzatorul manual" si sa invarti motorul la rece.dupa toate astea montezi capacul la loc
eu unul nu as umbla,repet ,cu "intinzator manual"

Editat de kappy666
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

eu unul nu as umbla,repet ,cu "intinzator manual"

De ce? Sunt mobre care au din fabrica... Si sunt sanse mai mici spre inexistente sa crape, fata de unul hidraulic, automat etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce? Sunt mobre care au din fabrica... Si sunt sanse mai mici spre inexistente sa crape, fata de unul hidraulic, automat etc.

nu este cazul acestui exemplu.

acum te intreb eu:

1-in cazul unui intinzator "manual" cum realizezi tensionarea?dupa ureche,asa,strangi pana "simti" ca este intins?

2-la ce nr de km,in ce conditii realizezi tensionarea?"ochiometric,cand incepe sa faca precum masina de cusut",cand?

Editat de kappy666
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...