Sari la conținut

In Vama de 1 Mai (2015)


masterthor
 Share

Postări Recomandate

Stie cineva de starea drumului 24d, cand faci stanga dupa Barlad? E la fel de spart ?

Merg cam o data pe luna pe el si e asa si asa. Nu te gandi ca mergi foarte rapid, dar.. e cumva practicabil. Nu prea se mai vad marcajele pe jos, si la unele curbe mai lipsesc indicatoarele, si sunt si portiuni cu gropi. Avantajul e ca e mai scurt, si *mult* mai putine sate. Din ce am inteles mai sus, intre tecuci si galati e foarte distrus, asa ca dintre cele doua eu l-as alege pe 24D.

 

Am sa-l fac de paste (tot cu conserva) si revin cu detalii.

 

P.S. pana la urma mai merge cineva de joi dimineata? ne strangem un grupulet?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi-am facut planuri de 1 Mai, dar as merge in principiu. Tinem legatura pentru asta. :)

» Post actualizat in 18 Mar 2015 19:19

Daca e sa merg am cazare la un var in Navodari.

 

am si io un var la Lumina. era vorba sa plec pe 17 la vecini, dar din ceva motive cred ca pica. asa ca... mi-ar surade un 1 mai mucitoresc, pardon...

'om vedea

post-69982-0-08088100-1428418254_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sa-l fac de paste (tot cu conserva) si revin cu detalii.

 

Cum am promis, revin cu ceva detalii despre 24D: are cateva portiuni foarte aiurea, in special primii 10-15 km dupa Barlad, si in Vanatori, aproape de Galati, precum si cateva portiuni pe ici colo cu ditamai craterele. Se poate merge, dar cu foarte mare atentie, si categoric sub viteza legala pe multe portiuni.

 

Personal n-am apucat sa merg pe varianta cu Tecuci, insa am confirmarea ca e mai prost decat 24D de la cineva care a mers pe ambele recent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu noi informatii. Varianta Tecuci Galati e practicabila in proportie de 98%, au inceput lucrarile de reabilitare/ peticire. Au mai ramas ceva gropi la iesire din Tudor Vladimirescu spre Galati si intre vames si Piscu. Pana la 1 mai va fi reparat 100%. Am verificat vineri personal :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut weekendul acesta ambele variante. 24D e practicabil , viteza de deplasare e acceptabila si nu e aglomerat. Vreo 10 km inainte de barlad e nasol tare. Cand m-am intors am ales varianta prin Tecuci pe care am regretat-o. Tecuci-Hanu Conachi e bun asfaltul dar e aglomerat si satele ingramadite si nu poti circula cu viteza mai mare. Mentionez ca umbla si radarele. De la Hanu Conachi pana la sendreni e drumul praf. Practic rupi motorul in 2. Coloana de masini in care se face slalom printre gropi. Daca alegeam 24D eram sigur mai devreme acasa cu o ora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pana acum ne-am strans 3 motoare care pleaca joi dimineata din Iasi. Daca mai e vreounul intarziat, dati de veste sa punem tara la cale. Altfel, ne vedem acolo.


» Post actualizat in 18 May 2015 05:52

Si.. cam asta a iesit:

 

Ne-am intalnit si cu vreo 5 ciclisti din Iasibike acolo, ce plecasera Marti si Duminica din Iasi..
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...