Sari la conținut

Plimbare 2015 Bucuresti


Postări Recomandate

Ulterior am citit mult in spate (scuza-ma pentru neatentie - @rulncv)

 

Plus ca stiu ca zona aceea este mai mereu in constructie ( prefer sa ma distrez pe drum decat sa stau cu gandul ca am de ocolit miliaone de gropi )

 

:))

Editat de Alexandru Ciucu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 503
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Prefer sa vin cu motoreta un Suzuki Gsr 600 din 2008 ( contabil sa stii ca nu ma laud )

 

Scuza-ma ca te iau peste picior. Dar orice Nas isi are Nasul :)

Tu cred ca o sa ai impresia toata viata ta ca am ceva cu tine....... tare as vrea sa te vad nasul meu cu mobra aia :crack: , dar pentru drumul asta este ok.

 

PS. e urita cu spume! Zici ca-i Zt -ul de la Kava.

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu cred ca o sa ai impresia toata viata ta ca am ceva cu tine....... tare as vrea sa te vad nasul meu cu mobra aia :crack: , dar pentru drumul asta este ok.

 

 

PS. e urita cu spume!

 

Asta e (urata, frumoasa - asta imi place mie :)) )

 

Nu am impresia ca ai ceva cu mine. Problema e ca nu sufar oamenii care au muste pe caciula si sunt frustrati de anumite lucruri din jurul lor. ( banuiesc ) ca ai o varsta la care creierul iti poate da un semnal cand trebuie sa vorbesti si cand trebuie sa taci ....

 

Ps. Gusturile nu se discuta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ps. Gusturile nu se discuta !

 

Categoric, nu se discuta - vino daca ai tupeu cu ea pe munte, n-am caciula pe care sa se puna mustele ..... ca n-am pe ce s-o pun, la mine mobra conduce .... e mica dar desteapta! :crack:

» Post actualizat in 01 Jul 2015 12:11

Abia acum am citit ce ai scris (Ciucu), tu tot n-ai inteles ce vreau sa zic, n-ai in profil nimic, mobra, experienta, etc. doar gura mare. Probabil esti tinar si nelinistit, cu unii din acesti imi permit sa pierd timpul in caz de ceva, cu altii nu - findca nu-i cunosc, de ce as pleca la un drum nu chiar usor cu unul pe care nu-l cunosc deloc, nu stiu nimic de el, doar ca-i tare'n gura. Din punctul meu de vedere este foarte binevenita interventia ta pe aici, pentru alti mobristi care or sa stie cum sa abordeze un grup.

» Post actualizat in 01 Jul 2015 12:14

PS. Baga tata o mobra, pot tine o viteza de X k/h, bag si curbe ..... as dori sa merg si eu, sa vezi ca n-are nimeni ceva cu tine ........ da tu batman!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Categoric, nu se discuta - vino daca ai tupeu cu ea pe munte, n-am caciula pe care sa se puna mustele ..... ca n-am pe ce s-o pun, la mine mobra conduce .... e mica dar desteapta! :crack:

» Post actualizat in 01 Jul 2015 12:11

 

Abia acum am citit ce ai scris (Ciucu), tu tot n-ai inteles ce vreau sa zic, n-ai in profil nimic, mobra, experienta, etc. doar gura mare. Probabil esti tinar si nelinistit, cu unii din acesti imi permit sa pierd timpul in caz de ceva, cu altii nu - findca nu-i cunosc, de ce as pleca la un drum nu chiar usor cu unul pe care nu-l cunosc deloc, nu stiu nimic de el, doar ca-i tare'n gura. Din punctul meu de vedere este foarte binevenita interventia ta pe aici, pentru alti mobristi care or sa stie cum sa abordeze un grup.

Ti-am scris mai sus . SUNT LA MUNCA. Nu am cum sa stau acum sa actualizez toate datele :)) am sa faca asta cat mai repede ...

 

Nu sunt tare in gura. Ideea e ca glumele tale au fost de prost gust ...

 

Drumul este greu (nimic de zis) imi doresc sa fac acest drum cat mai repede pentru a prinde ceva experienta ... am priereni cu care aa fac asta ... si vroiam sa ne alutaram acestui grup.

 

Experienta am . Nu sunt pentru prima data pe motoreta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai vezi ca nu-i greu ...... hai cu noi pe trans ...X si rezolvam problemele de care are mobra mai mare, ne dam si noi cu cit stie mobra sa mearga.


» Post actualizat in 01 Jul 2015 12:27

Eu zic sa va duelati. Care merge mai mult pe-o roata?

 

Nu-i asa, unul este din PH altfel se comporta pe curbe, altul este cu a-ul din judetul ala cu "permise" la gata, altul n-a iesit din oras, mai este necesar un manual de "colegi" de drum?


» Post actualizat in 01 Jul 2015 12:32

contabile eu cred ca abia astepti ziua de sambata sa te matolesti putin :alcy: :alcy: ... cred ca daia esti putin agitat :cheers:

Rupt, si tot vin sa-l vad pe baietasul asta la drum incert de munte ...... cu o droaie de copatrioti dupa el (daca se poate).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Adrian : Ma, pe tine te pisca ..... limba. N-a 'uzi ca vin nedormit, "nebaut", nefu..... si tot il invit la o miuta pe preten?


» Post actualizat in 01 Jul 2015 12:51

AdrianAdy - tu esti cu micutul? ..... am mers de curind?

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi, las' ca nu ma intereseaza de ce zici tu, ce stiu eu este ca esti singurul care s-a tinut in spatele meu tot timpul si nu i-am facut loc sa treaca de mine mai departe, ca un taran, in toata viata mea am o singura dilema ....tu, daca vi si la acest drum scap de asta!


» Post actualizat in 01 Jul 2015 13:03

Nu ca ar fi o competitie, doar ca apreciere intre 2 mobristi ...... daca intelegi.

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma doare'n pix de drum/ parapante/rom/ incepatori/ ex. incepatori/ extratrestrii .......... ma doare doar de "Ciucu" :crack: Daca vi si tu ...... imi va face o imensa placere, desi caractarele noastre nu sint 100% compatibile, dar ca si "rider" mai vedem. :-L Respect oricum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre asta vorbesc si eu ..... nici nu va stiam, am mers la ghici oarecum, ne-am inteles cum am putut, stim ce poate fiecare fara pretentii de cistigatori F1. Dar nici mormoloci, broscute cu gura mare ...... in sfirsit, daca mergeti cu noi (razvan, lex, conta, etc.) sintem onorati ..... restul va rog, bagati cu GBV/VGB, etc.


» Post actualizat in 01 Jul 2015 14:16

 

Multumesc mult de apreciere, ...... o placere sa merg cu tine!


» Post actualizat in 01 Jul 2015 14:36

Apropo, cu RuInCV a bagat un drum de neuitat, am avut activitati pe care nici prin cap nu ne trecea ca le vom face vreodata ..... trageri cu arcul, treversare peste lac pe sirma ... etc.


» Post actualizat in 01 Jul 2015 14:43

Oufff. Am uitat sa te mentionez si pe tine Contabil ...

Mai esti viu omule? ..... vezi ca te astept la drumul asta sa ma faci de ris si batjocora cu aia 2 ani (vorbind pe bune .... hai cu noi ca abia astept sa te cunosc ..... n-am mai intilnit un om cu 600-le).


» Post actualizat in 01 Jul 2015 14:53

Hai ca mai este timp sa te gindesti ..... bati net-ul, eu sint greu de gasit .... putine indicii, zici ca's politician :D.


» Post actualizat in 01 Jul 2015 19:49

In atentia celor care merg .... citez ce-mi vine pe PM:

 

Sent 8 minutes ago

Drumul asta nu merge sa-l faci incet : ai minim 10 ore pe mobra, halitul iti mai ia o ora, opririle pentru alimentat / (cuvant urat) mai inseamna inca minim 30 min. Toate astea daca nu apar deloc surprize, ceea ce la un grup ceva mai mare (8-10 mobre) si avand in vedere ca se merg destui km prin munti unde vremea e suficient de schimbatoare ar trebui luate in calcul. Plus ca te mai opresti sa faci o poza, sa te mai dezmortesti un pic, sa-si mai verifice unul contul de fb (faza reala dar nu cu moto) ...

Plus de asta lumea trebuie sa fie pregatita :

1. sa aiba echipament de ploaie, ca daca te prinde 5 min o aversa sus unde n-ai copac sau altceva sub care sa te bagi si te-a udat ala esti

2. sa aiba echipament corespunzator (amicul meu de la munca care planuia sa vina cu noi a facut Transalpina acum 2 sapt, doar ca omul a plecat cu manusile de oras ... mi-a zis ca era bocna pe la Obarsie, de unde s-a si intors si omu nu e incepator, pur si simplu a avut o scapare; la Balea Cascada unde ne-am oprit sa mai punem un polar pe noi erau 5-6 grade, iti ieseau aburi din nas/gura intr-o veselie)

3. sa aiba mobra aranjata

In concluzie, duceti-va voi 4-5 care va cunoasteti si celorlati le ziceti "pe alta data".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...