Sari la conținut

Hypercharger Kit


araya
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 134
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

 

Stai asa, poate sunt eu in eroare.

 

 

Morfeuleeeeeeeeeeeeeeeee, baaaaaaaaaaaaa, tu ti-ai pus hypercharger, sau decat filtru K&N? :cheers:

 

Daca a pus decat filtru si atat, trebuia sa-i mearga fara nici un reglaj, nu?

 

 

...asta nu pot sa spun asa sigur.

Depinde ce filtru este, ce dabit are. Un filtru de la K&N care se potriveste in carcasa originala de la motocicleta respective trebuie eventual reglat carburatorul, nimic mai mult.

Dar de regula la fiecere filtru scrie undeva "instructiuni de folosire". Ori pe cutie ori este o hirtie inauntru linga filtru.

Eu mi-am pus filtru K&N atat

Carburatorul l-au reglat putin baetii si mergea bine la service.

Acu vad ca face figuri. Nu stiu din ce motiv. Maine dau o fuga la service sa aflu care e problema.

 

Cu ajutor voi pune si hypercharger. Luna viitoare cand iau salar initiez procedura. M-am hotarat.

Am acum instructiunile de utilizare ale filtrului de aer K&N si nu zice nimica de reglat carburator sau alte minuni. Zice doar cat tine filtrul si procedura de instalare care nu povesteste nimica de carburator.

Cum e la vulcan oala aia in care sade filtrul iti arata ca la prost cum sa-l scoti pe ala vechi si cum sa-l pui pe asta K&N care are aceeasi dimensiune. Atata zice la instructiuni... :scratch:

Editat de morpheus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai nenea Morpheus cu modificarea, ca strang bani si de charger.

Care e diferenta de pret intre hyper de la cruiser, de pe site, si cel al dealerilor din Ungaria?

 

Pai pe site costa 269 dolari iar dealer-ul din ungaria il vinde cu

270,00 EUR+Shipping.

 

Rabdare si tutun ca rezolvam.

Salutari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai punetzi acolo shi un set Dyno Jet (jigloare)... nu intzeleg ce e asha mare lucru de intzeles..e NECESAR pt hypercharger!!! Shi e numai 60 de dulai americani, plus ca il instalezi singur in juma de ora(vine cu instructziunile de rigoare)

Pe Ebay gaseshti ambele la scoruri f mici... eu am dat pe Hyp 250 de para shi pe Jet-uri 50, plus ca am platit transportul impreuna.

Plus ca le-am instalat singur, dracu, doar is 2 shuruburi shi un furtun...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Salut lupalb,

 

...scuza-ma ca ma bag, dar vrau sa va intreb ceva:

pentru voi ce are prioritatea:

  1. cum arata optic,
  2. performanta motorului,
  3. cum arata optic si performanta motorului.

Numai pentru performanta motorului (si atunci mult mai ieftin) sunt alte posibilitati de modificare cu aceiasi eficienta.

 

P.S.

Piesa asta "HyperCharger-Kit [K94Hy]" de la "KĂźryakyn" pentru varianta carburatoare, costa la noi 319,00€ (pentru toate HD-Modelle, VN800, VN1500, VN1600, VZ1600, MeanStreak, XVS650, XVS1100, XV1600)

 

Eu vreau sa modific dpdv estetic motocicleta... nu vreau sa fac din ciopar vitezana.

Adica poti tu sa aduci piesa? Ai magazin in bucuresti?

 

 

Mai punetzi acolo shi un set Dyno Jet (jigloare)... nu intzeleg ce e asha mare lucru de intzeles..e NECESAR pt hypercharger!!! Shi e numai 60 de dulai americani, plus ca il instalezi singur in juma de ora(vine cu instructziunile de rigoare)

Pe Ebay gaseshti ambele la scoruri f mici... eu am dat pe Hyp 250 de para shi pe Jet-uri 50, plus ca am platit transportul impreuna.

Plus ca le-am instalat singur, dracu, doar is 2 shuruburi shi un furtun...

 

Pai da... dar eu nu am curaj sa fac operatiuni pe ebay ca se fura ca in codru si ma lasa aia fara bai.

Prefer sa dau un ban in plus si sa stiu treaba sigura ca deh... nu exista magazin aici la noi din cate stiu eu... se poate sa ma insel.

Editat de morpheus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

...cu un Kit de asta nu se mareste viteza, doar puterea motorului, mai ales la turatie mai joasa.

Deci curba de la diagrama de cuplu urca mai repede la inceput (turatie mica).

Ca sa maresti viteza din motor trebuie sa maresti turatia lui, si daca maresti viteza din transmisie secundara, schimbi raportul de transmisie intre pinioane (la cutie de viteze unul mai mare sau la roata din spate unul mai mic).

 

Nu aduc piese in Romania si nu am magazin in Bucuresti.

Locuiesc de peste 25 de ani in Germania. Am dat anul trecut in Decembrie de forumul acesta si incerc sa-mi improspatez limbajul.

 

Ce ghinion pe capul meu... ca nu esti pe-aici prin zona. Beam si noi o berica rece ca baetii :scratch:

Am inteles ce spui tu, cred ca si tu te-ai lamurit ca modificarea pe care vreau sa o fac e pur estetica si-atat.

Multumiri de lamuririle oferite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

...intradevar, pentru un pic de esthetik 300€ sunt multi bani.

Succes la modificari mai departe.

 

Ai dreptate, costa ceva, chiar destul. Dar pentru pasiune... eu zic ca merita.

Bafta si tie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lupalb, cat te-a costat saua de o singura persoana? Kata mai poate trimite una?

 

Am tobe, sa, rezervor. Urmeaza chargerul si sissy-barul.

Editat de foxdesert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehe, treaba cu secretul am inteles-o de la inceput. "nenea kata" ar mai putea trimite insa inca o sha solo si la cati verzisori se ridica rasplatirea acestui efort?

Multam!

Sa solo pe arcuri, multumita lu nenea Kata.

Tobe drag, multumita lu nenea Ebay.

Rezervor-secret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

De ce, fetele o beau calda?

 

 

 

Astept janta din americile alea.

 

Eu stiu?

Ia gandeste-te tu... e calda sau ba?

 

Am inteles cu janta. Sper ca la sf lunii sa vina hyperchargeru. Dau mail luni la tipu din ungaria sa vedem in cat timp imi trimite hyperchargeru. Va tin eu la curent. Vezi ca ai PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehe, treaba cu secretul am inteles-o de la inceput. "nenea kata" ar mai putea trimite insa inca o sha solo si la cati verzisori se ridica rasplatirea acestui efort?

Multam!

Pai nush. Depinde la ce bani o gasesti pe ebay--sa zicem 35 de para. Plus transp cred ca duce pe la 100 de dolari, cu tot cu comision.

 

Nu fumeaza Lupu'. A trait degeaba.

Da fu_t bine. Te tine o proba?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pretul total pt sha suna superbine. vreau sa pun prima caramida la transformarea VN in stil bobber. Deja aripa pe fatza e in lucrare, stil minimalist, buna de pus in zilele mai ploioase, urmeaza aripa spate asha ca cei care au idei cum sa incorporez instalatia electrica de semnalizare spate sunt bineveniti. la fel prospectez piatza dupa un ghidon potrivit

personal imi place stilul asiaticilor de pe coasta americana, dar am vazut si un dragstar(cred) lucrat de robbychopper care imi da senzatia de raging bull

cat despre restul astept sa vad ce iese la voi baietzi AWD, Morpheus si domnia ta Lupalb, dupa care voi imprumuta (fara nici un pic de rushine :scratch:) un pic din toate dupe nevoi. Pohta ce am pohtit!

 

Pai nush. Depinde la ce bani o gasesti pe ebay--sa zicem 35 de para. Plus transp cred ca duce pe la 100 de dolari, cu tot cu comision.

Editat de foxdesert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...