Sari la conținut

Hypercharger Kit


araya
 Share

Postări Recomandate

asta-i site-ul http://www.planete-biker.com/japan-harley-custom-gal01.php. atasasez cateva poze cu ele plus alte doua bobbere pe gustul meu.

de la fiecare cate ceva, par ex la shovel-ul fetei(sper ca shovel este) imi place foarte mult shaua si rezervorul, pana una alta stau si studiez mai multe variante de atac pentru a da jos grasimea de pe VN.

 

la VN imi place furca cu care vine din fabrica, da senzatia de agresivitate, asha ca o sa ramana la locul ei, nu vreau dureri de cap cu springer sau alte genuri,

 

in schimb vreau sa zbor tobele stuck (in vedere sunt pana acum thunderpips-urile, dar nu e nimic batut in cuie), aripa minimalista fatza, si aripa spate ca la nenea al dur di pi motorul cu tobitza drifter. cu rezervorul si ghidonul treaba e mai complicata, iar aici doresc de la voi pareri.

 

initial am optat pt un T-bar, dar mi se pare pozitia prea incomoda, mai degraba m-ar coafa un v simplu.

sha or precum cea de pe shovel-ul mai sus pomenit or ca pe bobberul mai sportiv din poze.

 

Astea sunt umilele mele pareri si gusturi. astept pareri, critici si mai ales... sfaturi

 

o alta varianta de lucru pt bobberizarea unui Vulcan si, zic eu, cea mai facila, ar putea duce la acest rezultat (bineinteles fara shaua si gumele alea cate te duc cu gandul la mashina tipatoare si lipsita de bun-gust a unui presedinte de tara africana)

post-8536-1171805723_thumb.jpg

post-8536-1171805736_thumb.jpg

post-8536-1171805747_thumb.jpg

post-8536-1171805760_thumb.jpg

post-8536-1171805863_thumb.jpg

post-8536-1171805879_thumb.jpg

post-8536-1171807615_thumb.jpg

Editat de foxdesert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 134
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Agree. aripa spate imi place insa

 

Aia cu toba doi in unu ca de drifter arata fain, mau putin chiar toba, care e parca din alt film.

Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Mai baieti, credeam ca voi face lumina in mintea mea dupa ce citesc topicul dar ceatza persista.

Am un VL 800 din 2002 pe carburatie si ma bate gindul de Hypercharger.Dar ori is obosit si nu am citit atent, ori is mai greu de cap.

Din ce am inteles, in kit-ul asta e inclus tot:cutie, filtru, jigloare, alea-alea.Corect?Ca si tobe, eu am unele Silvertail care contineau amortizoare prinse simplu in 2 suruburi de care, bineinteles, am scapat.Doara trebuie si ceva sunet, nu?Prin urmare, ar trebui sa comand kit-ul...sa il instalez, sa reglez carburatia si , voila, am un uprade de putere si, ce ma intereseza cel mai mult , un alt look.Am inteles bine au ba?

 

Fenc iu veri maci for za anderstending

Editat de bikertibi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In principiu, cam asta e ideea de baza. In kit e inclus tot (ca e ca la medicamente, au prospect, adica ce includ si la ce bun), problema e de cine il monteaza, daca se pricepe sau il monteaza dupa ureche.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Dragilor, am citit ...si tot citit, eu ce pun pe motor?

 

In concluzie, eu am un Dragstar 650 A Classic din 2005. Are 39 de cai, vreau mai multi cai (10, 15 sau 20 in plus) - sau mai multa putere in ture joase, nu vreau sa schimb radical motocicleta (alt motor sau cine stie ce alte minunatii).

 

Sunt de acord sa platesc pretul corect, dar sincer sa fiu din ce-am citit pe site, nimeni nu ne-a trimis la o reteta sigura.

 

Se baga cineva din Romania sa-mi transforme Dragstarul de 650 in ceva mai puternic? ...pe masurate...si pe luate (banii de la mine din buzunar)

 

va astept!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragilor, am citit ...si tot citit, eu ce pun pe motor?

 

In concluzie, eu am un Dragstar 650 A Classic din 2005. Are 39 de cai, vreau mai multi cai (10, 15 sau 20 in plus) - sau mai multa putere in ture joase, nu vreau sa schimb radical motocicleta (alt motor sau cine stie ce alte minunatii).

 

Sunt de acord sa platesc pretul corect, dar sincer sa fiu din ce-am citit pe site, nimeni nu ne-a trimis la o reteta sigura.

 

Se baga cineva din Romania sa-mi transforme Dragstarul de 650 in ceva mai puternic? ...pe masurate...si pe luate (banii de la mine din buzunar)

 

va astept!

 

Pai iti cumperi HyperChargeru si schimbi esapamentul si o sa obtii ceva cai putere in plus.

 

Cand il montez pe-al meu o sa dau un semnal pe-aici :cheers: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ma banditule ti-ai luat pana la urma Hyper-ul ala au ba?

 

Cand il montez pe-al meu o sa dau un semnal pe-aici :cheers: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ma banditule ti-ai luat pana la urma Hyper-ul ala au ba?

 

Cand il montez pe-al meu o sa dau un semnal pe-aici :cheers: :cheers:

 

 

Pai sapt asta il comand :cheers:

Impreuna cu crash-baru!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal eu am de ceva vreme montat un kuryakyn si sunt f multumit de prestatie. doar ca motoru` meu e un dragstar de 1100 si nu stiu ce efect are pe alte motoare.daca pot sa te ajut cu ceva cu cea mai mare placere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai tot ce pot sa-ti spun e ca l-am montat singur ( bineinteles cu manualul de service si reparatii in fata+ instructiunile lui de montaj) si n-a fost prea usor da` de incapatanarea e mare . eu stau prin militari daca vrei vb si ne vedem pe undeva. nr meu de tel e 0722 719 012 Costel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai schimbat si filtre si esapament?

ai apucat sa masori puterea suplimentara? exista ceva in plus?

 

De unde l-ai luat si cat a costat?

 

multumesc mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esapamentul urmeaza sa fie schimbat. in cutia de rejetare pt carburator sunt 2 tipuri de jigloare de schimb: unele pt tobe de fabrica si unele pt esapamente schimbate si iti dau pe lista cativa producatori de esapamente +esapamente goale .nu l-am masurat pe nicaieri ca sincer nu ma prea intereseaza .si deja se simte o schimbare in mersul motorului cred ca stii cum e sa iti cunosti fiara si simti o schimbare cat de mica.tot ce pot sa-ti spun e ca urca mai repede in ture deci puterea vine mai repede. de luat l-am cumparat direct de la ei de pe site si pretul variaza pt fiecare model .tot ce pot sa-ti spun e ca nesimtiti astia de la posta romana te pun sa platesti tva+taxa de import pt piese noi care impreuna fac cam 23% din valoarea facturii. daca vrei si alte relatii poti sa ma suni . ai nr meu de tel mai sus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esapamentul urmeaza sa fie schimbat. in cutia de rejetare pt carburator sunt 2 tipuri de jigloare de schimb: unele pt tobe de fabrica si unele pt esapamente schimbate si iti dau pe lista cativa producatori de esapamente +esapamente goale .nu l-am masurat pe nicaieri ca sincer nu ma prea intereseaza .si deja se simte o schimbare in mersul motorului cred ca stii cum e sa iti cunosti fiara si simti o schimbare cat de mica.tot ce pot sa-ti spun e ca urca mai repede in ture deci puterea vine mai repede. de luat l-am cumparat direct de la ei de pe site si pretul variaza pt fiecare model .tot ce pot sa-ti spun e ca nesimtiti astia de la posta romana te pun sa platesti tva+taxa de import pt piese noi care impreuna fac cam 23% din valoarea facturii. daca vrei si alte relatii poti sa ma suni . ai nr meu de tel mai sus

post-16351-1181326071_thumb.jpg

post-16351-1181326088_thumb.jpg

post-16351-1181326123_thumb.jpg

post-16351-1181326132_thumb.jpg

post-16351-1181326161_thumb.jpg

post-16351-1181326207_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arata foarte bine.

 

In concluzie:

- daca nu ma bag sa-mi schimb si esapamentele, voi folosi setul de jigleoare corespunzator.

- Filtre nu schimb.

- obtin o crestere de putere pe care cu siguranta o sa o simt daca imi cunosc motorul.

 

te asteptam cu vesti dupa ce-ti schimbi si esapamentele. Ideal ar fi sa mai obtii ceva crestere de cuplu si dupa aceasta operatiune.

 

:scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Domnilor...nimik nimik?

Haideti ca nu mi-a iesit faza cu custom-ul la care am vrut sa ma bag...asa ca as face ceva modificari pe Volusia...si as incepe cu un hypercharger din mai multe motive.Si ma intereseaza una alta...parca erau citiva care si-au pus sau au vrut sa isi puna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...