Sari la conținut

Identificare motor


shoby13
 Share

Postări Recomandate

Are cineva la un pret foarte bun un motor de 250cc 4t monocilindru complet (fara aprindere) si nu stie de la ce marca/model este ! Eu daca il cumpar trebuie sa caut aprindere ! Este cineva care il recunoaste sau daca credeti ca se poate monta o aprindere de la altceva astept sfaturi !

post-47565-0-56343100-1429721291_thumb.jpg

post-47565-0-33581900-1429721292_thumb.jpg

post-47565-0-00072600-1429721293_thumb.jpg

post-47565-0-68003200-1429721293_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E racit cu apa, de aia pare mic, ar semana cu motorul de cbr ca cg nu e fiindca are axa in chiulasa, Cred ca-i merge aprinderea de cg (adica chinezismele de 250) diferenta fata de cbr e distributia din cate stiu eu.


» Post actualizat in 22 Apr 2015 18:47

Am mai sapat si pompa de apa in partea de sus se pare ca e prezenta la yamaha nu la cbr. Deci habar n-am.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu are ceva serie trecut pe el?daca are baga pe google si vezi ce apare,sau ori ce numar ce apare pe bloc sau ceva scris...

dar su nu fie nici marca trecuta nici nimic...e suspect.ceva facut pe cine stie unde

mai bine nu te complica daca nu sti ce este. carpesti, cauti piese, modifici si se strica altceva cand tie lumea mai draga (parerea mea)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De KTM,Husqy,CR 250 nu e.....nici chinezarie nu pare.

Dar tu de ce crezi ca e la pret foarte bun?Ca nici el nu stie ce marca este...cine stie de unde o fi...in generala astea de care nu prea se stie nimic....au o problema :scratch: .

Mai bagi si bani in aprindere, ca de aceea au si vandut-o,ca e scumpa.100-150 de euro,e bine?

Bun si stii daca functioneaza?Stii ce compresie are?

Hai sa ne incantam ca ne da unu un motor ieftin.

Si sa zicem ca ai identifica pana la urma motorul, pare enduro, pe ce sa-l pui?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un proiect supermono si ma tot chinui sa gasesc un motor monocilindru 4t si nu gasesc ! Il gasisem pe asta (povestea lui ca la luat de la cineva care la adus din nu stiu ce tara unde a fost trimis la teste ( motorul ) in vederea fabricatiei de masa ! Dar pana una alta nu stiu ce sa intamplat si la primit un X care la adus in tara ! Dar asa e cel mai corect mai bine raman la un motor de domi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-mi place povestea asta,cate motoare d-astea am vazut in ultimii 15 ani...

Mai pe scurt povestea era asa,fura motoreta italianului,o duc in padure dau jos motorul cu ceva chei,si probabil cioara nu a retinut termene gen Husqvarna, Honda Cr...l-au bagat la autocar/duba, lasa ma ca luam ceva pe el in Romania...dar saracii nu mai stiu cum il chema.

Si asta care-l vinde era si el incantat ca l-a luat subtzire,a vazut ca n-are ce face cu el, a mai vandut ceva...

Monocilindru ieftin si sanatos =Rotax,pe Foarte multe Aprilia,Pegaso,Tuareg Wind(mai vechi)

Apropo radiatoare,electrocupla,instalatie electrica, CDI,furtune,....te-ai gandit?

Dominatorul e bun dar e batran fa-i o compresie intai sa nu muncesti aiurea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...