Sari la conținut

Curs de perfectionare a tehnicii de conducere a motocicletei- Editia a


styuk
 Share

Postări Recomandate

Multumesc organizatorilor pentru aceasta ocazie. A fost excelent pentru prima mea experienta pe circuit cu motorul (a 2-a in general, ca orele de iRacing nu se pun).

In sfarsit am atins scaritele pe asfalt, dar sunt totusi dezamagit ca am mai lasat 5mm de profil intact.

 

Am pus pe youtube cateva ture facute de mine, sunt sigur ca multi se vor plictisi (si scuze de sunet, data viitoare nu voi folosi carcasa de "waterproofing"):

Cel mai rapid tur din prima sesiune (a 8-a tura a mea):

Cele mai bune 2 ture din ultima sesiune:

 

Ca si scuze in plus: motorul are doar 80 de caluti si eu sunt la 100+kg.

 

Sper sa nu se supere organizatorii ca pun linkuri la pozele lor pentru a indica "subiectul":

eu si tot eu

 

Deja mi-am setat un obiectiv pentru urmatoarea vizita: consistenta in franare. Acuma eram cam speriat ca se blocheaza frana (folosesc doar fata), cu toate ca stiu ca daca nu sunt inclinat, mai degraba ma dau peste cap. Si asta ducea si la probleme de intrare in curbe.

 

Inca o data, multumesc.

PS: daca sunt voluntari sa-mi ofere poze/filme cu "subiectul", dati-mi un PM si pot sa pregatesc serverul meu de acasa pentru upload. Asta va fi pentru mine exclusiv. Din pacate m-am gandit la asta abia acuma si nu e inca pregatit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Organizatorii nu se supara!! Noi suntem multumiti ca, una peste alta, totul a iesit bine. Ne pare rau ca au fost incidente dar suntem "bucurosi" fiindca putea sa fie mai rau. Daca aveti filmulete, nu ezitati sa le urcati, la fel si poze. Pozele noastre le gasiti aici:

https://drive.google.com/folderview?id=0B8MjA_khxQxFfjNYTjR2MjdQR3dQRDZUQThBZWVOTXExdXdKaGdiLVk4WjNoaGtjVDJYT3c&usp=drive_web

 

Cele facute de voi le asteptam linkuite sau mesaj la adresa de fb sau pe pagina evenimentului. O saptamana faina sa aveti, fara incidente pe asfalt!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...