Sari la conținut

DETINATORI DE KAWASAKI GPZ 600R


Edy Edytzu
 Share

Postări Recomandate

Salut !

Deschid acest Topic pentru toti detinatorii de Kawasaki GPZ600r , GPX600 , GPZ750 , GPZ900 si GPZ1000rr ! Motociclete care pentru vremea lor au fost TOP ! As vrea sa incercam impreuna sa rezolvam probleme aparute , modificari aduse si multe alte intrebari fara raspuns atat mecanic cat si estetic !

Pentru inceput ma pot lauda cu motocicleta mea Kawasaki GPZ600R din 1987 care are destui KM la bord si inca ruleaza fara probleme !

Am efectuat ceva modificari pe ea transformand motorul intr-un "naked - street fighter" ! Pe viitor o sa adaug si ceva poze cu ceea ce am realizat la care o sa fiu deschis pt pareri PRO si CONTRA !

Ca sa incepem dezbaterea unor probleme pot incepe cu cateva care au aparut la modificare motorului meu , si anume :

- am schimbat filtrul original cu 4 filtre sport ... care imi fac ceva probleme , dupa ce au fost montate moto nu se tureaza mai mult de 5000rpm si apoi imi da un rateu ... dar ruleaza , insa nu cu mai mult de 80km/h ... si mi se pare atat de greu stiind ca poate mult mai mult ... :( mentionez ca au fost schimbate si bujiile !

Pentru mai multe detalii va astept pe topic !

P.S Sper ca moderatorii sa inteleaga intentia mea , si sa imi aprobe Topicul !

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este deja un topic oarecum dedicat la japoneze clasice. Cât de mulţi posesori de GPZ 600 crezi că sunt pe aici încât să merite deschiderea a încă unui topic pe această temă?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista si un topic pentru GPZ in general unde mai activeaza proprietari de modele scris mai sus. Si asa sunt putini.

 

Pune la loc airbox original SAU refaci jetting ca sa-ti merge cu ce ai acuma. Ca si carpeala poti sa incerci sa pui ciorap de dama sau alceva peste filtrele.. probabil sunt prea putini restrictivi.

Editat de Falkenberg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pune inappoi cutia si filtru original. Practic ramane fara cantitatea de aer tampon. In + cu filtrele de aer chinezesti ai sa distrugi motorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...