Sari la conținut

Centrare roti Suzuki Freewind


oz03
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

Sunt in Timisoara, am un Suzuki Freewind din 1999 care are urmatoarele 2 probleme:

 

1. Roata din fata e descentrata. As vrea sa o centrez dar pe net nu am gasit mai nimic desi am sunat la mai multe serviceuri. Majoritatea fac echilibrare (plumbi pusi pe roata), dar eu vreau mai ales centrare.

 

2. Desi nu franez, tot la roata din fata discul cred ca atinge placutele de frana partial si se aude un zgomot aiurea. Pe langa asta, cand franez incepe sa tremure furca si nici nu franeaza cum trebuie, adica cand prinde cand ii mai da drumul.

 

Stiti pe cineva care sa se ocupe de problemele astea?

 

Multumesc anticipat.

Editat de oz03
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In bucuresti,ar fi jumba.Are ca si user:stewula(parca)

 

Merci, insa Bucuresti e totusi prea departe.

 

Ideal ar fi Timisoara, dar as fi dispus sa merg si pana la Arad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prin Badea Cartan era un nene la care am centrat eu o roata pt vulcanul meu acuma 2 ani sa mutat undeva peste drum de fabrica de ciorapi la o curte dupa niste blocuri nu stiu cum ii zice la strada! pe telegrafului prima intrare la stanga chiar cand incep blocurile!

Editat de VULCANOSU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prin Badea Cartan era un nene la care am centrat eu o roata pt vulcanul meu acuma 2 ani sa mutat undeva peste drum de fabrica de ciorapi la o curte dupa niste blocuri nu stiu cum ii zice la strada! pe telegrafului prima intrare la stanga chiar cand incep blocurile!

Acolo mi-am centrat eu roata de spate de la Transalp, trebuie să dai cauciucul jos de pe jantă, se numește dl. Raiță Tiberiu 0771451816, Str. Telegrafului 1.

Foarte mulțumit, recomand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acolo mi-am centrat eu roata de spate de la Transalp, trebuie să dai cauciucul jos de pe jantă, se numește dl. Raiță Tiberiu 0771451816, Str. Telegrafului 1.

Foarte mulțumit, recomand.

Super...o sa il contactez sa stabilim ce si cum.

Merci mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...