Sari la conținut

Cat Costa


Adventix
 Share

Postări Recomandate

salutare ... ma intereseaza si pe mine sa aflu cat costa un cadru simson sport ( preferabil cu acte ) si motor 250 cc functional ... sunt curios ca vrea sa refac un simson in vacanta de vara si nu stiu la ce cheltuiala sa ma astept ... multumesc anticipat! :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motor in stare cat de cat originala si buna nu o sa gasesti. Daca il mai ai pe al tau, refa-l pe acela.

 

 

nu original.. sa mearga .. al meu a avut un semering refacut de nush cine si a batut in blocu motor de l`a strambat si nu mai vine bine acolo si de aia nu merge :bow:( ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu original.. sa mearga .. al meu a avut un semering refacut de nush cine si a batut in blocu motor de l`a strambat si nu mai vine bine acolo si de aia nu merge :bow:( ...

Am eu un carter de motor de vanzare pt. cat vrei tu sa dai pe el. E in stare bunicica, insa i-am sters seria si trbuie sa ii pansonezi serie. Nu vad ce poate sa strice un semering, oricum ar fi el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu un carter de motor de vanzare pt. cat vrei tu sa dai pe el. E in stare bunicica, insa i-am sters seria si trbuie sa ii pansonezi serie. Nu vad ce poate sa strice un semering, oricum ar fi el...

 

 

eu habar n`am exact care a fost faza .. bunicu stie ca al lui e de fapt si am zis ca decat sa ma mai chinui cu motoru ala iau motoru cu totul ... ce e ala "carter de motor" .. sunt incepator si nu stiu .. mc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

carteru' e carcasa aia care tine toate piesele din motor ca sa zic asa, e de aluminiu, pe el vine cilindrul, de el vine legata cutia (la simson), in el se baga ambielajul, rulmentii, pompa, etc! :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

carteru' e carcasa aia care tine toate piesele din motor ca sa zic asa, e de aluminiu, pe el vine cilindrul, de el vine legata cutia (la simson), in el se baga ambielajul, rulmentii, pompa, etc! :bow:

 

adica cum ar veni blocul motor nu ? :bow: mc pt informatie stress_L&P :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu un carter de motor de vanzare pt. cat vrei tu sa dai pe el. E in stare bunicica, insa i-am sters seria si trbuie sa ii pansonezi serie. Nu vad ce poate sa strice un semering, oricum ar fi el...

 

 

... dar de ce ai facut asta... ce aveai de asuns? :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... dar de ce ai facut asta... ce aveai de asuns? :bow:

A fost o data parcat un Simson in fata blocului si am furat motorul de pe el. Mai e o versiune, dar pe care probabil nu ai s-o crezi, ca esti prea carcotas. :bow:

Am vrut sa-i pansonez seria pe care o am trecuta in carte. Asta inainte de a sti ca nu e nevoie de acte pt. motor sa t-il treaca la RAR. Proprietarul in acte al acestui motor e in spania de mult.

Editat de Mikulaish
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost o data parcat un Simson in fata blocului si am furat motorul de pe el. Mai e o versiune, dar pe care probabil nu ai s-o crezi, ca esti prea carcotas. :bow:

Am vrut sa-i pansonez seria pe care o am trecuta in carte. Asta inainte de a sti ca nu e nevoie de acte pt. motor sa t-il treaca la RAR. Proprietarul in acte al acestui motor e in spania de mult.

Eu te cred ca-s an aceeasi situatzie si proprietarul de la care am luat eu Simsonul e plecat tot an Spania (de vreo 10 ani) si am ajuns sa mai cumpar anca una ca sa pot obtzine un act.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...