Sari la conținut

Pierderi de vacuum pe air induction sistem yamaha dragstar 250?


Postări Recomandate

Salut,

Revin cu o noua (veche) problema. Motorul meu se comporta ca si cum ar avea o pierdere de vacuum, relanti instabil, moare motorul in mers, etc. Am verificat partea electrica, am curatat carburatorul si pompa de benzina, filtrul de aer este nou. Problema este ca nu prea pot s-o depistez. La carburator si esapament totul este ok, nu exista pierderi. Nelamurirea mea este urmatoarea. Pot exista pierderi de vacuum pe la cutia aceea unde este Air Induction System? Este o cutie inchisa si inaccesibila, ca sa ajung la ea trebuie sa dau jos roata spate. Are rost sa dau roata jos? Mentionez ca acest air induction system nu a fost verificat niciodata in cei 2 ani de cand e motorul la mine. Atasez cateva poze poate o sa intelegeti mai bine la ce ma refer.

Multumesc.

post-73381-0-13941400-1433512055_thumb.jpg

post-73381-0-98522500-1433512055_thumb.jpg

post-73381-0-74632000-1433512056_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In principiu, tot ce e inafara carburatorului n-ar trebui sa afecteze atat de tare incat sa iti moara motorul. In cel mai rau caz s-ar plafona in ture mai mari. Ce descrii tu, se intampla mai degraba in sau dupa carburator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...