Sari la conținut

traseu Dobrogea din Adamclisi


ccuculas
 Share

Postări Recomandate

merci :-)

Salut,

 

Dobrogea are multe multe de vizitat, atit istoric cat si geografic.

- Adamclisi: monumentul si cetatea

- apoi pleci spre Targusor

- intre Tragusor si Cheia se afla Cheile Dobrogei. Foarte frumoase. Pe acolo a trecut si Margelatu' cu Marga Barbu :)

- de acolo poti pleca spre diverse directii:

- pe linga Statia CF Targusor spre Gura Dobrogei. Este drum de pamint. Niste poduri de cale ferata frumoase (Epoca de Aur :) )

- mai departe spre Histria

- sau din Cheia mergi la Manastiria Colilia. Ceva minunat si spectaculos. Culmea tot Gigi Becali i-a ajutat cu refacut manastirea.

- frumos de trecut prin Muntii Macin (drum 222A). Plecat din Tulcea spre Luncavita pe DN22

- ruinele cetatii Enisala

 

Astea sunt cateva repere interesante. Mai sunt destule.

Fa-ti tu un traseu si vezi daca aloci 1 zi sau 2 zile. Discuta cu goagal :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

le-am vizitat pe toate. imi place ca dobrogea inca este mai putin umblata si inca gasesti paduri fara peturi si fara grataristi, drumuri inguste si virajate, preturi ieftine si peisaje veritabile.

la mobra, cum iti scriam pe sms, dac aii pun un parbriz mai inalt si o protectie la carene sunt multumit de ea. nu ma astetam sa fie mari schimbari fata de vstrom, insa e alta mobra total.


» Post actualizat in 29 Jun 2015 07:54

o mai aranjez prin august putin, acum sunt in pana de bani, si poate in sept plec vreo 7-10 zile pe undeva. nu am o tinta precisa, dar e f probabil sa scot vreo 10 zile concediu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

le-am vizitat pe toate. imi place ca dobrogea inca este mai putin umblata si inca gasesti paduri fara peturi si fara grataristi, drumuri inguste si virajate, preturi ieftine si peisaje veritabile.

la mobra, cum iti scriam pe sms, dac aii pun un parbriz mai inalt si o protectie la carene sunt multumit de ea. nu ma astetam sa fie mari schimbari fata de vstrom, insa e alta mobra total.

» Post actualizat in 29 Jun 2015 07:54

o mai aranjez prin august putin, acum sunt in pana de bani, si poate in sept plec vreo 7-10 zile pe undeva. nu am o tinta precisa, dar e f probabil sa scot vreo 10 zile concediu

Ai prins un moment bun. Sa vezi cum arata Cheile Dobrogei de 1 Mai. Ia de colea un articol cu poza cu tot: http://www.urbanexpress.ro/cheile-dobrogei-paradisul-ascuns/

In rest din fericire cat inca sunt drumurile sparte nu o sa apara romanul pe acolo. Cand vor fi asfaltate ca lumea o sa apara si PET-urile......

Intr-adevar peisajele sunt frumoase si inca putin umblate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti vag carcotash. de curand am auzit la radio ca 1 mai e sarbatoare nationala a micilor! mi s-au strepezit toate alea. la chei erau doar cateva masini, cred ca vreo 3. una din ele era cu o echipa care se incadra in categ manelisti grataricesti, dar erau cuminti si blajini. alta masina era cu populatie in etate (babele au fost happy ca le-am claxonat). deci cumintenie generala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...