Sari la conținut

Slanic 17.12.2006


atw
 Share

Postări Recomandate

Inca o "ultima iesire pe anul asta" :bow:

Alexxx, eti_radu, stilgar si cu mine am dat o tura pe la Slanic-Prahova.

Eu am plecat ceva mai tarziu, am mai intarziat un pic pe drum din cauza unei guri de canal care mi-a strambat ghidonul :lol: , dar i-am ajuns pe ceilalti in Valenii de Munte.

 

Drumul a fost frumos (nici n-avea cum sa fie altfel :bow: ), vremea buna (pentru 17 decembrie)... era mai cald afara decat in salina, unde cica sunt 13 grade tot timpul! Si noi ziceam ca intram in salina sa ne incalzim... :bow:

post-6232-1166376843_thumb.jpg

post-6232-1166376875_thumb.jpg

post-6232-1166376896_thumb.jpg

post-6232-1166376917_thumb.jpg

post-6232-1166376931_thumb.jpg

post-6232-1166376945_thumb.jpg

post-6232-1166376970_thumb.jpg

post-6232-1166377012_thumb.jpg

post-6232-1166377024_thumb.jpg

post-6232-1166377049_thumb.jpg

post-6232-1166377069_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LOL, Stilgar mi-a facut-o din nou. :bow:

M-a trezit din somn ca "hai, repede, ca vin toti, plecam la plimbare" ... cand ajung la MOL, doar el si Radu. Zic - e clar, pacaleala de 17 decembrie :bow: , trebuie sa fie ei ascunsi pe undeva ... si asa si erau (care pe acasa, care pe la servici). Ne-a ajuns din urma si Andrei [multumim pt poze; ai reusit sa si filmezi ceva ?] si am mai comis o plimbare pe anul acesta. Oricat de cald este pentru aceasta perioada ... mie mi-a cam ajuns [seara se simte rau frigul orice ai avea pe tine + te misti greu datorita hainelor, ma simteam ca robocop pe motor, de-abia intorceam capul]. Mai ies dar prin Bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie inca nu mi se pare chiar atat de frig, nici macar seara. :bow:

Si nici macar n-am epuizat inca solutiile contra frigului - nici pe departe. :bow:

 

Am eu o presimtire ca in curand o sa incep sa fac poze din astea (sper doar sa am cu cine :bow: ):

post-6232-1166386491_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Costum TCM Cordura + captuseala si (din experienta mea de munte) colanti Gotech din Power Strech si bluza corp din fleece, cagula Gotech power strech,acum depinde cat de friguros esti :bow: . Incepator fiind in moto am bagat echipamentu termic de munte in ecuatie si se potriveste de minune

 

PS: Alexxx avea o gramada de chestii pe el si tot ii era frig :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-am vazut (si salutat) la Valeni, pe la ora 13.30 cred. Voi va duceati sau va intorceati atunci? Eu ma indreptam spre Cheia cu un prieten, Horatiu, in prima lui plimbare pe doua roti motorizate la munte. Si, ca intamplare adecvata unei prime iesiri, la Cheia omul a constatat ca nu mai are suficienta benzina sa ajunga la cea mai apropiata benzinarie, la Maneciu. Fapt pentru care am facut rost de un furtun si am tras benzina de la mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-am vazut (si salutat) si noi. :bow:

Noi la ora aia ne duceam spre Slanic, dupa Valeni am facut la stanga, chiar la intrarea in Teisani.

La intoarcere ne-am dus direct spre Ploiesti, n-am mai luat-o prin Valeni.

 

Chestia cu benzina se intampla frecvent pe drumul ala, bine ca aveai de unde sa-i dai.

Eu am ajuns o data la benzinaria aia din Maneciu cu 150g de benzina pe fundul rezervorului... am bagat 10.35l intr-un rezervor de 10.5, cu tot cu rezerva. :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator alexman

Pana la Slanic am ajuns si eu duminica, dar seara in jur de 4... am plecat ca distrusul de unul singur (neinspirat sa intru dimineata pe forum...), m-am intalnit cu un chopperist prin Boldesti, ne-am salutat, si-atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la Slanic am ajuns si eu duminica, dar seara in jur de 4... am plecat ca distrusul de unul singur (neinspirat sa intru dimineata pe forum...), m-am intalnit cu un chopperist prin Boldesti, ne-am salutat, si-atat.

 

 

Vad ca nu a fost o comunicare destul de buna intre noi de data asta...ia listati numerele de telefon si data viitoare cand aud de vreo plecare va sun. Eu nu am decat nr lui Stilgar si atat :finger:

 

 

 

Dragos, te rog sa pui si nr lui Sorin si al lu Purghy.

 

thnks

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...