Sari la conținut

zundapp ks 750 Muzeul Militar


Taz1
 Share

Postări Recomandate

Dece sa fie restaurat a motocicleta de la MM si nu motocicletele de la Dimitrie Leonida?Este un semn de intrebare.

Raspund lu Prd.N-am stat mult pe ganduri.Atitudinea ta nu te ajuta.Mistocareala de doi bani si agresivitatea fata de cei ce nu sunt de acord cu tine ma fac sa cred ca ceva nu este in regula ,sa nu zic altceva.Pentru 900 lei amarati nu mai trebuia deschis un topic.Tu si cu amicii puteati sa-i puneti direct de la voi.Cu discretie si modestie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Agresivitate? Nu e omule, e aversiune față de prostie și de proști. Clar nu e ceva în regulă, până acum am primit peste 40.000 de euro pe care i-am împărțit cu Ciprian, cu dl. Roșu și cu directorul MNR. A, i-am mai dat ceva și lui Kovesi, să închidă ochii un pic până facem milionul.

De ce Zundappul de la MNR? Pentru că Marian Roșu ne-a solicitat ajutorul.Si pentru ca este una din motocicletele Armatei Romane. Ideea unei subscripții publice a fost ideea lui Taz la care am achiesat.

De ce nu moto de la Leonida? Pt că este sub patronajul SC Electrica si (teoretic) nu duce aceeasi lipsa de bani. Și pentru că nu au solicitat ajutorul niciunuia dintre amicii mei sau conducerii RCR, deși în anii trecuți noi ne-am oferit suportul pentru creșterea vizibilității segmentului de moto din muzeu.

 

De ce nu donezi tu (btw, cine esti tu, ca inca nu ai avut bunul simt sa te prezinti) cei 900 de lei amarati?

Prietenii mei sunt oameni obișnuiți, care muncesc bani câștigați. Și care, poate cu modestie, fără să iasă în față, au strâns deja suma de 900 de lei, iar eu poate am lăsat în continuare deschis acest topic să văd câți latratores sunt pe forum și în speranța colectării unei sume mai mari, astfel încât să putem achiziționa cauciucuri moto și nu de tractor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

initiativa este laudabila,pe de alta parte este absolut penibil si jenant ca intr o tara membra nato a anului 2015,MAPN sa nu gaseasca fonduri pentru restaurarea unei amarate de motociclete

 

tara bananiera

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ne calmam . O sa se ajunga si la restaurarea motocicletelor de muzeul Dimitrie Leonida.Din pacate acolo nu exista un domn Marian Rosu care sa se ocupe de motociclete si care sa incerce sa faca ceva concret. Romania este o tara saraca nu dicutam aici cine e vinovat de asta, armata la fel de saraca .Nu au bani nici pentru dotare dar pentru restaurari de moto,tancuri etc.Altele sunt prioritatile.Asta nu inseamna ca trebuie sa lasam lucrurile asa si daca putem, sa facem ceva concret .

A fost facut un studiu asupra psihologiei poporului roman anul acesta care a aratat ca neincrederea in oameni,suspiciunea este principala caracteristica a romanilor care este compensata cu o incredere nejustificata in familie. Nu avem nici o conceptie despre binele general al societatii, notiunea de bine se refera exclusiv la familie si la un cerc restrans de apropriati. In general daca nu avem un profit personal dintr-o situatie atunci nu facem nimic. Nu ca niste cauciucuri reprezinta vreun interes general dar ca idee.

Discutile aparute pe topic confirma aceste lucruri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim pentru donatiile facute (0). Multa vorba, comentarii majore, initiativa 0.

Au fost achizitionate cauciucuri moto in valoare de 380 de euro. Multumesc persoanei care le-a achizitionat si le-a donat Muzeului.

 

Topicul se poate inchide.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...