Sari la conținut

Asfalt De La Telescaun La Mt. Mic


ovidiua
 Share

Postări Recomandate

Pe 7 dec. am decis sa inchei sezonul moto de anul asta cu o plimbare pana pe mt. mic. Am auzit cum ca ar fi asfaltat drumul de la telescaun pana pe varf - foarte adevarat. Aprox. 15 km de serpentine asfaltate- ca un mic transfagarasan. Intre Caransebes si telescaun sunt si cativa km de drum forestier dar de nota 10 (refacuti si ei destul de recent). Recomand oricarui motociclist, dornic de peisaje minunate, o plimbare pana pe varf (la anul, dupa ce se topeste zapada :finger: ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare frate. In august cand am fost eu treceam pe sub cupe de excavatoare si tineam cu dintii de ghidon pe drumul de pamant. Mi-au spus cei de acolo ca il asfalteaza dar nu credeam ca asa rpd. Sa vezi ce etapa de supermoto ii dam acolo la vara. Abea astept!

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ehe , cat am batut eu drumul ala pe jos cand eram pustan si cate chestii faie am trait pe acolo... Acum ca este drum asfaltat o sa se umple de manelisti cu mici si pantofari.Cred ca o sa dai peste ei si pe Tarcu. Intr-un fel este pacat intr-un fel este bine. Tarcu - M.Mic erau uni dintre putinii munti unde era cu adevarat liniste si te puteai bucura de munte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...