Sari la conținut

Accident Apusului_Bucuresti


SSJ Alex
 Share

Postări Recomandate

Va salut! Eu sunt pățitul...veneam dinspre păcii cu gândul sa fac stânga spre apusului.primele doua benzi care sunt pt stânga adica apusului au semafor separat.eu am plecat pe banda 2 (înainte)odată cu cel de pe banda 3 sa facem amândoi stânga.eu nu aveam mașini in spate,fata sau dreapta.el a luat virajul mai larg si m-a lovit in piciorul stâng dupa care m-a dat pe partea cealaltă.politia ma scoate vinovat...astept păreri.multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Benziile se numera din dreapta la stanga.

Daca tu erai pe banda de mers inainte si ai facut stanga nu ai respectat semnalizare pe drum, si probabil concluzie este ca asta a fost cauza accidentului - nu aveai ce cauta acolo.

Editat de Falkenberg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaba e ca eu am plecat înaintea lui cu o fracțiune de secunda si s-a întâmplat in intersecție treaba,pagubele 0 la amândoi,eu am o vânătăile la genunchiul stâng,la radiografie sunt bine.

» Post actualizat in 11 Aug 2015 10:55

Ps: sa luam in atenție un accident de-al unui amic: el băgat in intersecție in dreptul benzii de stanga, si o tipa care mergea înainte l-a lovit,doar ca ea era pe a 4 banda care era obligatoriu stanga.vinovat:el...deci? Intersecția de pe Știrbei vodă de la casa radio parca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da. Amiabila. Dar presupun ca ai eliminat asta din momet ce menționezi de politie. Poți vorbi cu omul și politia și le ziceți ca vreți amiabila.

Editat de yoyo_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, nu anunti accidentul la politia.

Sau sa incadrezi pe schimbara de banda fara sa se asigura conducatorul conrespunzator, parca pentru asta nu se ia permisul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am omis sa va spun ca eram in timpul serviciului...șeful meu mi-a spus ca ma asteapta Miliția la Udriste sa dau declarație azi sau maine cand pot...

» Post actualizat in 11 Aug 2015 11:13

@ seriffC de treaba asta nu am auzit ,se poate rezolva si asa?omul acela in afara de timpul pierdut nu a...pierdut nimic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am omis sa va spun ca eram in timpul serviciului...șeful meu mi-a spus ca ma asteapta Miliția la Udriste sa dau declarație azi sau maine cand pot...

» Post actualizat in 11 Aug 2015 11:13

@ seriffC de treaba asta nu am auzit ,se poate rezolva si asa?omul acela in afara de timpul pierdut nu a...pierdut nimic

Da, dar dacă vor pot și sa nu facă nimic, sa îți dea un avertisment. Depinde peste cine dai.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am omis sa va spun ca eram in timpul serviciului...șeful meu mi-a spus ca ma asteapta Miliția la Udriste sa dau declarație azi sau maine cand pot...

» Post actualizat in 11 Aug 2015 11:13

@ seriffC de treaba asta nu am auzit ,se poate rezolva si asa?omul acela in afara de timpul pierdut nu a...pierdut nimic

ai nevoie de concediu medical?tre sa stai acasa?ca daca erai in interes de serviciu , e accident de munca.

pai...da. a existat contact intre voi?se vede pe auto vre o urma?tu te ai dezechilibrat in timpul virajului si aia e.iti da amenda ca nu te ai incadrat cum trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca era in interes de servicu, e posibil sa se incadreaza ca accident de munca cred.

Accidentul de munca presupune minim 3 zile de spitalizare, nu este cazul colegului.

Cele bune.

Editat de iulian-isaia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a plecat cu salvarea pentru ca se simtea nevinovat.. probabil.

ghinion. o sa stai cu permisul "retinut" cam 6 luni.. cine zice ca sunt 3 nu a mai facut asta de mult...

regula e simpla, daca te urci in salvare sau te duci la spital, automat e implicata politia si automat se deschide dosar de cercetare.

NU AI CUM SA SCHIMBI ASTA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai atata balci pt nimic?plec cu salvarea daca e ceva grav.parerea mea


» Post actualizat in 11 Aug 2015 11:46

Nu am plecat ca m-am simțit nevinovat ci ca nu mai imi simțeam piciorul...

vroiam sa zic ca..atata balci pt nimic.dar dupa am vazut postul tau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a plecat cu salvarea pentru ca se simtea nevinovat.. probabil.

ghinion. o sa stai cu permisul "retinut" cam 6 luni.. cine zice ca sunt 3 nu a mai facut asta de mult...

regula e simpla, daca te urci in salvare sau te duci la spital, automat e implicata politia si automat se deschide dosar de cercetare.

NU AI CUM SA SCHIMBI ASTA.

Se poate. Tot autovatamare rămâne dar fara dosar penal și carnet luat. Numai sa vrea polițistul

Și nu e din auzite.

Editat de yoyo_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am declarat nimic,maine ma duc la Udriste,ci doar el ca s-a trezit cu mine in fata sau ceva de genul...fără daune,doar eu cu o contuzie si genunchi umflat,dureri...deci presupun ca merge autovatamarea daca vrea si nenea polițistul bineînțeles...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu exista autovatamare fara dosar. ce zici tu se incadreaza la mita sau ceva pe acolo.. permisul nu se suspenda ci doar se retine pe perioada cercetarilor.
daca vrei sa ma convingi explica clar cu termeni politienesti ce s-a intamplat de ai scapat cu autovatamare dar fara dosar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...