Sari la conținut

Inchiriat/Imprumutat moto contra cost


Postări Recomandate

Salutare tuturor.

As avea nevoie pentru weekendul acesta 21-23.08.2015 de inchiriat/imprumutat moto, in Bucuresti, pentru o tura prin tara. Enduro, enduro touring, naked de minim 600 cmc. Sunt dispus sa platesc pana la 300 RON.

Astept raspuns aici sau pe privat.

Nu sunt incepator.

Multumesc anticipat.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.bike2rent.ro

 

Am inchiriat si eu de la Lucian. Motocicletele sunt brici ( eu am luat un GS 650 din 2007). Omul e de milioane. In plus, ofera si asistenta daca ti se strica mobra. Ori reusesti sa o repari cu el prin telefon, ori vine dupa tine pe unde esti prin tara si iti si returneaza banii pentru zilele achitate dar in care nu ai folosit mobra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru eminentele luminate carora le cam fileaza neuronul de plictiseala:

- daca vroaim sa platesc 50 de euro pe zi, nu era chiar atat de dificil de dat un "motociclete de inchiriat" pe google (lucru pe care l-am facut de altfel).

- postul se adreseaza celor care vor sa faca un ban cu motorul in weekend.

 

Multumesc celor au raspuns cu buna intentie!

Astept in continuare o propunere.

 

Iar pentru domnul cu tavalitul, cred ca nu stii ce inseamna enduro touring. Update your info!

 

Ziua buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Servus,

 

Nu vreau sa fiu rautacios insa ma idoiesc ca vei gasi pe cineva dispus sa isi dea motorul pe weekend la banii aia. E de inteles ca lumea tine la mobre si ca se gandesc la problemele care pot sa apara involuntar pe parcursul perioadei respective...asa ca cea mai buna solutie este sa apelezi la o firma specializata in inchirieri moto.

 

 

Numai bine si multa bafta

 

Pentru eminentele luminate carora le cam fileaza neuronul de plictiseala:

- daca vroaim sa platesc 50 de euro pe zi, nu era chiar atat de dificil de dat un "motociclete de inchiriat" pe google (lucru pe care l-am facut de altfel).

- postul se adreseaza celor care vor sa faca un ban cu motorul in weekend.

 

Multumesc celor au raspuns cu buna intentie!

Astept in continuare o propunere.

 

Iar pentru domnul cu tavalitul, cred ca nu stii ce inseamna enduro touring. Update your info!

 

Ziua buna!

Editat de Victor L
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru eminentele luminate carora le cam fileaza neuronul de plictiseala:

- daca vroaim sa platesc 50 de euro pe zi, nu era chiar atat de dificil de dat un "motociclete de inchiriat" pe google (lucru pe care l-am facut de altfel).

- postul se adreseaza celor care vor sa faca un ban cu motorul in weekend.

 

Multumesc celor au raspuns cu buna intentie!

Astept in continuare o propunere.

 

Iar pentru domnul cu tavalitul, cred ca nu stii ce inseamna enduro touring. Update your info!

 

Ziua buna!

 

Tu esti cam certat cu logica si/sau bunul simt.

 

Hai sa zicem ca faci 1000 km in tura prin tara in weekend.

 

O revizie care se face cam la 5000 km costa undeva in jur de 100 euro. Deci din fabuloasa suma de maxim 300 RON se scad 20 de euro pentru viitoarea revizie. Pneurile le schimbi sa zicem la 10000 si costa 150 euro. Mai scazi deci 15 euro. Mai exista si alte consumabile, dar aici in functie de motor preturile variaza destul de mult, dar hai sa zicem inca 2-5 euro. Mai intra in calcul si asigurarea CASCO, altfel daca ea nu exista cam orice om normal la cap iti va cere o garantie consistenta, care mai inseamna si ea tot vreo 2-5 euro. Deja am ajuns la un 40-45 de euro si asta pentru o mobra acceptabila, pentru una mai scumpa evident preturile cresc. Mai trebuie luata in calcul deprecierea valorii in functie de nr de km. Daca faci un mic sondaj pe mobile.ro pentru mobre de 8-10 ani vechime la 30000, respectiv 50000 km o sa vezi o diferenta de pret de 500-1000 de euro. Iau un calcul doar 600 de euro si tot ies 30 de euro pierdere pentru proprietar.

 

Tragand linie, cu un calcul facut in favoarea ta si tot ajungem la un minim de 70-75 de euro. Tu oferi 65.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://datecumotorul.ro/
Cele 2 motoare sunt foarte ok, pentru pretul cerut. Stiu ca le-am vazut.
Daca are cineva de comentat, ati vazut care sunt preturile 100e/zi cu obligatia sa inchiriezi minim 3 zile + 1000e garantie. Pai scuza-ma la banii astia iti cumperi un motor si te dai cu el cat vrei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...