Sari la conținut

Aprilia Fan Club


ady_alba
 Share

Postări Recomandate

Parerea mea este ca Area 51 e cel mai tare scuter care l-a scos vreodata Aprilia :crack:

Nu te-am mai vazut de mult pe forum...ce mai zici ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 825
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Daca ai motorul nou este frana de motor si pana la 10-20 km/h merge mai infranat si apoi isi da drumul,daca nu ai motorul nou,uite-te la sabotii de la frana spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un SR50 R p carb. 2008. vreau sa stiu la cati km bagati voi 1L de ulei pentru ca am desfacut capacul din fata si nu mai vad ulei in primul bidonas. Stiu ca mai exista un bidonas de ulei mai jos dar nu am cum sa vad daca e plin sau gol... inca nu s-a aprins becul.. dar daca nu se aprinde... nu am cum sa-l menajez...Am intrat pe apriliaforum.com si aia pe-acolo adauga ulei cica la 2 plinuri... sau hai sa zicem consuma 1L la 500KM? deci tre sa dau 1 mil/ luna numai pe ulei + 1250mii numai pe benzina? deci ma duce la 225RON/luna... Nu ma asteptam sa consume atat de mult dar na... merita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si completati cand se aprinde martorul de ulei?

 

Si inca ceva, toba se incinge super tare, atat de tare incat dupa ce opresc motorul se aud mici trosnituri de caldura ca si cand fierul s-ar desfierbanta rapid. Am inteles ca astea stock se incing mai mult pentru ca au in ele un catalizator care si ala se incalzeste f tare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci...eu completez dupa ceva timp. Nu stiu de ce, dar e fiecare data cand mi s-a aprins martorul, eram la tara. Deci cam dupa o saptamana am completat. Mie imi ia mai putin ulei. Faceti un calcul...2L la 100L de benzina deci cu 1L 50 L benzina, consumul tau e cam 2.5 deci ar trebui un litru la 2000 km. AL meu consuma 3.5 deci pe la 1400 km(asa si face).

 

Si cu toba....exact asa este normal sa faca. Daca mergi mult, fiarele se dilata, apoi se contracta la loc in procesul de contractie. Se aude ca un ceas care ticaie, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uita-te in cartea service a scuterului.

 

La mine scrie ca la 500 km sa pun un litru de ulei. Si chiar daca nu scria, am facut plinul la ulei si dupa aprox 500 km mi s-a aprins becul la ulei deci atat consuma (1L la 500 Km)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...