Sari la conținut

DOUA TRASEE PT. WEEKEND ?


vik55
 Share

Postări Recomandate

As vrea sa fac in acest weekend [ S + D ] unul din aceste trasee :

 

1: Buc > Ruse > Devetaki [ pestera Devetashka ] > Veliko T. cu cazare in Veliko sa pot sa beau o bere linistit , duminica plimbare si vizitat cetatea > Buc .

 

2: Tot in doua zile Transfagaraseanu > Sibiu cazre > duminica Transalpina > Buc .

 

Eu am sa vin cu tovarasa asa ca daca se mai baga vreun " familist " cu atat mai bine .

 

Daca mai sunt ceva amatori vorbim avem timp .

 

 

 

 


» Post actualizat in 18 Sep 2015 09:58

Am dat cu banul si a cazut primul traseu deci : pestera + Veliko > la 9 dim alimentez la OMV Pieptanari si am decolat .

Asfalt curat si un weekend fara incidente tuturor celor care pleaca maine dim .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum vreo luna eram in Fagaras pe creasta, deasupra Lacului Balea. Cozi de masini, muzici amestecate de iarmaroc, claxoane, injuraturi (da, se auzeau cu claritate, desi e o diferenta semnificativa de nivel) m-au facut sa am o "imagine de ansamblu" si sa plec repede, scarbit mai departe...

 

Am fost ieri pe TA+TF si a fost foarte liber, iar TA s-a facut de vis. Aderenta pe asfaltul ala e ca-n Austria :love:. TF-ul s-a stricat si mai mult si este in repeticire, faza decopertarilor, dar nu ma plang, ca merge cu GS-ul inca mult si bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

700, 700 da' nu ne spui si noua cum a fost ? Am innoptat si noi, odata, in Arbanasi si a fost minunat sa ne plimbam pe ulitele acelea minunate, seara, unde a treia curte era/este o pensiune, cu peluze, cascade, pauni si alte animalute. De mancare, nu mai vorbim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

700, 700 da' nu ne spui si noua cum a fost ? Am innoptat si noi, odata, in Arbanasi si a fost minunat sa ne plimbam pe ulitele acelea minunate, seara, unde a treia curte era/este o pensiune, cu peluze, cascade, pauni si alte animalute. De mancare, nu mai vorbim.

 

 

ACILEA NU ,,,, daca mai prindem vreo tura impreuna anul acesta povestim ,,,,, pacat ca nu ai putut sa mergi a fost super .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...