Sari la conținut

THASSOS 17-18 octomber'


ianachim
 Share

Postări Recomandate

program fery

 

De unde ai programul ala ? Am verificat si ce am postat pe prima pagina pare a fi in continuare valabil. In plus vad ca nu apar cursele facute cu cel mai nou ferry, ala marcat cu albastru in pdf.

» Post actualizat in 13 Oct 2015 12:13

Daca ce ai postat e programul valid, va trebui sa alergati ca sa-l prindeti pe cel de 13:15, 7 ore si un pic pentru 560 km inseamna aproape 80 medie. Google maps imi zice 4h55 din Veliko si pana la Kermoti, deci am sanse sa-l prind pe ala de 11:15.

» Post actualizat in 13 Oct 2015 12:36

Am sunat la ei acum 5 minute. Filiagos sau cum naiba ii zice aluia cu albastru functioneaza la orele din pdf, adica 8:15, 12:15 si 17:45.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 88
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am sunat la ei acum 5 minute. Filiagos sau cum naiba ii zice aluia cu albastru functioneaza la orele din pdf, adica 8:15, 12:15 si 17:45.

 

12:15 e prea devreme... 17:45 prea tarziu... nu mai bine se trece... inot? :D

 

 

"UN DOMN" eu nu am cunostinte DOMNI..... daca era cu ochi albastri .... inseamna ca iar i a trimis BASE pe ASTIA la lucru sa stranga ARMATA..... si ma cheama la munca !!!!

 

Vorbim si noi elegant, acuma cum voiai sa zic? Un nene? Un domn mai in varsta... :D

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt 3 companii diferite care opereaza ferry, eu am nimerit la aia cu Filiagos. Daca ianachim a nimerit la una din celelalte doua e foarte posibil ca ele sa aiba program complementar, deci pdf pus de mine e valabil, avem curse la 30-45 min diferenta in intervalul in care ajungem.


» Post actualizat in 13 Oct 2015 13:39

Am avut dreptate. Am atasat orarele de la Aneth Ferries (ce a pus si Ianachim) si de la Thassos Ferries. Cei de la Thassos Link nu au pe site programul pe octombrie, dar aia de la telefon parea sigura pe ea.

post-89225-0-27304200-1444743559_thumb.png

post-89225-0-57984700-1444743564_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primiti si incepatoare? :)

nu ai date completate la profil

 

este important ca macar o data sa iesi la o tura scura sa vada lumea cum mergi

 

sa se stie ce moto ai

 

ai mai facut drumuri de 500-600 km intr o zi?

 

ai anvelopele ok? dot si amprenta

 

ai mai mers prin alte tari cu moto?

 

ai mai mers in grup?

 

ai echipament gros pentru temperaturi de 6-10 grade ca atat va fi prin bulgaria in munti?

 

ai mai mers pe intuneric? la intoarcere s ar putea sa ne prinda intunericul

 

trebuie sa ai in vedere aceste lucruri ca excursia de placere sa nu se transforme intr un chin

 

eu unul nu merg cu persoane necunoscute la drum in afara tarii

 

nu merg tare insa merg constant ceea ce insemana viteza de croaziera ridicata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La intoarcere aproape sigur o sa ne prinda intunericul. La 6 jumate deja e destul de intuneric si nu are rost sa plecam cu ferry dis de dimineata.

 

Daca plecam cu cel de 12:00 la 12:45 suntem gata de plecare din Keramoti. Targetul ar fi in cele aproape 6 ore de lumina ramase sa ajungem la Ruse sau macar in drumul de Sofia (E85). Sunt vreo 480 km pana in Ruse, cu 50 mai putin pana la intersectia pomenita, ar trebui sa ne incadram in timp daca nu apar evenimente neprevazute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As fi mers si eu... dar se pare ca Ianachim nu merge decat cu cunoscuti... asa ca iau in calcul si posibilitatea sa merg separat (singur sau cu altcineva) si sa ne vedem acolo la cazare/seara. Oricum nu cred ca pot (ca skill) cu motoreta mea sa tin pas cu el :) Mai mult de 140/h nu sunt confortabil sa-i dau, mai ales pe drum non-autostrada/indoielnic... Ca fapt divers eu pot raspunde afirmativ la intrebarile tale, mai putin cea cu stiutul :) Deci daca ar mai fi cineva care ar fi ok cu un mers 110-120 pe drum normal, 140 pe autostrada poate facem un grup separat.

Asa ca fapt divers, puteti pune va rog traseul pe care il urmati? In caz ca merg separat sa mergem macar pe acelasi drum... in caz ca va fi nevoie de ceva sa ne intalnim, nimic negativ sper :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci nu sunt singur cu ganduri d-astea.... :crack:

 

Ce colegi draguti avem. In loc sa faca alt topic sa vada poate sunt amatori de un drum asemanator weekendul viitor, ne ureaza noua mai multe sanse sa ne rupem gatul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As fi mers si eu... dar se pare ca Ianachim nu merge decat cu cunoscuti... asa ca iau in calcul si posibilitatea sa merg separat (singur sau cu altcineva) si sa ne vedem acolo la cazare/seara. Oricum nu cred ca pot (ca skill) cu motoreta mea sa tin pas cu el :) Mai mult de 140/h nu sunt confortabil sa-i dau, mai ales pe drum non-autostrada/indoielnic... Ca fapt divers eu pot raspunde afirmativ la intrebarile tale, mai putin cea cu stiutul :) Deci daca ar mai fi cineva care ar fi ok cu un mers 110-120 pe drum normal, 140 pe autostrada poate facem un grup separat.

Asa ca fapt divers, puteti pune va rog traseul pe care il urmati? In caz ca merg separat sa mergem macar pe acelasi drum... in caz ca va fi nevoie de ceva sa ne intalnim, nimic negativ sper :)

 

Traseul ar fi asta : https://www.google.ro/maps/dir/Bucure%C8%99ti/Keramoti,+Grecia/@42.6407911,23.6587858,8z/data=!3m1!4b1!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x40b1f93abf3cad4f:0xac0632e37c9ca628!2m2!1d26.1025384!2d44.4267674!1m5!1m1!1s0x14ae8fe0d0672d07:0x9bbd5c8b4ad93f16!2m2!1d24.7056732!2d40.8600774

 

Eu am in plan plecatul de vineri dupa amiaza, oprit la Veliko, plecat de acolo dis de dimineata. Daca vremea e nasola vineri am unde sa stau in Giugiu, asa ca as pleca de acolo. Daca e prea nasoala sper ca sambata dimineata sa fie ok si ne vedem la MOL-ul de dupa intersectia Giurgiului cu Luica (sau alt punct de intalnire prin zona daca restul lumii are o alta alternativa).

 

Chiar daca momentan prognoza e favorabila, nu e sigura, deci n-am facut vreo rezervare inca. De stat cred ca ar ok in est sau sud : Skala Panagia, Paradise Beach, Alyki, Potos, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baaai, stati, nu va incaierati pe aici... si nu-i dati cu blesteme ca stim si noi... sa cante muzica! :D

 

 

Nu se merge supersonic, doar touring sustinut. La mersul doar impreuna cu oameni cunoscuti inclin sa ii dau dreptate lui Ianachim, pentru ca si eu sunt patita. Fiecare cu ideile lui, nu o luati in nume de rau.


» Post actualizat in 14 Oct 2015 12:41

Ora de plecare arata cu temperaturi cat de cat ok... :)

 

post-63705-0-54916900-1444826467_thumb.jpg

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu mai fie cu suparare.....

eu unul plec la 06.00 din bucuresti si vreau sa prind fery de 13-13 si ceva

 

nu zac prin benzinarii nu stau la tigare

asta am spus o f clar

care tine ritmul e binevenit cine nu poate sa vina linistit in stilul lui

cazare nu am antamat pe insula asa a merg la ce gasesc

as merge pe zona potos insa nu e obligatoriu

nu am cum sa mai stau si duminica asa ca rerur o sa fac la pranz de pe insula

» Post actualizat in 14 Oct 2015 14:44

Nu aveti cum sa amanati intoarcerea cu o zi? As veni si eu, dar ma eliberez abia sambata la 7 seara :-L

Altfel nu-mi ramane decat sa sper ca o sa ploua cu spume si o amanati cu o saptamana.

bai da cat de lung ai nasu'

tu fugi de o zi la alexandropoli si acum te superi pe noi??

daca e wkend ... atunci putem fugi doar!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yo's mai greu de cap... vorbesti de cel care este plasat pe Bucuresti - Giurgiu, Petrom pe dreapta, primul dupa ce treci de capatul 202 si tramvai?

 

petrom/rompetrol jilava pe sensul de mers spre giurgiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te stie gasca o sa te ia, daca nu, nu :) Dar nu-i problema, te iau eu, o sa merg cu 200m in urma lor, poti veni cu mine in gasca PARIA

 

Bai, seriously, de ce te-ai suparat? Nu e nimeni paria, nu isi da nimeni aere pe aici ca sa mergi cu 200 m in urma noastra... stop it. Pe bune. Mergem cu motoreta sau e concurs de "care o are mai mare"? Motoreta, normal. :)

 

P.S: Pe autostrada eu merg mai repede ca Ianachim. Pentru ca lui nu-i plac autostrazile. Iar pe mine ma plictisesc si vreau sa scap cat mai repede. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, seriously, nu m-am suparat. Era o gluma; mai piperata ce-i drept. Nu am acuzat pe nimeni ca-si da aere, eu singur am spus ca merg in spate 200m, era parte din gluma.

Sunt total de acord cu tot ce s-a spus aici. De asta am zis ca daca nu pot tine pasul cu voi eu voi merge in urma si ne vedem acolo (de aia am cerut si traseul pe care il urmati voi). Nu vreau sa incetinesc pe nimeni; daca voi sunteti deja un grup bine format cu ritm comun, felicitari, nu vreau sa-l stric. O sa vad pe traseu, daca pot tine pasul. Daca nu, merg separat, e cel mai bine pt toate lumea: nu va incetinesc pe voi si nici eu nu voi forta nota incat sa-mi rup capul. Eventual o sa rog pe cineva care se ofera voluntar a fi deranjat la telefon sa-mi dea nr sa sun cand ajung sa vad pe unde v-ati cazat si ce aveti in plan (daca faceti ceva comun pe insula).

Sper ca nu am suparat pe nimeni si acum e mai clar :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de plecat o sa plecam din benzinarie toti odata

insa pe drum fiecare sa mearga in stilul lui astfel in cat sa nu si puna viata in pericol

 

insa ma repet nu stau dupa fiecare sa l astept la cate o intersectie si sa i arat drumul ca el vine la 10 minute dupa mine

 

daca era drum de CHEIA sau siriu nu ma deranja insa acum vreau sa o lalai pe insula nu in bulgaria

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...