Sari la conținut

Tm 250 2T Nelamuriri


Postări Recomandate

  • 5 weeks later...

Sincer, nu stiu nimic despre brandul asta. Daca este cineva care poate aduce informatii suplimentare (tara de origine, unde sunt produse motocicletele, ce motorizari folosesc, performante, intretinere, fiabilitate, preturi, etc, etc), ar fi excelent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Sincer, nu stiu nimic despre brandul asta. Daca este cineva care poate aduce informatii suplimentare (tara de origine, unde sunt produse motocicletele, ce motorizari folosesc, performante, intretinere, fiabilitate, preturi, etc, etc), ar fi excelent.

Salut, dupa aproximativ 7-8 luni, pot sa spun ca este o mobra foarte manevrabila, perfecta pentru hard enduro, are un cuplu foarte bun, chiar si la turatii joase.

 

Am zis ca nu bag cine stie ce ulei de amestec scump si am bagat Prista (20lei 1l), asteptand sa mi se uzeze putin pistonul sa il schimb si sa fac cilindrul daca e cazul sa stiu ca e totul nou. Ma dadeam in fiecare weekend minim 5-6 ore de hard enduro + plimbari in cursul saptamani cand ma plictiseam si pistonul a tinut peste 200h..+ cat sa mai dat fostul proprietar inainte.

 

Consumul dupa cum mi se pare mie este foarte mic pentru un 250 2T.. am mers pe un traseu de aprox 130km in regim de soft enduro + unele portiuni hard, cu cascade, bolovani.. si mi-a luat 8 litri !..

 

Probleme cu el nu am avut absolut deloc. Saptamana asta am schimbat pistonul (cota A), cilindrul e in stare perfecta fara nici cea mai mica zgarietura, biela nu avea joc absolut deloc. Diferenta de compresie si putere de acum fata de cum era cand l-am cumpar este foarte mare, deci e clar ca la inceput deja segmenti si pistonul aveau uzura, nu era nici pe aproape nou. Am mers la Hard Enduro Maramures, inainte am desfacut chiuloasa, segmenti aveau deja o deschizatura mare si pistonul juca in cilindru.. cu toate astea, in prima zi am reusit sa termin cursa printre singuri 3-4 din 57 parca. pe ploaie torentiala.

» Post actualizat in 29 Jul 2016 17:47

Chiulasa*

» Post actualizat in 01 Aug 2016 10:44

Iar motorul este Rotax

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...