Sari la conținut

Ajutor Probleme Jug


Postări Recomandate

Salut baieti am un f4i si incerc sa il readuc la viata am scris un topic akm 2 sptamani ca vroiam carene am comandat de pe ebay set complet carene 450$ astept sa imi vina cei de la honda au zis ca ar fi probleme si cu jugul inferior bun de schimbat sa zicc ca il schimb dar vin cu urmoatoarele intrebari


:1 clar il iau sh cum imi dau seama ca e ok si nu e la fel ca al meu avariat sa ziic asa


2 care sunt semnelee ca jugul este afectat la inpact a fost oarecum frontal ceva gen undeva masina era la 45 si eu am intrat in el neputant evita


3 tin sa mentionez ca atunci cand era ok motocicleta cand puneam frana fata simteam ca parca parca sar misca putin in fata din furca sa fie de la juguri sau de la rulmeti ....


Astept pareri si poate un ajutor din partea voastra la montaj ...... cand o sa fie cazu ca ma cam rup piesele mai am de luat scarite pasager si pilot partea dreapta , radiator . oglinzi, semnale leviere cablu ambreaj si indreptat rezervorul si vopsit


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Nu prea ai cum sa vezi daca este drept,de cat daca il montezi fata de jugul superior.

2.Daca nu sunt vizibile,gen spart,indoit,zgariat..nu o sa vezi daca este dezaxat sau nu mai are planeitate.

3.Rulmenti jug,uzati sau gresit stransi,sau chiar cadrul afectat unde se monteaza rulmentul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se mai poate observa neplaneitatea punind jugurile pe o suprafata plana (blat de bucatarie masiv,sau alta masa solida) daca-s putin strimbe, se va observa imediat. Eu asa am procedat la mine, jugurile erau foarte putin strimbe, stiam asta, le-am scos de tot si le-am schimbat, dupaia le-am cercetat pe suprafata plana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...