Sari la conținut

bucuresti-Varful Leaota


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 58
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Victor, trebuia sa vii cu mine pe Bran :D

Apropo, care din cei 3 a dat cu bata in balta de dimineata si a intarziat?

 

In principiu Marius a venit la mine ca sa ii montez crash bar-ul si a durat putin mai mult decat ne asteptam. El e nevinovat, in principiu, vina a fost 90% a mea.

Si ca sa fie totul perfect in targoviste ne-am ratacit si in loc sa mergem spre Badeni (AG) am mers spre Badeni (DB).

 

Chiar, cum a fost pe-acolo? Ai facut niste poze? Ar fi trebuit sa merg cu tine, dar am zis sa-i astept pe baieti..

 

Drumul spre Bran e foarte tare, l-am facut eu acum vreo 2 saptamani. Foarte misto peisajele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

» Post actualizat in 30 May 2016 07:48

Marius, pe unde ati coborat voi, ati facut poze? Sunt curios cum arata traseul

 

Cat am mers pe creste a fost in regula. In principal mai multa iarba. Apoi au fost cateva portiuni de coborare mai abrupta dar care nu ar fi ridicat probleme motocicletelor, decat niste emotii pentru calatori. Apoi am intrat in padure, unde peisajul si linistea au fost covarsitoare. Pe masura ce ne apropiam de satul de la poalele muntelui, incepeau portiuni cu noroaie. Nu prea grave dar mai chinuitoare putin. O singura coborare mai dificila putin si mai lunga, ar fi putut ridica ceva probleme dar, dupa ce treceam noi cu atv-urile se mai batatorea noroiul si ar fi mers coborarea. Doar ca aderenta la roata ar fi fost aproape de zero, iar pentru mihai.sandu ar fi fost chiar dificila cu slick-uril lui :)

 

Am atasat poze cu locul respectiv. Noi ne-am distrat putin in acele noroaie. :)

O sa pun si track-ul, in cazul in care se doreste parcurgerea traseului si de alti colegi.

post-90830-0-52249700-1464610334_thumb.jpg

post-90830-0-86213300-1464610335_thumb.jpg

post-90830-0-23571000-1464610337_thumb.jpg

post-90830-0-36575700-1464610338_thumb.jpg

post-90830-0-74719300-1464610339_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat am mers pe creste a fost in regula. In principal mai multa iarba. Apoi au fost cateva portiuni de coborare mai abrupta dar care nu ar fi ridicat probleme motocicletelor, decat niste emotii pentru calatori. Apoi am intrat in padure, unde peisajul si linistea au fost covarsitoare. Pe masura ce ne apropiam de satul de la poalele muntelui, incepeau portiuni cu noroaie. Nu prea grave dar mai chinuitoare putin. O singura coborare mai dificila putin si mai lunga, ar fi putut ridica ceva probleme dar, dupa ce treceam noi cu atv-urile se mai batatorea noroiul si ar fi mers coborarea. Doar ca aderenta la roata ar fi fost aproape de zero, iar pentru mihai.sandu ar fi fost chiar dificila cu slick-uril lui :)

 

Am atasat poze cu locul respectiv. Noi ne-am distrat putin in acele noroaie. :)

O sa pun si track-ul, in cazul in care se doreste parcurgerea traseului si de alti colegi.

 

foarte frumos pe acolo ! o sa ne cramponam mai bine pentru urmatoarea iesire !

si cu crashbarurile puse , incetisor si cu ajutor se trece ! oricum 4 roti cramponate sunt mai bune decat 2 !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum am promis, revin cu traseul parcurs de noi.

 

Dupa ce descarcati atasamentul, in loc de .txt sa scrieti .gpx apoi puteti folosi la Garmin sau prin convertorul online: http://gpx2kml.com/ sa il deschideti cu Google Earh.

valea badenilor_vf.leaota_badeni.txt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...