Sari la conținut

Vibratie la 55-65 km/h


Postări Recomandate

Sal`tare

 

Am un XVS1100 si de curand am ceva probleme cu roata fata. Am fost la o tura, si am facut pana. Am gasit pe cineva sa faca pana, si am mers asa vreo 250km pana acasa. pe la jumatea drumului roata fata a inceput sa vibreze. Simteam la ghidon (sus-jos). Am fost cu moto imediat la serviceul meu, iar ei au centrat roata cu noi greutati. a fost ok pt scurt timp. am revenit la ei, si am decis sa centrez roata fata (umblat la spite) sa nu mai fie probleme. au si facut asta.

 

Acum cand merg cu 55-65 km/h simt aceasi vibratie la ghidon, parca as merge pe teren accidentat, cand asfaltul este ok. sub si peste 55-65 km/h nu am probleme.

 

Ceva solutii?

Editat de RedRat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate fi si de la cauciuc,mai ales daca are petic de la pana pe interior......aia e viteza la care intra in rezonanta/oscilatie....mie fix la aceeasi viteza incepe sa-mi valseze singur ghidonul pana face ca nebuna,tot din cauza cauciucului destul de uzat,asta daca o las cateva secunde fara maini

Editat de mad_max_86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauciucurile sunt noi. Am schimbat la inceputul sezonului. Dupa ce a fost facuta pana + reparatia au inceput problemele... Cred ca o sa duc mobra la mecanic inca odata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...