Sari la conținut

Intrebare MOPED


Ciuvelic Razvan Daniel
 Share

Postări Recomandate

Va salut ,

 

Ma numesc Razvan si sunt nou pe forum,am permis pentru categoria B,B1,AM curand am si A dar doar ca fapt divers am o intrebare ,exista mopeduri sau scutere pana in 50cm cu aspect de motocicleta? adica sa arate ca si cum ar fi un motor,

gent RS 50 Aprilia ..,se poate cu permisul meu de conducere sa conduc un Aprilia RS sau si daca stiti scutere sau mopeduri cu aspect de motocicleta,va rog eu sa imi scrieti niste modele.sunt nou in domeniu,nam condus in viata mea scuter

dar in schimb ma descurc bine chiar foarte bine pe motor de 650 in poligon....doar asa ca fapt divers va intreb...multzam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut ,

 

Ma numesc Razvan si sunt nou pe forum,am permis pentru categoria B,B1,AM curand am si A dar doar ca fapt divers am o intrebare ,exista mopeduri sau scutere pana in 50cm cu aspect de motocicleta? adica sa arate ca si cum ar fi un motor,

gent RS 50 Aprilia ..,se poate cu permisul meu de conducere sa conduc un Aprilia RS sau si daca stiti scutere sau mopeduri cu aspect de motocicleta,va rog eu sa imi scrieti niste modele.sunt nou in domeniu,nam condus in viata mea scuter

dar in schimb ma descurc bine chiar foarte bine pe motor de 650 in poligon....doar asa ca fapt divers va intreb...multzam

Salutare si bine ai venit!

Intreb si eu, daca tot urmeaza A-ul in curand, de ce sa iti iei o rasnita de 50cc cand poti lua si conduce orice motor odata ce ai A-ul?

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si bine ai venit!

Intreb si eu, daca tot urmeaza A-ul in curand, de ce sa iti iei o rasnita de 50cc cand poti lua si conduce orice motor odata ce ai A-ul?

Bafta!

 

Doar ca fapt divers intreb :P

 

Crazy: ce imi arati tu merge cu B ,AM ?

Editat de Ciuvelic Razvan Daniel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crazy: ce imi arati tu merge cu B ,AM ?

pai nu stiu exact cum e legislatia, pina la 49,99 cmc ?

trebuie vazut la fiecare individual

unele nu au cilindreea pe site

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu stiu exact cum e legislatia, pina la 49,99 cmc ?

trebuie vazut la fiecare individual

unele nu au cilindreea pe site

 

 

Pai da , cu B si AM defapt merg scutere pana in 50cm ,dar is unele scutere care ajung la 80km si legislatia zice ca pana in 50cm si nu depaseste 45 km/h merge si cu AM sau B daca ai...de aia intreb...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...