Sari la conținut

Dobrogea - joi, 6 octombrie


robert_bobariu
 Share

Postări Recomandate

Ehh cum e, Robert? Sa vad de o zi cu temperaturi mai mari (ca mi-a intrat frigul in oase) si as mai pune si eu de o alergare de o zi candva in urmatoarele saptamani. Iau liber daca e in timpul saptamanii dar acum nu se mai putea, ca am luat si vineri. Tot de aia. :D


» Post actualizat in 06 Oct 2016 14:37

mie imi place zona in decembrie

 

Da' cum naiba sa nu stim? Doar cu voi am avut iesirea cea mai hardcore acum 3 ani iarna pe coclauri. Memorabila zi, am inghetat lemn dar a meritat! Acum nu mai mere cu vaporul prin iarba dar nah... cine stie? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dimineata erau 5 grade si mi-au cam inghetat mainile. :D Inca nu m-am obisnuit cu frigul, insa a meritat! Urcarea din Niculitel este praf in continuare, iar intre Gradina si Sarighiol au carpit punand niste petris prin gropi. Drumul perfect pentru GS!

945 km in 11 ore jumatate deplasare, 14 in total.

Enisala:

post-53322-0-37305400-1475781418_thumb.jpg

 

Priopcea:

post-53322-0-07060900-1475781422_thumb.jpg

 

Am fost si in cimitir in Seimeni sa caut mormantul lui Stan Greavu-Dunare, dar i-am gasit doar rudele. Nu mi-a iesit "arcul peste timp" - acum 30 de ani il gasisem si-l fotografiasem, pentru o lucrare la istorie. Woohooo! La Adamclisi nu am oprit - am fost cu scoala :crack:

post-53322-0-71350400-1475781424_thumb.jpg

 

De bine ce azi am iesit la plimbare, maine tre' sa plec cu treaba la Caransebes.

post-53322-0-12212000-1475781312_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Super fain topicul. Imi aduce inapoi amintiri superbe din acele locuri.

Multumesc amandurora pentru share!

Si multumesc si pentru informatiile despre Stan Greavu-Dunare. Acum ce am terminat de citit un articol despre el, pe site-ul Adevarul. Un om cu un parcurs fabulos.

Am facut copy/paste la toate discutiile pentru a putea construi ulterior traseul, dar daca poti pune un link catre track sau un print cu el, ti-as ramane recunoscator.

Multumiri inca o data! Ziua mea tocmai a devenit mai buna ;).

Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa o mai rarim cu copiosenia, ca altfel va trebui sa inaltam suspensiile... Daca mai mergem in Thassos, bagam biscuiti din traista :crack:

 

Asta-i de ieri, de pe Transalpina, blocata de drumari si politie din cauza zapezii de 1-2 cm, dupa cum scria pe site-ul cnadnr. Imi pare rau ca nu am pozat semnul cu "Drum inzapezit", dar intentionam sa o fac la intoarcere, dupa ce as fi urcat un pic sa fac poza cu zapada. M-am trezit insa dincolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...