Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sa cer bani pe ambielajul asta de calitate, de K750? E modelul nou la care se vad si rolele, are 2mm joc pe o biela. :eek:

 

Nu te supara, insa ce naiba sa intamplat cu el?

 

si in alta ordine de idei stii cumva unde se pot repara cu simt de raspundere ambielaje?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorul de minimobra a fost vandut si ca motor de bicicleta? 35cc? Am cumparat eu unul nou, cred ca era ultimul din vitrina de la Metrom, 550lei, scump pe vremea aia. I-am taiat jos cu flexul toata partea de ambreiaj centrifugal-transmisie-pinion si pe ambielaj am pus o fulie, sa fac un generator(prin curea la un alternator de dacie). Nici in ziua de azi nu l-am terminat complet, am cadrul sudat etc. schimb benzina din rezervor din cand in cand sa nu rugineasca. Inca nici nu e rodat cum trebuie :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te supara, insa ce naiba sa intamplat cu el?

 

si in alta ordine de idei stii cumva unde se pot repara cu simt de raspundere ambielaje?

S-a spart centrifugalul din fata (fisura a plecat de la punctele facute cu dornul in suruburile care fixeaza centrifugalul de ambielaj) si biela a primit mai putin ulei decat avea nevoie. Adauga mersul cu acceleratia la blana dupa toata treaba asta si weeeee.. iata rezultatul :P

 

Nu, dar daca afli tu spune-mi si mie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda,... destul de naspa!

 

Eu am pe cineva care mi face ambielaje scuter. ies bine insa omul nu are foarte multa experienta pe ambielaje, fiind strungar.

O sa mai sap si daca o sa mi cada in mana un amb. de M, ural, o sa incep sa experimentez,

 

Numai Bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Ar fi fost buna dar la banii astia am gasit functionala, cu acte, numere noi. :peace: Pe mine ma intereseaza o rabla sa-mi ocup timpul cu ea, sa o iau de la 0.

 

pai daca nu o iei tu , da-mi mie un nr de tel, locatie, o cumpar eu

e pomana 800 lei cu acte si functionala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu, a luat-o un baiat din Bucuresti. Era misto ca avea si atas.

Eu nu o vreau sa circul cu ea pe strada, ci doar sa o reconditionez si sa o pastrez ca obiect de decor.

 

Uite inca una: http://www.okazii.ro/motociclete-mz/mz-motocicleta-stare-foarte-buna-are-toate-piesele-originale-a115596254

Macar asta arata mai bine si e functionala. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de vanzare cateva maruntisuri de jawa ts:

-telescop fata-cel care tine platoul de frana in stare buna- 15 lei

-cutii laterale, una din ele are un mic defect vizibil in poza- 15 lei

-bobina inductie 12v - 20 lei

-cadru codita- bonus la cine ia ceva si ii trebuie

pret la toate 40 de lei

post-46743-0-88275500-1350373917_thumb.jpg

post-46743-0-81669200-1350373979_thumb.jpg

post-46743-0-17278300-1350373992_thumb.jpg

post-46743-0-45862100-1350374005_thumb.jpg

post-46743-0-70417200-1350374014_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda,... destul de naspa!

 

Eu am pe cineva care mi face ambielaje scuter. ies bine insa omul nu are foarte multa experienta pe ambielaje, fiind strungar.

O sa mai sap si daca o sa mi cada in mana un amb. de M, ural, o sa incep sa experimentez,

 

Numai Bine.

 

Dac vrei sa experimentezi am eu citeva zeci de ambelaje:m72, k750,ural

am trimis si la brasov sa-mi faca cica unul...a mers 10 km dupa care sa descntrat..numai facut si sudate bolturile de falci sa nu se descantreze,altfel nu va merge astea facute...si bineteles cu tacaneala clasica chiar daca e facut..la toate am avut tacaneala facute..

In momentul in care e ambelaj facut sa terminat cu el..am facut ambelaje in 3 locuri din tara si la toate sa intimplat sa se descentreze din pacate si la 2 din ele am avut kitul de reparatie nou si tot degeaba..in momentul depresari se ia si material din falci..ca nu-mi expic sa se descentreze asa de repede.

Nou si blana.. daca faci o socoteala tot acolo ajungi la cheltuieli

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu, a luat-o un baiat din Bucuresti. Era misto ca avea si atas.

Eu nu o vreau sa circul cu ea pe strada, ci doar sa o reconditionez si sa o pastrez ca obiect de decor.

 

Uite inca una: http://www.okazii.ro...nale-a115596254

Macar asta arata mai bine si e functionala. :)

 

 

mda , omul vrea pe ea 1000 euro , scrie in anunt sa nu se liciteze pana nu se discuta cu el

mai cauta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dac vrei sa experimentezi am eu citeva zeci de ambelaje:m72, k750,ural

am trimis si la brasov sa-mi faca cica unul...a mers 10 km dupa care sa descntrat..numai facut si sudate bolturile de falci sa nu se descantreze,altfel nu va merge astea facute...si bineteles cu tacaneala clasica chiar daca e facut..la toate am avut tacaneala facute..

In momentul in care e ambelaj facut sa terminat cu el..am facut ambelaje in 3 locuri din tara si la toate sa intimplat sa se descentreze din pacate si la 2 din ele am avut kitul de reparatie nou si tot degeaba..in momentul depresari se ia si material din falci..ca nu-mi expic sa se descentreze asa de repede.

Nou si blana.. daca faci o socoteala tot acolo ajungi la cheltuieli

 

Nou sa fie, da sa nu coste totusi 250E, cat despre cele reparate chiar mi ar placea sa ma chinui putin si sa iasa. Asa ca o satisfactie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nou sa fie, da sa nu coste totusi 250E, cat despre cele reparate chiar mi ar placea sa ma chinui putin si sa iasa. Asa ca o satisfactie.

 

Tre sa fi ticnit la cap sa dai 250 de euro pe un ambelaj cind il gasesti si la 150 aceiasi marfa,am gasit si cu 100 de euro dar depinde de noroc.am sa cumpar citeva moto ural saptamina care vine si am inteles ca uni din proprietari au si multe piese noi,sper sa fie si un ambelaj prin ele.

Mai stiu in ucraina la un mos un motor de ural complet cu cutie pe care garanteaza ca e perfect,dac esti amator il pot lua si vedem cei in el, ca la 150 de euro motor cu cutie complet e pomana curata.

Sau varainta de moto completa in stare de functionare incepind de la 200 de euro pina la 400-500 de euro.

 

Tre sa fi ticnit la cap sa dai 250 de euro pe un ambelaj cind il gasesti si la 150 aceiasi marfa,am gasit si cu 100 de euro dar depinde de noroc.am sa cumpar citeva moto ural saptamina care vine si am inteles ca uni din proprietari au si multe piese noi,sper sa fie si un ambelaj prin ele.

Mai stiu in ucraina la un mos un motor de ural complet cu cutie pe care garanteaza ca e perfect,dac esti amator il pot lua si vedem cei in el, ca la 150 de euro motor cu cutie complet e pomana curata.

Sau varainta de moto completa in stare de functionare incepind de la 200 de euro pina la 400-500 de euro.

 

 

Motor adus azi dimineta din ucraina orijinal de la mama lui(a fost cumparat mai mult pt.ambelaj,fostul prop.a schimbat ambelajul) viitorul prop. a cumpara motorul la pretul unui ambelaj practic.

Practic a luat 3 in 1 la pret de 200 de euro.

post-20619-0-24655500-1350383501_thumb.jpg

post-20619-0-14138800-1350383505_thumb.jpg

post-20619-0-59365200-1350383512_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va fac si eu concurenta cu actele din pacate..

Cumpar acte de nipru,ural,m72(preferabil cu cadru daca are numere noi sau macar o copie de buletin a proprietarului)

 

Aduc motociclete intregi(inmatriculate in ucraina) in stare de functionare ural,nipru,k750 care trebuie aranjate sau reconditionate la preturi mici 300-500 de euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va fac si eu concurenta cu actele din pacate..

Cumpar acte de nipru,ural,m72(preferabil cu cadru daca are numere noi sau macar o copie de buletin a proprietarului)

 

Aduc motociclete intregi(inmatriculate in ucraina) in stare de functionare ural,nipru,k750 care trebuie aranjate sau reconditionate la preturi mici 300-500 de euro

 

Salut,

 

La ce bani ajunge un k750? Ai poze?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar cadru cu acte de Ural. Indiferent de care si cum.

 

Fratele meu, iei matale un Papuc, fugi de la Husi pe drumul de Negresi, treci de Rebricea si ajungi in Scanteia, unde o sa dai de un Ural 8.103 din 92, original, nemuncit, cu vreo 20.000 de km reali, cu atas (parbrizul de pe atas mi-l vinzi mie, iti dau 99 de euro pe el), cu tot ce iti trebe la el. Omul vrea 1200 de euro pe motocicleta, acolo mai negociezi cu el, ca graiesti in acelasi ton cu el si poate ti-l da mai jos. Dai Planeta, mai pui ceva mai bine si iti iei motocicleta de drum lung, daca il faci cum trebuie. Sau, daca nu vrei cu atas, ii dai un piem userului Raptorul Alb si-l intrebi daca mai are Uralul solo de vanzare, parca era vreo 700 de europeni.

 

Ce rost are sa dai 300-400 de e pe un cadru cu acte si apoi sa alergi prin alte parti sa il faci cum trebuie. Daca te intereseaza si chibzuiesti, ma pemeuiesti.

 

Idem pt Bach, cauta-ti frate motocicleta intreaga, nu mai cauta sa o iei pe bucati, o sa iesi mai scump la final.

Editat de mihai_prd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

La ce bani ajunge un k750? Ai poze?

 

K750 voi avea saptamina care vine,acuma mai am un mt12 model rar ( e practic un k750 cu tractiune atas)

Acuma e desfacuta pt.vopit simplu(negru mat) schimbat toate consumabilele,centrat roti.etc. o pun pe picioare practic,de restul se va ocupa viitorul prop.

post-20619-0-26911000-1350501753_thumb.jpg

post-20619-0-74395500-1350501758_thumb.jpg

post-20619-0-08792000-1350501765_thumb.jpg

post-20619-0-35555000-1350501770_thumb.jpg

post-20619-0-29487300-1350501776_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...