Sari la conținut

Xt600 Merita Sa-l Iau ? - Incepator


lemnarm
 Share

Postări Recomandate

e foarte mult ca e vechi e din 90 :) ....oricat de bun ar fii la anul asta nu e pretz.

pretul reparatiei...hai ma mai lasa costurile...asta e treaba la ala care a avut motorul..asta e pretul scade cu timpul..eu am luat motorul la 8000km cu 2800e +vama 1200e plus costuri drum 300-400e...si eu am schimbat uleiul si lantul...si cauciucurile...si alte chesti toba....parbriz etc.ar trebuie sa iau tarre mult pe el:)) asta e pretul corect cu care l dau 2500e m am folosit de el acum are 38000km am mai facut rost de ceva bani si vreau unul mai nou ) nu uita e honda...nu se aude nici o bataie de tacheti ,distributie sau ambielaj piston .....toarce

uite l aici /index.php?...0621&st=400

p.s. daca vrei un motor de cross lasa vacile asetea grele fiecare mandreste ce are :cheers: :lol:

.....din pacate mircea nu are bani ...:D

PRIETENE! Scuza-ma dar esti pe dinafara cu mobrele daca stiai ce si cum si cum se manaca treaba asta iti argumentam si de ce dar cred ca-mi tocesc degetele degaba. Acum nu se mai fac motoare ca acum 10 ani sau chiar 15 acum totul este comercial se vinde ieftin sa se strice si sa se cumpere altul nou. Am gasit un XT de 250 din 1977 4 timpi care merge ceas motorul restul are aspect noncomercial dar ca motor jur ca acum e scos din rodaj. Asa ca te rog sa ma scutesti cu anul de fabricatie ca nu tine . Sanatate Maxima!

 

Ps uite si anuntul cu mobra in cauza nu am avut masina(pick-up truck) sa ma duc sa o iau iar omul a mai lasat 50 de cad la pret si mi-a dat si doua roti in plus .post-2824-1168710546_thumb.jpg OBO= OR BEST OFFER

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PRIETENE! Scuza-ma dar esti pe dinafara cu mobrele

 

Ps uite si anuntul cu mobra in cauza nu am avut masina(pick-up truck) sa ma duc sa o iau iar omul a mai lasat 50 de cad la pret si mi-a dat si doua roti in plus .post-2824-1168710546_thumb.jpg OBO= OR BEST OFFER

...da de facut stiu ca se fac ...dar nu se fac bine la noi in romania...eu la asta ma refeream(am vazut prea multe servisuri si stiu cum e foarte putini sunt cei care fac bine) ...totul este carpit...exemlu...pun foarte mult silicon sa etanseze bine....cea mai mare prostie....!!! infunda pompa de ulei si se buleste motorul!!...

si daca te interesezi ..la yamaha de exemplu...mergi la reprezentanta si ai sa vezi ce raspuns i ti dau....nu gasesti piese mai vechi de 90 sau 85 ...nu stiu exact:D.....si eu stiu o honda din 75 care si acuma merge...si nu a fost umblat in motor...schimbat ceva ...si crede ma ca are km nu gluma..dar ce e drep...a fost intretinuta :rose: :blink:

scuza ma ca spun dar oricat de buna ar fi motocicleta e din 91 si nu poate sa ceara pretul ala......ai vazut cu ce pret ai gasit tu xt ul din 77 ...pretul foarte mic ...nu ca unu cu 10 ani mai tanar.

p.s. daca te pricepi asa de bine la desfacut motoare crutzai xt...ca nu e facut pentru mocirelele alea e o vaca grea si se scufunda :lol:

nu zic ca nu e bun xt ul ala zic doar ca e prea scump!oricat de bun ar fii pretul scade

Editat de solo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...da de facut stiu ca se fac ...dar nu se fac bine la noi in romania...eu la asta ma refeream(am vazut prea multe servisuri si stiu cum e foarte putini sunt cei care fac bine) ...totul este carpit...exemlu...pun foarte mult silicon sa etanseze bine....cea mai mare prostie....!!! infunda pompa de ulei si se buleste motorul!!...

si daca te interesezi ..la yamaha de exemplu...mergi la reprezentanta si ai sa vezi ce raspuns i ti dau....nu gasesti piese mai vechi de 90 sau 85 ...nu stiu exact:D.....si eu stiu o honda din 75 care si acuma merge...si nu a fost umblat in motor...schimbat ceva ...si crede ma ca are km nu gluma..dar ce e drep...a fost intretinuta :crack: :lol:

scuza ma ca spun dar oricat de buna ar fi motocicleta e din 91 si nu poate sa ceara pretul ala......ai vazut cu ce pret ai gasit tu xt ul din 77 ...pretul foarte mic ...nu ca unu cu 10 ani mai tanar.

p.s. daca te pricepi asa de bine la desfacut motoare crutzai xt...ca nu e facut pentru mocirelele alea e o vaca grea si se scufunda :moron:

nu zic ca nu e bun xt ul ala zic doar ca e prea scump!oricat de bun ar fii pretul scade

:P :haha: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...