Sari la conținut

Cel Mai Rapid Scooter De 50 Cc


claudiu suzuki
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 244
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cum saracie prind unii cu scutere stock 120km/h...cum zicea si cel cu Suzuki Estilete 50cc stock...probabil tras de vreun bolid sau in cadere libera dar un stock nu prea vad cum sa prinda atata.

Aprilia-u meu merge maxim cu rolede 5,5 gr 103..105 km/h pe panta abrupta si mai mult de atata nu o ia nici mort pt ca nui permite transmisia, cdi-u si altele... Sunt scutere cu motor de 70cc care nu prind 120 sapai altii prind cu stock-urile...nush ce sa zic dar pana nu vad filmarea cu scuterul desfacut sa vad ca-i stock,,, si dupaia la drum cum merge, nu cred! Si nici asa nu as crede numai asa pe sub limba, pt ca si trucaje se fac la perfectiune...

Scuterul de 150cc merge un 140 km/h, si ala i maxiscuter nu un pricajit de moped...

Salutari cu faru' si Asfalt Uscat! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma mir,dar...avand in vedere ca nu stiu nimic despre scuteru asta chiar nu am cum sa ma pronunt ,nu am ce sa contrazic,el stie cel mai bine ce se afla sub sa (<Sha> :) sa stiti la ce ma refer ) :hug:

Editat de brick23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum saracie prind unii cu scutere stock 120km/h...cum zicea si cel cu Suzuki Estilete 50cc stock...probabil tras de vreun bolid sau in cadere libera dar un stock nu prea vad cum sa prinda atata.

Aprilia-u meu merge maxim cu rolede 5,5 gr 103..105 km/h pe panta abrupta si mai mult de atata nu o ia nici mort pt ca nui permite transmisia, cdi-u si altele... Sunt scutere cu motor de 70cc care nu prind 120 sapai altii prind cu stock-urile...nush ce sa zic dar pana nu vad filmarea cu scuterul desfacut sa vad ca-i stock,,, si dupaia la drum cum merge, nu cred! Si nici asa nu as crede numai asa pe sub limba, pt ca si trucaje se fac la perfectiune...

Scuterul de 150cc merge un 140 km/h, si ala i maxiscuter nu un pricajit de moped...

Salutari cu faru' si Asfalt Uscat! :hug:

frate eu tiam spus cat iam dat..fara vreun motiv de a ma lauda ca nu e nici cel mai frumos nici cel mai rapid scuter! da e in 2t..si intradevar e cam rar..tocmai pt ca e putin diferit de alte scutere..nush sigur ce pt ca nu prea ma pricep..dar am auzit de la un prieten care se ocupa cu motoare:|..in fine...cand o fi cat de cat caldutz afara am sa ies cu el si am sa-i dau cat ia..si am sa si filmez ca sa vedeti! bafta si salutari cu farul :D :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Whaaay ! Modificat tot .. nu prinde 120-130 :moto: deloc ! :)

:D What ever.... :what: trb voastra.. si in cadere libere trece de 150 :hug: bine.. asta depinde de la ce inaltime :eek:

 

 

cum sa nu prinda ma o data ce are un set mai mare de 50cc dezvolta o putere mai mare ! informeazate de pe net ce poate un set de curse de aluminiu cu un segment ! singuru defect e k nu tine dekat MAXIM 1000km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum sa nu prinda ma o data ce are un set mai mare de 50cc dezvolta o putere mai mare ! informeazate de pe net ce poate un set de curse de aluminiu cu un segment ! singuru defect e k nu tine dekat MAXIM 1000km

Mie numi vine sa cred ca tine numa 1000 km ca doar vreo 300 sau cat o vi de km faci numa la rodaj apoi cum sa tina numa 1000 km :hug: :)

Ps: adik nu are cum sa tina numa 1000 km

Editat de mdanut
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie numi vine sa cred ca tine numa 1000 km ca doar vreo 300 sau cat o vi de km faci numa la rodaj apoi cum sa tina numa 1000 km :hug: :)

Ps: adik nu are cum sa tina numa 1000 km

 

 

informeazate sa vezi k atat tine ! e facut din aluminiu si are doar un segment !

 

seturile normale au 2 segmenti unu pentru ungere , iar unu pentru compresie !

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor nush ce sa zic,dar sunt sigur k nu exista scuter de 50 cmc mai rapid decat gilera runner...eu am unu din 1999,sp si va zic k am luat 95 singur shi 90 cu unu in spate...poate sa zica cineva k ia mai mult? vorbesc de scutere de serie fara nici o modificare...runner rulllzzz

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor nush ce sa zic,dar sunt sigur k nu exista scuter de 50 cmc mai rapid decat gilera runner...eu am unu din 1999,sp si va zic k am luat 95 singur shi 90 cu unu in spate...poate sa zica cineva k ia mai mult? vorbesc de scutere de serie fara nici o modificare...runner rulllzzz

sunt scutere stock care fug 95-100...depinde cat de ingrijite sunt si cum i-a fost facut rodajul :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cu piaggio zip 125cc 4T am luat 110 km/h(120 in bord)cu 2 pe el p drum drept(eu=60kg si framiu=100kg)fara nici o modificare ..7700 km facuti avea motoru`..

l`am vandut peste o luna k nu aveam stabilitate p el ..o trecut odata un tir p langa noi la 110 ..era sa ne ducem in sant ...m`am speriat si l`am vandut!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot vorbiti de scuterele stock,va spun si eu de al meu.Am un aprilia scarabeo fara nici-o modificare care fuge 90(are 100 in bord) ,asta in conditiile in care a adunat aproape 70.000 de km.(ultima segmentare a fost facuta in Italia la 50 de mii).

:finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...