Sari la conținut

Cineva din Arad ? Platesc. Diagnostic si Numere Rosii


foxbat
 Share

Postări Recomandate

salutare la lume,

 

Doar pentru Arad : am nevoie de un serviciu (platesc, evident) .

 

Am gasit o masinuta si vreau sa o aduc acasa ( Ploiesti ).

Ma intereseaza un ajutor pe partea de inspectie tehnica a masinii, obtinere de nr rosii . Si vin eu sa o iau.

 

Ca optiune (daca nu se poate in timp rezonabil), trasportul pe remorca pana la Ploiesti.

 

Platesc si seriviciile partiale(daca masina nu este ok si nu o cumpar) de "consultanta.

 

Multumesc frumos,

 

Masina este ~ 3500 eur.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa se gaseasca destui care sa iti ia banii sa mai ia niste bani si de la vanzator si tu sa iei teapa. pentru suma aia mergi personal sa o vezi. in arad se dau tepe mari cu masini. am mers acuma cativa ani sa iau o masina, nu a fost ok iar vanzatorul stiind ca am si banii la mine s-a oferit sa ma duca la gara . am astepta trenul timp in care m-au inconjurat cativa smecherasi care au pr imit pontul de la vanzator. l-au platit pe cel de la security sa paraseasca zona. i-a lasat tupeul cand au vazut ca m-am prins si am sunat la politie. aveam si un par telescopic la mine si i-am invitat sa le crap capul. fi paranoic nu te mai increde in oameni cand e vorba de bani. tu faci cum vrei , eu ti-am dat un sfat util.

» Post actualizat in 15 Nov 2017 20:48

si numere rosii daca scoate cineva ptr tine in lipsa ta scoate pe numele lui. dupa care iti va trebui fisa fiscala a celui ce a scos numerele. altfel nu poti inmatricula masina . daca respectivul are amenzi si impozite neplatite nu o sa vezi fiscal. find tu din alt judet nu poti scoate nr rosii in arad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dane, de unde le scoti? Am scos de o gramada de ori nr rosii din alt judet si am inscris masinile fara probleme! Cred ca te uiti la filme proaste cam des, referitor la tot ce ai scris mai sus!

Editat de BMWs1000RR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut anul asta nr rosii de PH la o masina sh cumparata din Ploiesti, de la o firma. Autorizatia pe numele firmei. Nu a intrebat nimeni nimic de numerele alea, chiar am inmatriculat-o inainte de expirarea lor (cu cateva zile) si aveam cum s-ar spune 2 inmatriculari valabile in acelasi timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc tuturor. Atat pentru ajutor ca si pentru sfaturi.

 

Am ajuns la varianta asta pentru ca nu am avut de ales in zona asta.

 

Evindent ca ma voi duce acolo (sau ceva platforma daca nu sa fie chip altfel insa aste depinde de costuri).

Dar ca sa bat un drum doar ca sa vad tara ( din Ploiesti e nistelus de mers) si sa nu fie ok masina iar n-are rost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...