Sari la conținut

Excursie culinara Tg Mures - 31 Martie


robert_bobariu
 Share

Postări Recomandate

Ma tenteaza o maduva de vita la Petry Bistro in Tg Mures. Ca sa am pofta, as merge prin Brasov si Sighisoara, iar pentru siesta m-as intoarce prin Sibiu si, daca stau prost cu timpul, m-as amărâ pe A1, altfel prin Campulung si Targoviste.

 

Plimbareti? Pofticiosi?

 

Sambata, plecare la 7:30 de la Petrom Miorita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu-i ceapa ma-sii de treaba Robert, in ce perioada m-ai putut prinde, altfel negresit veneam, nu pentru maduva, ci pentru toata vaca!

 

Asfalt uscat domnule!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ar prinde bine sa ma ajutati sa nu ma ratacesc. Ca am mai lungit din ture din neatentie...

Ne incalzim si noi mai incetisor, ca nu dau turcii. Sau albanezii. Sau alpezii. Nu inca, mai incolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad cum dorm si ce visez. Poate vin cu tine. Am unele indoieli ca ne intoarcem pe zi, si ca pot tine ritmul cu tine. In caz negativ, o sa bag o tura de Dobrogea, pe la Valea Fagilor .

Editat de nooxy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am umplut burta si ne-am intors cu bine. La dus am prins putina ploaie , si cam ud si murdar asfaltul in unele locuri. Cred ca l-am cam incetinit pe Robert, mai ales la dus. Maduva de vita va spune Robert cum a fost, eu am bagat o costita de porc. 750 de km petrecuti intr-o companie placuta pentru mine.

post-69900-0-86864900-1522511464_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ne intelegem, putina ploaie au fost de fapt niste stopi razleti. E drept ca pe ici colo eram in urma ploii un pic mai serioase. Daca dimineata la plecare erau 6.5 grade, sus la Predeal am dat de 13 grade! Iar dupa amiaza, pe la Sibiu, soare orbitor si pana in 24 de grade.

Drumul a fost mai curat decat ma asteptam. Gropi multe, dar cu atentie gaseai trasa printre. Nu de dat ca vara, insa de la ploile din urma s-a spalat nisipul suficient de bine.

 

Maduva a fost ca-n poveste:

post-53322-0-60097200-1522603803_thumb.jpg

Restaurantul mi s-a parut foarte chic. Clar motiv de repetat de cateva ori tura!

 

Multumesc nooxy de companie, a fost foarte fain. M-am incurcat cu ora la care apunea soarele, aveam timp berechet si de Targoviste. Ai mei s-au speriat cand am ajuns acasa cu soarele inca sus pe cer. Auzi gluma la ei: "Ce e, nu ai mai plecat?"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, ai dreptate, mergea si un Targoviste, dar eu oricum am ajuns rupt. La ora 21 eram la somn. Nu am nici experienta , nici rezistenta si nici armasarul tau. Oricum sunt constient ca pe alocuri te-am incetinit(nu ma chinuie talentul prea tare). Eu tot timpul imi pastrez o rezerva de siguranta, mai ales acum cand e inceput de sezon si am reflexele adormite si asfaltul e cum e. Tu esti de cursa lunga clar , si cu multa experienta in spate, si eu doar sper sa ajung la anii si experienta ta.

Sper sa mai merg cu tine si in alte plimbari.

Sanatate si toate cele bune !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...