Sari la conținut

Ce Ziceti De Asta?


yOCorni
 Share

Postări Recomandate

P.S: nu stiu daca e kawasaki (asa l-am gasit numit) dar nu cred ca mai are asta vre-o importanta :lol:

 

eventual motocicleta pe care au pus 'motorasul' asta :cheers:

sunt curios... cam de cati litrii ii motoru' ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!

ca o completare la post adaug filmuletul...

P.S: nu stiu daca e kawasaki (asa l-am gasit numit) dar nu cred ca mai are asta vre-o importanta :cheers:

 

Filmuletzu nu il aveam...MS

Dar oricum...nu mai e frate nimic asta...e hibrid.

Stau si ma gandesc ''de unde o fi luat motoru ala bai nene???''

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Agregatul ala nu-i motor, e bataie de joc, e emanatia unei minti bolnave.De fapt poti sa bagi treaba asta la Guiness Book-"Cele mai proaste idei devenite realitate"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eventual motocicleta pe care au pus 'motorasul' asta :rose:

sunt curios... cam de cati litrii ii motoru' ?

 

 

 

1) eu cred ca un cilindru nu are mai mult de 50 cmc...si avand in vedere ca filmuletul se numeste "Kawasaki_48_cilinders" (aproximativ)50X48=2400 cmc Presupun.

2) Eu cred ca ala nu este un singur motor ci mai multe motoare legate intre ele...parerea mea...sper sa nu va deranjeze ca ma arunc si eu la vorba fiind in necunostinta de cauza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...parerea mea...sper sa nu va deranjeze ca ma arunc si eu la vorba fiind in necunostinta de cauza

 

nu ne deranjeaza... ca nici unu nu stim exact ce este... deci nu esti unic :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

punctul A crede cineva ca poate sa-si dea seama in cati cilindri merge mobra aia? Poti sa scoti un pumn de fise la intamplare si nimic.

 

Punctul B mi-am amintit de un nenea care prin anii 80 taiase un motor in stea de la un bobmardier american WW2, folosise numai 3 cilindri si carterul si-l montase transversal pe o mobra. Motorul avea acum o arhitectura in W, si mergea bine. Consumul era de litri/minut si fireste ca mobra mergea doar la intalniri si alte asemenea, demo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite frate alta ciudatenie,dar macar asta are un scop(cursele drag)...oricum,nu e bine sa faci kestii dastea si apoi sa stai pe burta ca la cea dinainte sau sa nu vezi nimic in fata okilor ca la aceasta... :lol:

 

Rapom V8 - 1200 hp !!!

Rapom V8 a fost construit de Nick Argyle special pentru pista de drag, insa din punct de vedere tehnic poate fi condus si pe strada in legalitate (street-legal).

 

- motor: Mopar, V8, 8193cc, modificat de ICE Racing;

- compresor: 8.71 Littlefield

- putere dezvoltata: 1000-1200hp in functie de carburantul folosit

- transmisie: API Racing; 2 viteze+marsarier

- cadru: teava din otel 32mm

 

post-14846-1170013945_thumb.jpg post-14846-1170013980_thumb.jpg

 

post-14846-1170014008_thumb.jpg post-14846-1170014040_thumb.jpg

 

Imi cer scuze pt cei carora nu le place thredul asta dar noi ,''copiii'' cu scutere, mai vorbim despre ''baietii mari''... In cazul asta EXTRA-LARGE :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...