Sari la conținut

Caut Locatie Atelier Roti


A n d y
 Share

Postări Recomandate

Unde se pot schimba "ieftin si bun" cauciucuri in Bucuresti?

 

chiar laga casa.....La orice vulcanizare daca roata de pe fata nu este mai mare de 20". Daca ai roata de 21" atunci nu stiu. Eu avand roata pe fata de 19" am schimbat foarte usor cauciucurile la vulcanizarea ceea mai aproape de casa. Daca vrei si echilibrari atuci mergi la un service pe langa polizu in lateralul Mc ului de langa spitalul polizu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am fost la autozone pe calea buzesti, langa mcdonalds:

5ron scoaterea rotii

5ron montarea cauciucului nou

5ron montarea rotii la loc

am fost multumit, tipul se pricepea, avea scule, si mi s-a parut super ieftin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la autozone pe buzesti (vis a vie de mc'donald's rock'n'roll) unde ai pachet complet de servicii, sau la noi, dra nu putem echilibra roatili... momentan

 

Si pe voi pe unde va gasesc si ce preturi practicati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la autozon le si echilibreaza ?

 

Am sunat la ei si ziceau ca toate operatiile (scos roata, inlocuit cauciucu', echilibrat, pus roata) costa 25 RON ptr. o roata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

mai este si Sama Service.... sunt adevarati profi

 

un pic cam piperat insa...

 

Intrebare : cat de necesara este echilibrarea rotiilor? daca motorul merge strict prin oras, deci maxim 70km/h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si fost la AutoZone.

 

demontat roata + scos cauciucul + montat cauciuc & camera + montat roata = 21 RON

 

toate cele de mai sus si echilibrat (desi nu era nevoie neaparat... mi-a pus un pb mic-mic) = 31 RON

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BAlanuS-u' ...bine ca nu te-ai dus la Sama Service, a vrut sa ma hoteasca pe fata: 110 ron doar pentru scos cauciuc vechi, montat cauciuc nou, echilibrat - asta pentru ambele roti - iar pretul nu includea plumbul :rose: :rose: :rock:

 

Stiam ca au preturi piperate dar asta e hotie la drumul mare... dar bine ca am intrebat in timp ce ala le pregatea. si :rose:

 

Le-am luat de acolo si fuga la Autozone (era maxim 1 km distanta de la plevnei la ei)... pai nene, comparativ cu aia, ziceai ca esti in germania, nu in Romania.

Toata operatiunea a costat 46 de lei si rezolvata in maxim 20 de min. Toata stima pt ei

 

Si legat de vulcanizarile autohtone, cele de pe langa casa (levier clasic si sarit pe roata), nu faci decat sa-ti distrugi estetica rotii pt ca baietii au 0 experienta la moto si asta se vede...

 

offtopic: m-am reindragostit de Bandita cu caucioacele cele noi :P , arata nervoasa rau chiar daca ea este blanda din nascare. :nono:

 

STAY AWAY FROM SamaService! si "bastinasi"

Editat de bulibasha
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...