Sari la conținut

Iarasi Eu


Buggy12000
 Share

Postări Recomandate

Abia mi-am revenit de la accidentul anterior, iar la a 2-a iesire cu motoru(am fost in poligon), in drum spre casa ma trantesc. Eu stateam la intrare intr-un sens giratoriu, dadeam prioritate si la un moment dat intru in sens si incep sa ma inclin stanga, iar un idiot cu un mondeo vine in mare viteza din spate, trece pe langa mine si face stanga si el prin fata mea. Eu franez, mai trag putin stanga dar imi aluneca roata fata si ma trantesc de pamant. Urmari: genunchi drept, genunchi stang ( cel cu probleme de la impactul anterior) si cotul stang julite. Echipament, inafara de casca si manusi nu aveam nici o protectie (greseala mea si nu vreau reprosuri pentru faza asta). Un lucru ii clar, al doilea accident, intr-o luna jumate. Cred ca am sa-mi pun casca (ca oricum de data asta am zgariat-o) in cui pana se mai pune la punct traficul. Motocicleta are oglinda stanga rupta si ii putin zgariat. Numai bine si aveti grija ca lumea nu ne baga in seama, parca am fi o umbra pe drumuri. :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

soferii din romania....nu dau prioritate nici la motociclete, de scutere sau biciclete ce sa mai zic?

in multe tari, bicicletele si motocicletele au cea mai mare prioritate ! :rose:

dar la noi ....canci. ma intreb cand se vor face si la noi piste de biciclete si de scutere? :blink: , dar cred ca imi voi raspunde singur: Never

Editat de Alex_16
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai buggy, iarasi ai patit-o? bine zici si tu...baga motoru' la iernat ca si asa vine vara maine poimaine si incepi cu forte proaspete! si inca ce vara...cica cea mai calda din istoria Romaniei :rose:

Si am mai zis-o, din scurtele mele drumuri cu motorul la Baia Mare, mi-am dat seama ca e unul dintre cele mai periculoase orase din punctul de vedere al atentiei pe care o dau conservarii motocicletelor.

 

PS: sa le dati la cursanti peste cap cand fac faze de astea, sa se invete din timp! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...