Sari la conținut

Kymco People S 125/150i


Gixu.
 Share

Postări Recomandate

Dupa cateva saptamani de prospectat piata, am ales sa-mi cumpar un People S 150 nou pentru a inlocui motocicleta/masina pe distante scurte si medii, asa ca am deschis acest topic pentru a avea un "colt" unde putem schimba sfaturi/opinii avand in vedere ca e un model "nou" pe piata scuterelor.

 

Raportul pret/calitate a fost factorul decisiv. 

 

In doua saptamani e programata livrarea.

 

Va urma.

 

 

 

 

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Sunt curios unde l-ai gasit. Pe site-ul http://www.kymco.ro/ro/produs/Scutere-peste-50-cc/People-One-125i-e4/40697 apare doar People One.

Am avut 2 scutere Kymco, nu am avut probleme cu ele, insa piesele de schimb pot fi o problema. Dar daca este nou va fi in garantie si sper ca dealer-ul sa aiba acces la diversele piese.

Poate dai niste detalii :)

Sa te bucuri de el!

P.S. Acum am vazut ca nu esti localizat in Rrrromanica, deci totul e mai simplu :) Si unele comentarii sunt useless (accesul la piese).

Editat de pierrotlefou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, caracterincompatibil a spus:

Ce e problematic? Livrarea in 10-14 zile,la piese/consumabile oem? In Romania. Degeaba ai avut 2 scutere kymco.la unele 125 sunt limitate la top speed,din transmisie.nu merg mai tare de 105-110km/h.stiu că people s,carburație are aceași "problema" eu trebuie sa comand grup final aftermarket, la Yamaha 125injectie.degeaba am montat kit de 155cc.are cuplu/demaraj mai bun care mă ajută în oras.viteza maxima e aceasi ,iar de la 60+ chinui motorul destul de tare la aceași turație cu 20km mai putin.in comparație cu majesty 125,care ajunge la 125km/h

Ma bucura ca exista profesionisti, priceputi si la tuning.

Tine-o tot asa. Si: asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, ianachim a spus:

Salutare

la ce bani si de unde ...m ar tenta de oras

Coane, asta nu stie drumul spre Grecia.

 

Eu l-am cumparat pe cel de 150cc. 2950 adus acasa. 

 

In Germania sunt peste tot. Nu stiu cine e acasa Dealer, desi, tu cred ca ai sta pe el ca pe un ponei :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 52 minute, Gixu. a spus:

Coane, asta nu stie drumul spre Grecia.

 

Eu l-am cumparat pe cel de 150cc. 2950 adus acasa. 

 

In Germania sunt peste tot. Nu stiu cine e acasa Dealer, desi, tu cred ca ai sta pe el ca pe un ponei :))

 il priponesc de cardanul de la

gsa la prima iesire de grecia si dupa ce l intarc

merge si ce naiba ca daor sunt la pensie si nu ma mai grabesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

1100 km parcursi in 3 saptamani.

 

Parti pozitive 🔤Parbrizul mare isi face treaba cu prisosinta iar spatiul de sub sa plus micul topcase sunt foarte utile.

Ciclistica e grozava, scuterul e foarte agil si pastreaza trasa fara emotii.

 

Parti negative : consumul de 3-3.5 l/100km, consum mai mare decat al unui Xmax 300 pe care l-am avut la schimb pe perioada reviziei. 

Intervale scurte pentru revizie (500 prima, apoi la 5000km)

Costuri ridicate (170 Euro prima revizie)

 

Scuterul nu-si justifica pretul. E un scuter ok, are mult Insa de recuperat pana sa ajunga la nivelul concurentei.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...