Sari la conținut

Honda Vtr 1000 Pro Si Contra


AsubayaH
 Share

Postări Recomandate

Mie jena sa-ti raspund ,dar chiar ma calci pe nervi si iti spun:tu ai carnet de 30 de ani si ai avut 3 motociclete(cine stie la a cata mana si ce naspeturi de puzzle-adica din bucati).Eu in 2 ani am avut 2 motociclete NOI!!! ...pe care AM MERS ,asta in comparatie cu puzzle-urile tale.Hai mai scuteste-ma si daca vrei sa dai un sfat constructiv ,DA-L!!!....dar nu tot felul de tampenii ca un gs face un M5 nou si ca tu prinzi cu x4 240...fii om serios ,caci ai o varsta :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este foarte posibil sa faca un gs500 un m5 chiar si unul nou, daca este un rider bun in sa si un sofer mediocru in masina, tot ce este posibil...

 

Sa nu uitam ca gs-ul are suta in 4,6s(pe carte) iar m5-ul o are in 5,1 cu benzina din romania si m6-le in 5,0 tot cu cea mai buna benzina din tara...

Asa ca undeva pana la 100 gs-ul se pare ca are un avantaj de vreo 4m approx si este posibil ca pe 402m sa-si mentina acest avantaj...

Eu mentionez ca m-am alergat cu un cb500 cu multe masini cu pretentii prin oras, si pana in acest moment nu mi-a stat niciuna in fata!

 

Sorry de off topic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai informatia corespunzatoare....M5-ul(507cp) are 0-100 in 4,7 sec ,iar 0-200 in 14sec ....deci ,permite-mi sa-ti spun ca il face SUPERRRRR lejer ,cat ar fi soferul de pe M5 de mediocru :bounce:...si mai gandeste-te cat de super-pilot trebuie sa fie cel de pe moto sa scoata ca la carte :) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Sorry nu stiu cum sa sterg raspunsul meu. Era off topic.

Editat de edi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Salutare tuturor,

Doresc anul asta sa achizitionez si eu un VTR 1000 , si va rog sa-mi spuneti din ce an se fabrica cu motor pe injectie.

Si apropo credeti ca e o alegere buna ? :burnout:

 

Sal,

 

Uite parerea mea: eu anul acesta-2007- mi-am luat permisul pt moto, si normal k mi-am cumparat si motor, VTR din 2000 Firestorm, multi mi-au spus ca sunt nebun ca imi iau asa ceva k incepator si sincer aveau dreptate; dar mi s-a pus pata si mi-am luat; VTR-ul e criminal, am inceput cu retineri sa merg pe el, dar cu timpul am vrut tot mai mult... ti-l recomand cu placere dak iti place sa calaresti un ON-OFF, cuplul este super mare la turatii joase, trage de rupe, nu se compara cu CBR la senzatii. e stabil si sincer nu mi se pare ca mananca chiar asa mult; in blana manaca cam 10 cu siguranta, dar la o viteza de peste 200km/h trebuie sa manance si el ceva :hurt:

 

Asadar...VTR--o alegere excelenta..recomand.

 

Succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...