Sari la conținut

Despre Honda Dominator


Postări Recomandate

Va salut.

Mi-am luat de 2 saptamani o HONDA Dominator si primul lucru pe care l-am vazut la ea e ca se incalzeste destul de repede, chiar si pe timpul asta cam friguros.Am vazut ca nu are radiator de racire a uleiului, si de aceea voiam sa aud parerea celor care au Dominatoare cum se descurca cu ele vara, mai ales prin oras sau la intruniri, datorita faptului ca are doar racirea cu aer, si nici un radiator.

 

Astept vorbele voastre

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut.

Mi-am luat de 2 saptamani o HONDA Dominator si primul lucru pe care l-am vazut la ea e ca se incalzeste destul de repede, chiar si pe timpul asta cam friguros.Am vazut ca nu are radiator de racire a uleiului, si de aceea voiam sa aud parerea celor care au Dominatoare cum se descurca cu ele vara, mai ales prin oras sau la intruniri, datorita faptului ca are doar racirea cu aer, si nici un radiator.

 

Astept vorbele voastre

 

 

Ideea e sa mergi cat mai repede sa se raceasca :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca stai prajesti oua pe el daca te misti , chiar si incet e ok racirea se face cat decat prin cadru :rose: Daca mergi pe o roata se raceste si mai bine :D e chiar ventilat bine :blink: Ce e haios la dominator ca se incalzeste si saua numa bine pt "ea" cand ajungi acasa e gata calda :lol:

Editat de just_him
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut.

Mi-am luat de 2 saptamani o HONDA Dominator si primul lucru pe care l-am vazut la ea e ca se incalzeste destul de repede, chiar si pe timpul asta cam friguros.Am vazut ca nu are radiator de racire a uleiului, si de aceea voiam sa aud parerea celor care au Dominatoare cum se descurca cu ele vara, mai ales prin oras sau la intruniri, datorita faptului ca are doar racirea cu aer, si nici un radiator.

 

Astept vorbele voastre

 

e normal... la DR faci gratar lejer, nu-ti mai trebuie carbuni...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru raspunsuri, dar eu o sa incerc totusi sa-i adaptez un radiator, sa fiu sigur ca nu fierbe uleiul la vara

 

desi n am domi am o ruda ff apropiata. SLR 650 ( care dpdv motor e identica )

 

 

e adevarat ca i noua ( avea 400km cand am luat o acum am are 8000 ) dar desi am mers si prin oras si afara cu ea nu pot sa spun ca am fost "impresionat " de cat s a incalzit..

 

 

e adevarat ca n am stat cu ea blocat in trafic ci m am strecurat , insa am mers si cu 2 persoane pe la munte in pante destul de mari, incet , si nu a avut nici cel mia mic semn de incalzire in exces.

pe net am vazut destule solutii de racire aditionale pt mot asta insa parerea mea este ca savantul japonez .stie meserie.

 

pune i ulei bun, schimba l la 3000 cum scrie in carte , ai grija de consumabile si ..nu ai probleme cu ea peste 100.000 km

parerea mea :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru raspunsuri, dar eu o sa incerc totusi sa-i adaptez un radiator, sa fiu sigur ca nu fierbe uleiul la vara

nu cred ca este nevoie... te agiti degeaba... nu fierbe nimic... asa sunt proiectate..n-ai cum sa faci un radiator, vine suficient aer in mers..stai linistit.. atatea Dominatoare merg asa si tocmai al tau o sa fiarba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...