Sari la conținut

Cruisere/choppere De 125!


Postări Recomandate

Salutare tuturor, Daelimul VT125 il am de un an si am parcurs cu el anu acesta aproape 14 mii de km, e primul meu motor si imi place enorm, chiar daca de 3 luni sunt posesorul si al unui CB 450s, tot chopperu e febletea mea.

Poate pe viitor o sa-mi iau un Dragstar de 650 sau un Intruder 800 Volusia, dar deocamdata acesta este:

 

post-25487-1198931142_thumb.jpgpost-25487-1198931204_thumb.jpgpost-25487-1198931285_thumb.jpg

post-25487-1198931332_thumb.jpgpost-25487-1198931403_thumb.jpgpost-25487-1198931467_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 108
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare tuturor, Daelimul VT125 il am de un an si am parcurs cu el anu acesta aproape 14 mii de km, e primul meu motor si imi place enorm, chiar daca de 3 luni sunt posesorul si al unui CB 450s, tot chopperu e febletea mea.

Poate pe viitor o sa-mi iau un Dragstar de 650 sau un Intruder 800 Volusia, dar deocamdata acesta este:

 

post-25487-1198931142_thumb.jpgpost-25487-1198931204_thumb.jpgpost-25487-1198931285_thumb.jpg

post-25487-1198931332_thumb.jpgpost-25487-1198931403_thumb.jpgpost-25487-1198931467_thumb.jpg

 

 

 

NICE BIKE, acuma am o intrebare , ce viteza de cruazera(croazera) are VT de 125? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NICE BIKE, acuma am o intrebare , ce viteza de cruazera(croazera) are VT de 125? :crack:

Mersi mult; viteza de croaziera cu dailimul e pe undeva pe la 80 km/h

Numai bine :crack:

 

 

PS: am vazut ca esti din Suceava, eu sunt momentan, pana pe 3 ian., in Vatra Dornei :crack:

Editat de Rocker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult; viteza de croaziera cu dailimul e pe undeva pe la 80 km/h

Numai bine :crack:

PS: am vazut ca esti din Suceava, eu sunt momentan, pana pe 3 ian., in Vatra Dornei :crack:

 

OFF TOPIC: o tragi pe la munte :crack: , nustiu daca neom vedea pt ca nu prea merg la vatra dornei decat vara, dar poate ai sa vii pe aici prin zona can e intrunirea la clubu meu ( Bukowina Motor Club) cam in perioda 15-17 august! :crack:

 

te astept ..... :crack:

Editat de sil3nt_control
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va mai luati cruisere :crack: ca "nu fuge tare"si nici nu se prea uita gajicili dupa voi :crack:

 

:crack: :crack: :crack:

 

:crack: omul isi cumpara ce ii place... akm faza cu femeile nu ma pot pronuntza sunt unele care le place chopperele sunt unele care le place SS si sunt unele care nu le place motto!

 

dar stiu un lucru .... la toate le place pwla :crack: si din cate stiu majoritatea baietzilor au :) :D :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

:crack: omul isi cumpara ce ii place... akm faza cu femeile nu ma pot pronuntza sunt unele care le place chopperele sunt unele care le place SS si sunt unele care nu le place motto!

 

dar stiu un lucru .... la toate le place pwla :crack: si din cate stiu majoritatea baietzilor au :crack: :crack: :crack:

nu toti uni au putza :crack: :crack: :) :D :hug:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: omul isi cumpara ce ii place... akm faza cu femeile nu ma pot pronuntza sunt unele care le place chopperele sunt unele care le place SS si sunt unele care nu le place motto!

 

dar stiu un lucru .... la toate le place pwla :crack: si din cate stiu majoritatea baietzilor au :crack: :crack: :crack:

Femeile tale probabil au fost niste curve, de meserie sau nu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Femeile tale probabil au fost niste curve, de meserie sau nu...

 

 

:crack: pai... care e rolul omului pe pamant... sa supravetzuiasca si sa se imultzeasca.... si nu, toate femeile mele nu au fost curve de profesie dar la un timp mai prind si una d aia :crack: si.... crezi ca se iarta? :crack:

 

Sfat:"fuck all day, fuck all night" :crack: :crack: :crack:

Editat de sil3nt_control
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OFF TOPIC: o tragi pe la munte :crack: , nustiu daca neom vedea pt ca nu prea merg la vatra dornei decat vara, dar poate ai sa vii pe aici prin zona can e intrunirea la clubu meu ( Bukowina Motor Club) cam in perioda 15-17 august! :crack:

 

te astept ..... :crack:

 

Off topic: Ok, am sa vin la vara :crack: , nu am fost la intrunire la voi pana acum

Pastram legatura :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: Nu exista fiinta umana cu vagin care sa nu ma placa.

Confirm,Trotinel sta mai mult la P#&A goala,e un fel de taur comunal al constantei.Cand iese cu motorul merge fara chiloti sa se mai racoreasca :crack: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Confirm,Trotinel sta mai mult la P#&A goala,e un fel de taur comunal al constantei.Cand iese cu motorul merge fara chiloti sa se mai racoreasca :crack: .

 

 

:crack: :crack: :crack: LOL trotinel si cu paul.... lumea vb.... avetzi o reputatzie de curve masculine :crack: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

sal...ma bucur sa vad ca mai sunt oameni care au choppere de 125cmc...sincer credeam ca sunt singurul...eu am o Honda Shadow de 125cmc...pana acu nu i-am facut nici o modificare(toba,motor..etc) pentru a avea mai multi cai....dar pot spune ca merge foarte frumos cu 130km (depinde de kg persoanei care o conduce)...oricum pun si eu cateva poze :wink: ..

Asfalt uscat!!!

 

sal.tu cat ai dat pe honda ta?ca vreau si eu sa imi iau una la fel?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal.tu cat ai dat pe honda ta?ca vreau si eu sa imi iau una la fel?

 

A zis pe pagina 2 ...

sal!!...eu iti pot spune cat costa o Honda Shadow...noua 5300E cu toate taxele...si am aflat de curand ca exista in Romania la mana a doua cu 2300E cu vreo 60000km(din cate imi amintesc) la bord....o poti cauta aici,pe motociclism,sau pe bikeshop.ro..eu am luat-o direct de la sursa(Honda),asa ca nu iti pot da nume de importatori,dar sunt o gramada,cauta si o sa gasesti...Bafta la cautare si succes la cumparare!!! :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • 4 weeks later...

am si eu o rugaminte la toti chopperistii de 125.m`am hotarat sa trec de la supersport 125:)) la chopper.imi plac mai mult calatoriile lungi decat cele in care tre sa fiu cocosat,dar nu prea ma pricep la choppere asa ca va rog sa`mi spune`ti care ar fi mai buna.sa nu fie foarte pretentioasa in intretinere , sa tina la calatorii mai lungi.a , si sa fie mai ieftine :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
am si eu o rugaminte la toti chopperistii de 125.m`am hotarat sa trec de la supersport 125:)) la chopper.imi plac mai mult calatoriile lungi decat cele in care tre sa fiu cocosat,dar nu prea ma pricep la choppere asa ca va rog sa`mi spune`ti care ar fi mai buna.sa nu fie foarte pretentioasa in intretinere , sa tina la calatorii mai lungi.a , si sa fie mai ieftine :D

 

Yamaha Virago :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o rugaminte la toti chopperistii de 125.m`am hotarat sa trec de la supersport 125:)) la chopper.imi plac mai mult calatoriile lungi decat cele in care tre sa fiu cocosat,dar nu prea ma pricep la choppere asa ca va rog sa`mi spune`ti care ar fi mai buna.sa nu fie foarte pretentioasa in intretinere , sa tina la calatorii mai lungi.a , si sa fie mai ieftine :lol:

 

depinde ce vrei: sa te duci la drum lung cu o "ascutitoare" de aprilia clasic cu peste 120 km/h sau cu un motor in V care se aude mai deosebit dar nu ia mai mult de 120 km/h. Am mers cu ambele si sincer mi se pare mult mai placuta la condus, la manevrabilitate virago decat clasicu'. :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Saloot chopperisti de 125!!! Imi pare rau ca nu m-am prezentat mai devreme sper ca ma iertati :ok:

Am din octombrie 2007 un Honda Shadow si acum am 4200 de km cu ea. Vreau sa spun ca nu am avut nicio problema, am fost cu ea in service doar pentru revizie. Mi se pare destul de manevrabila avand centrul de greutate jos (eu nefiind unu solid) , mi-a iertat multe greseli si...........sunt super multumit de ea. Posesorii de shadow daca mai au ceva de adaugat....... :moto:

Asfalt uscat si poate ne vedem la o plimbarica linistita pe plaiurile patriei.

P.S va pun 2 poze care mi-au mai ramas cu mobra

post-22023-1217265649_thumb.jpg

post-22023-1217265671_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saloot chopperisti de 125!!! Imi pare rau ca nu m-am prezentat mai devreme sper ca ma iertati :ok:

Am din octombrie 2007 un Honda Shadow si acum am 4200 de km cu ea. Vreau sa spun ca nu am avut nicio problema, am fost cu ea in service doar pentru revizie. Mi se pare destul de manevrabila avand centrul de greutate jos (eu nefiind unu solid) , mi-a iertat multe greseli si...........sunt super multumit de ea. Posesorii de shadow daca mai au ceva de adaugat....... :moto:

Asfalt uscat si poate ne vedem la o plimbarica linistita pe plaiurile patriei.

P.S va pun 2 poze care mi-au mai ramas cu mobra

Superba, sa o stapanesti sanatos!Arata super bine, ce inaltime ai?

Editat de CoSSmiN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...