Sari la conținut

Cruisere/choppere De 125!


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 108
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:rose: Cum este?=cum trage,cum fuge,etc

125, V2, 4 timpi... accelereaza puternic, dar fiind in 4 timpi viteza maxima e in jur de 140. mie imi place cum suna... nu e k "ascutitoarea" de RS :lol: si CBR-ul imi place k e in 4 timpi :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

sal...ma bucur sa vad ca mai sunt oameni care au choppere de 125cmc...sincer credeam ca sunt singurul...eu am o Honda Shadow de 125cmc...pana acu nu i-am facut nici o modificare(toba,motor..etc) pentru a avea mai multi cai....dar pot spune ca merge foarte frumos cu 130km (depinde de kg persoanei care o conduce)...oricum pun si eu cateva poze :nono: ..

Asfalt uscat!!!

post-6178-1172220534_thumb.jpg

post-6178-1172220547_thumb.jpg

post-6178-1172220593_thumb.jpg

post-6178-1172220627_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal,pot sa te intreb si eu de ce ti-ai luat chopper?

Sal...acu vreo 2-3 ani au inceput sa-mi placa si mie motoarele datorita unui super bun tovaras chopperist care m-a bagat in lumea asta super frumoasa si super libera a motociclismului.... mie imi plac speed-urile datorita felului in care arata si modul in care accelereaza....insa nu au fost destule motive pentru a-mi lua un speed....am ales chopperele datorita catorva experiente cu ele,pentru pozitia comoda in care stai,motorul in V care este la vedere si care produce un zgomot superb...si mai sunt o gramada de motive care se simt...oricum nu inseamna ca nu voi incerca un speed,dar doar dupa ce voi incerca un chopper cu o capacitate mult mai mare decat cea de 125.... :rose:

Asfalt uscat!!! :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal...ma bucur sa vad ca mai sunt oameni care au choppere de 125cmc...sincer credeam ca sunt singurul...eu am o Honda Shadow de 125cmc...pana acu nu i-am facut nici o modificare(toba,motor..etc) pentru a avea mai multi cai....dar pot spune ca merge foarte frumos cu 130km (depinde de kg persoanei care o conduce)...oricum pun si eu cateva poze :baldy: ..

Asfalt uscat!!!

 

E frumoasa frate! Sa o calaresti sanatos si asfalt uscat! :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal...ma bucur sa vad ca mai sunt oameni care au choppere de 125cmc...sincer credeam ca sunt singurul...eu am o Honda Shadow de 125cmc...pana acu nu i-am facut nici o modificare(toba,motor..etc) pentru a avea mai multi cai....dar pot spune ca merge foarte frumos cu 130km (depinde de kg persoanei care o conduce)...oricum pun si eu cateva poze :baldy: ..

Asfalt uscat!!!

 

e supeeeeerb! :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut si eu un Daelim vt 125 custom,cromat tot..superb!Intradevar super confortabil,super sound,14 cai,si mergea 120.Problema e ca mi-a fost furat acum vreo 2 luni,impreuna cu un peugeot elyseo 50cmc:((!

Iar acum astept si eu inca vreo 3 sapt pana sa imi achizitionez un rs 125.

 

PS:apropo,daca auziti ceva VA ROG ANUNTATI-MA...NR de inmatriculare(logic ca la dat jos) BT-22-ALN

O sa caut prin calc niste poze sa vad daca mai am cu ea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat costa un chopper de 125 cmc ? si nou si sh..

stiti vre`un site ? exista importatori in romania?

pana azi imi doream ca la vara cand dau de A1 sa`mi iau scuter...dar..dintr`o data m`am razgandit...sunt super tari chopperele :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat costa un chopper de 125 cmc ? si nou si sh..

stiti vre`un site ? exista importatori in romania?

pana azi imi doream ca la vara cand dau de A1 sa`mi iau scuter...dar..dintr`o data m`am razgandit...sunt super tari chopperele :baldy:

sal!!...eu iti pot spune cat costa o Honda Shadow...noua 5300E cu toate taxele...si am aflat de curand ca exista in Romania la mana a doua cu 2300E cu vreo 60000km(din cate imi amintesc) la bord....o poti cauta aici,pe motociclism,sau pe bikeshop.ro..eu am luat-o direct de la sursa(Honda),asa ca nu iti pot da nume de importatori,dar sunt o gramada,cauta si o sa gasesti...Bafta la cautare si succes la cumparare!!! :banana:

Editat de equilibrium
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat costa un chopper de 125 cmc ? si nou si sh..

stiti vre`un site ? exista importatori in romania?

pana azi imi doream ca la vara cand dau de A1 sa`mi iau scuter...dar..dintr`o data m`am razgandit...sunt super tari chopperele :ok:

 

Salut! Eu ti-as recomanda modelul dragstar de 125 de la yamaha... este f frumos, fiabil, iar pretul sh este bun avand in vedere km pe care ii are la bord. Parerea mea e sa incerci s-o iei de afara, avand in vedere ca nu mai platesti taxe si pretul este, dupa mine, bun. In Romania nici nu am vazut modelul dragstar 125 sh de vanzare. :banana: Uite aici un link: http://www.mobile.de/SIDiYNyckjXI7znI4TlIR...mp;doSearch.y=5

 

Bafta! :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal, la cat te-a ajuns jucaria? ma gandesc sa iau unu pt prietena mea. multam!

 

sal...ma bucur sa vad ca mai sunt oameni care au choppere de 125cmc...sincer credeam ca sunt singurul...eu am o Honda Shadow de 125cmc...pana acu nu i-am facut nici o modificare(toba,motor..etc) pentru a avea mai multi cai....dar pot spune ca merge foarte frumos cu 130km (depinde de kg persoanei care o conduce)...oricum pun si eu cateva poze :banana: ..

Asfalt uscat!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal, la cat te-a ajuns jucaria? ma gandesc sa iau unu pt prietena mea. multam!

sal!!...din cate inteleg,te referi la pret.Si cum am mai spus,eu mi-am luat-o noua de la reprezentantza si m-a costat 5300E cu toate taxele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

As vrea sa fac un mic sondaj in legatura cu primele doua cruisere (cele mai tari, parerea mea) la clasa 125: yamaha xvs dragstar si honda vt shadow. Sunt curios ce parere au si altii! Care e mai aratoasa? (datele tehnice sunt cam aceleasi: 125 cmc, V2, 4 timpi, 5 viteze)

 

:crack:

post-7845-1173957483_thumb.jpg

post-7845-1173957503_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa fac un mic sondaj in legatura cu primele doua cruisere (cele mai tari, parerea mea) la clasa 125: yamaha xvs dragstar si honda vt shadow. Sunt curios ce parere au si altii! Care e mai aratoasa? (datele tehnice sunt cam aceleasi: 125 cmc, V2, 4 timpi, 5 viteze)

 

:crack:

Hehe , Yamaha (cea neagra presupun) mi se pare mai misto cu cele 2 tobe si un disc de frana mai mare pe fata...in rest mi se pare ca sunt destul de identice iar performantele presupun ca sunt tot la fel..

 

Bafta :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...