Sari la conținut

Ma Poate Ajuta Cineva?pinion Spate Cz 250 Cross


simson
 Share

Postări Recomandate

are cineva un punion spate de CZ 250 cross? al meu are 62 dinti dar nu e neaparat sa fie exact atatia!!!!!

daca ai pinionul uzat incearca sa-l duci la un strungar bun sa-ti faca pe strung alti dinti[se poate].asha o sa aiba mai putini dinti[56 sa zicem]dar cel putin o sa fie ca nou[bineinteles ca trebuie sa schimbi si lantul daca remediezi pinionul ptr. ca altfel e in zadar.daca ai nevoie de informatii despre CZ MX intra pe www.czmadness.net . e un site supermeserias! :crack:

post-10713-1169479958_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SAL PINION ITI FAC EU NP TRE SA MI ADUCI LANT NOU ASA SE FACE SI DACA FACI PINIONUL SPATE AR FI BINE SAL FACI SI PE CEL DIN CUTIA D VITEZE NU SE VA MAI POTRIVI LA PAS CU LANTU SI PINIONU SPATE.........SI LA CZ E FORTZAAAAAAAAA...NU TRE SA RISTI..0723446040 MSI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai pinionul uzat incearca sa-l duci la un strungar bun sa-ti faca pe strung alti dinti[se poate].asha o sa aiba mai putini dinti[56 sa zicem]dar cel putin o sa fie ca nou[bineinteles ca trebuie sa schimbi si lantul daca remediezi pinionul ptr. ca altfel e in zadar.daca ai nevoie de informatii despre CZ MX intra pe www.czmadness.net . e un site supermeserias! :crack:

 

 

 

mersi mult de info. chiar nu prea stiu ce sa fac. am sa incerc sa-l duc la strungar....dar nu prea pot sa-mi dau seama cum il va face strungarul

 

SAL PINION ITI FAC EU NP TRE SA MI ADUCI LANT NOU ASA SE FACE SI DACA FACI PINIONUL SPATE AR FI BINE SAL FACI SI PE CEL DIN CUTIA D VITEZE NU SE VA MAI POTRIVI LA PAS CU LANTU SI PINIONU SPATE.........SI LA CZ E FORTZAAAAAAAAA...NU TRE SA RISTI..0723446040 MSI

 

 

la ce pret imi faci pinionul mare de spate? are 62 de dinti. cel mic e in stare buna. eu sunt din baia mare dar nu e o problema .

astept un raspuns!

 

Mersi!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un strungar bun ti-l face fara probleme[cum crezi ca se fac normal pinioanele ca doar nu cresc in copaci].oricum alta solutie eu nu vad ptr. ca piesele ptr. CZ sunt foooooarte scumpe.apropo am avut si eu CZ motocross model 992,din 1978, de 250,32 CP la 7000 rpm.al tau din ce an e?ai o poza cu el?eu aveam pinion de 58 pe spate si 15 pe fata si cutia cu 4 trepte[cea mai buna!].ai aprinderea originala pe el?eu aveam aprindere electronica de Minsk. :crack: :lol:

post-10713-1169897026_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

diametrul interior este de 237 mm iar distanta in linie dreapta intre doua gauri de prindere alaturate este de 103 mm! dupa cum se poate numara, pinionul are 62 dinti si 8 gauri de prindere.

 

astept cu nerabdare vesti de la tine....mototrita

 

:crack:

 

mersi mult de info. chiar nu prea stiu ce sa fac. am sa incerc sa-l duc la strungar....dar nu prea pot sa-mi dau seama cum il va face strungarul

la ce pret imi faci pinionul mare de spate? are 62 de dinti. cel mic e in stare buna. eu sunt din baia mare dar nu e o problema .

astept un raspuns!

 

Mersi!!!!!!!!!

 

 

am sa-ti pun in curand ceva poze cu el. ceea ce e special e faptul ca e racit cu lichid. acum zi tu......nu-i pacat de el sa se odihneasca pe tusa?

dar un piston de cota marita are cineva cunostinta de cauza :moron: :lol:

post-1076-1170101395_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

diametrul interior este de 237 mm iar distanta in linie dreapta intre doua gauri de prindere alaturate este de 103 mm! dupa cum se poate numara, pinionul are 62 dinti si 8 gauri de prindere.

 

astept cu nerabdare vesti de la tine....mototrita

 

:grinbandit:

am sa-ti pun in curand ceva poze cu el. ceea ce e special e faptul ca e racit cu lichid. acum zi tu......nu-i pacat de el sa se odihneasca pe tusa?

dar un piston de cota marita are cineva cunostinta de cauza :baldy: :bigstar:

vazand poza cu pinionul tau nu pot sa nu ma intreb daca nu cumva ar mai merge[cel putin pana gasesti altul]?nu de alta dar am vazut oameni care umblau cu dinti mai uzati ca astia[mult mai uzati].multe cz-uri[inclusiv al meu]stiu ca au pinionul spate din aliaj usor.al tau cum e?daca e racit cu apa inseamna ca ai varianta de competitie care e destul de rara.cool!

post-10713-1170157058_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CZ 250 cross racit pe apa? Stiam ca numai 125 era racit pe apa...

CZ a dezvoltat prin anii 80 niste prototipuri de 250 cu racire pe apa dar ma indoiesc si eu ca prietenul nostru a pus mana pe o asa scula.cel mai probabil are un 125 sau si mai probabil un cadru de CZ MX pe care cineva a grefat un motor cu racire pe apa.astept pozele promise ca sa ma lamuresc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...