Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

Mersi!

Raman dator!

Mesaj completat

:crack:

 

Nu exista in marimea asta guma white wall. Shit.

Faci si tu ca mine, vopsesti cauciucul si o sa arate ca white wall :( !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ie-te aci,vopsea de cauciucuri.Pare a fi cea mai "profi",si nici nu-i scumpa.Mai ales ca poti vopsi,c-o doza de-asta,o gramada de roti.Costa vreo 25$,si transportul,cam 36$ (asa zice ala,pt. Europa). Ma intereseaza si pe mine,vopsea d-asta.Uite linkul:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/White-Wall-...ccessories#shId

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ie-te aci,vopsea de cauciucuri.Pare a fi cea mai "profi",si nici nu-i scumpa.Mai ales ca poti vopsi,c-o doza de-asta,o gramada de roti.Costa vreo 25$,si transportul,cam 36$ (asa zice ala,pt. Europa). Ma intereseaza si pe mine,vopsea d-asta.Uite linkul:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/White-Wall-...ccessories#shId

 

Daca vrei, eu cumpar jumatatea. Restul discutam in PM.

 

Mersi ptr. sfat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei, eu cumpar jumatatea. Restul discutam in PM.

 

Mersi ptr. sfat!

 

 

am luat si eu cu un pretenar tot de pe ebay....vopseaua minune..daca la mine sa ''mentinut'' cum trebuie daca pot sa zic asa

la el dupa prima tura data vopseaua era de toata jena- nu mai era deloc alb si avea varatiuni de maro iar in cele din urma preluand culoare cauciucului

...Eu, unul nu sunt multumit de vopseaua minune! O sa optez in primavara pt cele facute cum trebuie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am luat si eu cu un pretenar tot de pe ebay....vopseaua minune..daca la mine sa ''mentinut'' cum trebuie daca pot sa zic asa

la el dupa prima tura data vopseaua era de toata jena- nu mai era deloc alb si avea varatiuni de maro iar in cele din urma preluand culoare cauciucului

...Eu, unul nu sunt multumit de vopseaua minune! O sa optez in primavara pt cele facute cum trebuie...

 

Asta am vrut sa aud! Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia uitati-va voi aici ce zice baiatul asta despre vopsea alba, ceva serios:

 

http://www.mbzponton.org/valueadded/other/tirepaint.htm

 

ca sa nu mai zic cat de aproape exista dealeri.

 

bafta!

 

L.E. E si mai eftina decat cea gasita pe e-bay

Editat de morpheus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ingerfarachip:iesti sigur ca vorbim de aceeasi vopsea?Ca zicea si ala,de pe ebay,de una mai ieftina,si care nu tine...

Morpheus-ule,te contrazic...Nu-i deloc,mai ieftina...Asta,ajunge la un singur set de cauciucuri auto - aia pe care am gasit-o eu,pe ebay,ajunge la cel putin 12 masini,adica 48 de cauciucuri auto.Asta,costa 20$,aia gasita de mine,29$ (si se poate lua simai ieftin,cu 25$,probabil). Cu aceleasi caracteristici,se lauda si americanul.Ala,daca spune prostii,n-ar mai vinde.Stii cum e cu feedback-ul,pe ebay...Eu,o sa merg pe varianta "americana". O s-o luam probabil,vreo 3,si impartim costurile.Riscam cam 50-60 ron/caciula.Si daca e sa fie buna,ne si scoatem cheltuiala,chiar inzecit,la cata vopsea,e-ntr-o cutie d-aia.

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ingerfarachip:iesti sigur ca vorbim de aceeasi vopsea?Ca zicea si ala,de pe ebay,de una mai ieftina,si care nu tine...

Morpheus-ule,te contrazic...Nu-i deloc,mai ieftina...Asta,ajunge la un singur set de cauciucuri auto - aia pe care am gasit-o eu,pe ebay,ajunge la cel putin 12 masini,adica 48 de cauciucuri auto.Asta,costa 20$,aia gasita de mine,29$ (si se poate lua simai ieftin,cu 25$,probabil). Cu aceleasi caracteristici,se lauda si americanul.Ala,daca spune prostii,n-ar mai vinde.Stii cum e cu feedback-ul,pe ebay...Eu,o sa merg pe varianta "americana". O s-o luam probabil,vreo 3,si impartim costurile.Riscam cam 50-60 ron/caciula.Si daca e sa fie buna,ne si scoatem cheltuiala,chiar inzecit,la cata vopsea,e-ntr-o cutie d-aia.

 

Dar @darian... despre vopseaua de pe ebay avem o parere concreta, care se bazeaza pe experienta... Oricum vreau sa incerc o varianta, asa ca cand dai comanda sa ma anunti.

 

Cealalta vopsea putem sa comandam din Ungaria.

Editat de phoenix27
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok,man...Putem risca,mai ales ca nu-i vorba de ceva scump.In ambele cazuri.

...Mai grav,e ca dup-aia,sa vezi ce frecam la caucioacele cu-asa ceva,ca s-arate frumos,curat :) ...Cel putin eu,in 2 ani,de cand le am p-astea noi,nu cred ca le-am spalat de mai mult de 3 ori...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok,man...Putem risca,mai ales ca nu-i vorba de ceva scump.In ambele cazuri.

...Mai grav,e ca dup-aia,sa vezi ce frecam la caucioacele cu-asa ceva,ca s-arate frumos,curat :) ...Cel putin eu,in 2 ani,de cand le am p-astea noi,nu cred ca le-am spalat de mai mult de 3 ori...

 

Si ce faci, daca nu-ti place rezultatul? :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E-te na...! :) Da' de glaspapir,n-ai auzit? De fapt,daca citesti modul de aplicare a vopselelor astea,ai sa vezi ca si ei,zic,ca daca zona de vopsire,e lucioasa,sa smirgheluiesti,intai...

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ingerfarachip:iesti sigur ca vorbim de aceeasi vopsea?Ca zicea si ala,de pe ebay,de una mai ieftina,si care nu tine...

Morpheus-ule,te contrazic...Nu-i deloc,mai ieftina...Asta,ajunge la un singur set de cauciucuri auto - aia pe care am gasit-o eu,pe ebay,ajunge la cel putin 12 masini,adica 48 de cauciucuri auto.Asta,costa 20$,aia gasita de mine,29$ (si se poate lua simai ieftin,cu 25$,probabil). Cu aceleasi caracteristici,se lauda si americanul.Ala,daca spune prostii,n-ar mai vinde.Stii cum e cu feedback-ul,pe ebay...Eu,o sa merg pe varianta "americana". O s-o luam probabil,vreo 3,si impartim costurile.Riscam cam 50-60 ron/caciula.Si daca e sa fie buna,ne si scoatem cheltuiala,chiar inzecit,la cata vopsea,e-ntr-o cutie d-aia.

 

 

....man'...o sa trec mai pe seri pe la garaj sa vad daca e aceeasi cutie si am sa dau si o cautare in lista de favorite sa vad exact linkul.Pretul cred ca 29$ a fo'

si.. am sa bag si niste poze(tot mai pe seara) cum arata dupa ce am vopsit si poza dupa cateva ture...:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off topic..

vreau sa cumpar ceva de pe e ebay si vanzatorul nu trimite decat in UK....are cineva un neam,amic,preten de incredere prin Anglia sa poata primi coletul si apoi sa l trimita in Romania?fac o cinste mare....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multzam fain.

 

n-ai dc man'..si eu am avut damblaua asta (daca pot sa-i zic asa)..si am dat cu vopsea speciala

e adevarat ca e elastica si nu crapa si nu ataca cauciucul (pana acum nu)...si ca ajunge sa dai pe nu stiu cate cauciuce...

eu am dat pe un singur cauciuc pe cel din spate..si daca nu ma insel cred ca am dat 4 straturi pana sa fie ok..

nu am dat jos cauciucul pt a evita anumite momente de (cuvant urat) la montarea inapoi pe geanta.

Si bine am facut pt ca pretenarul meu si-a tras ceva pete si zgarieturi pe vopseau data la punerea pe geanta si a trebuit sa dea din nou inca un strat.

cauciucul de pe spate nu era nou(nu stiu daca conteaza amanuntul asta dar la cealalta motocicleta cauciucurile erau noi si a cam reactionat)

...cel de pe fata e de la mama lui...original

Am gasit in cele din urma cutia in garaj..dara nu mai am vreo eticheta pe ea :) pt a da mai multe detalii

 

poza facuta in vara dupa vopsire si cealalta acum juma de ora..

Bafta!

post-20167-1259785492_thumb.jpg

post-20167-1259785546_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-ai dc man'..si eu am avut damblaua asta (daca pot sa-i zic asa)..si am dat cu vopsea speciala

e adevarat ca e elastica si nu crapa si nu ataca cauciucul (pana acum nu)...si ca ajunge sa dai pe nu stiu cate cauciuce...

eu am dat pe un singur cauciuc pe cel din spate..si daca nu ma insel cred ca am dat 4 straturi pana sa fie ok..

nu am dat jos cauciucul pt a evita anumite momente de (cuvant urat) la montarea inapoi pe geanta.

Si bine am facut pt ca pretenarul meu si-a tras ceva pete si zgarieturi pe vopseau data la punerea pe geanta si a trebuit sa dea din nou inca un strat.

cauciucul de pe spate nu era nou(nu stiu daca conteaza amanuntul asta dar la cealalta motocicleta cauciucurile erau noi si a cam reactionat)

...cel de pe fata e de la mama lui...original

Am gasit in cele din urma cutia in garaj..dara nu mai am vreo eticheta pe ea :) pt a da mai multe detalii

 

poza facuta in vara dupa vopsire si cealalta acum juma de ora..

Bafta!

Frumos! Uite ce mi-a iesit mie cu vopsea normala, a crapat dupa un timp dar am retusat!

post-25613-1259789154_thumb.jpg

post-25613-1259789190_thumb.jpg

post-25613-1259789311_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-ai dc man'..si eu am avut damblaua asta (daca pot sa-i zic asa)..si am dat cu vopsea speciala

e adevarat ca e elastica si nu crapa si nu ataca cauciucul (pana acum nu)...si ca ajunge sa dai pe nu stiu cate cauciuce...

eu am dat pe un singur cauciuc pe cel din spate..si daca nu ma insel cred ca am dat 4 straturi pana sa fie ok..

nu am dat jos cauciucul pt a evita anumite momente de (cuvant urat) la montarea inapoi pe geanta.

Si bine am facut pt ca pretenarul meu si-a tras ceva pete si zgarieturi pe vopseau data la punerea pe geanta si a trebuit sa dea din nou inca un strat.

cauciucul de pe spate nu era nou(nu stiu daca conteaza amanuntul asta dar la cealalta motocicleta cauciucurile erau noi si a cam reactionat)

...cel de pe fata e de la mama lui...original

Am gasit in cele din urma cutia in garaj..dara nu mai am vreo eticheta pe ea :kali: pt a da mai multe detalii

 

poza facuta in vara dupa vopsire si cealalta acum juma de ora..

Bafta!

 

:finger:

 

Urat domnule... Mai bine renunt la guma lata 160, si cumpar unu original de 150 WW. Optiunea urmatoare ar fi 170/80-15, dar pentru asta trebuie sa schimb janta..... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:finger:

 

Urat domnule... Mai bine renunt la guma lata 160, si cumpar unu original de 150 WW. Optiunea urmatoare ar fi 170/80-15, dar pentru asta trebuie sa schimb janta..... :)

 

 

Cate spite are janta de vn 1500?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci!

 

In caz ca te hotarasti sa sa schimbi janta , si o vinzi pe cea veche la un pret accesibil ( Gen Ebay) , ti-o cumpar eu. Problema este ca o janta de minim 4" cum iti trebuie tie ca sa-ti pui un 170 ,speciala de vulcan (48 de gauri) costa foarte mult si nu cred ca se merita investitia, doar pt 1 cm in plus. Daca tot investesti banii intr-o roata mai groasa, pune un minim 200 cm.

Atasez un pdf cu dimensiuni de cauciucuri, si janta necesara fiecaruia

 

LE: Hopa...vad din tabel ca poti pune si un 170 pe janta ta ( vn 1500 are 3,5" janta)

venom.pdf

Editat de darkflames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci!

 

In caz ca te hotarasti sa sa schimbi janta , si o vinzi pe cea veche la un pret accesibil ( Gen Ebay) , ti-o cumpar eu. Problema este ca o janta de minim 4" cum iti trebuie tie ca sa-ti pui un 170 ,speciala de vulcan (48 de gauri) costa foarte mult si nu cred ca se merita investitia, doar pt 1 cm in plus. Daca tot investesti banii intr-o roata mai groasa, pune un minim 200 cm.

Atasez un pdf cu dimensiuni de cauciucuri, si janta necesara fiecaruia

 

LE: Hopa...vad din tabel ca poti pune si un 170 pe janta ta ( vn 1500 are 3,5" janta)

 

Mersi de info, dar dinpacate nu exista guma de 170 R16... numai R15, am cautat la toate producatori...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cauta la dunlop sau brigestone....dar vezi cum le potrivesti

size rim max. wide of tire

3.50 x 16 130 mm

3.50 x 16 148 mm

4.50 x 15 190 mm

6.00 x 15 206 mm

3.50 x 16 130 mm

4.50 x 15 185 mm

 

Mersi de info, dar dinpacate nu exista guma de 170 R16... numai R15, am cautat la toate producatori...
Editat de XXXL!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cauta la dunlop sau brigestone....dar vezi cum le potrivesti

size rim max. wide of tire

3.50 x 16 130 mm

3.50 x 16 148 mm

4.50 x 15 190 mm

6.00 x 15 206 mm

3.50 x 16 130 mm

4.50 x 15 185 mm

 

pai cred ca el se referea ca nu gaseste White Wall , la dimensiunea asta, ca asa fara dunga alba de 170R16 exista

Editat de darkflames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...