Sari la conținut

Sfat Yamaha xj6 sau Suzuki svs 650


XzStefan
 Share

Postări Recomandate

Salut. Numele meu este Stefan am 26 ani și sunt înscris la școala pentru a lua permisul A2. Ideea este că aș vrea să îmi cumpăr o primă motocicleta și nu mă pot decide între Suzuki svs 650(limitat a2) sau Yamaha xj6 de asemenea limitat a2(2009-2013). Eu fac școala pe un Kawasaki z400 și pot spune că poziția mă mulțumește. Pe un svs nu am stat niciodată dar îmi place la nebunie aspectul mai ales daca este full carenat. Menționez că motocicleta o sa o folosesc pentru plimbări în weekend și după amiază...în oraș nu știu cât de mult o sa fie folosită deoarece stau in Franța Intr un oraș micuț unde nu am prea mult trafic. Motocicleta o sa o mai folosesc cate odată pentru a merge la muncă dar foarte rar deoarece pe drum am foarte multe animale sălbatice ( căprioare și mistreți) deci daca ar fi și luminozitate farului ar fi un plus. Incep muncă la 4 dimineață deci dacă mă voi duce la muncă cu motocicleta o sa fie mereu noapte ( am 35 km până la muncă)

Editat de XzStefan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • XzStefan changed the title to Sfat Yamaha xj6 sau Suzuki svs 650
Just now, superbec said:

ce sens are sa iei A2 in loc de A?

Locuiesc în Franța, dau aici de permis iar legea nu este că în România daca ai peste 24 ani poți da direct de A. Trebuie sa dau de A2 iar după 2 ani de A2 plătești vreo 280 euro, faci o formațiune de 7 ore( se face intr-o zi  din ce am înțeles de la instructor) și îți dă A-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atunci completeaza-ti datele de profil

 

prima motocicleta nu prea conteaza , sa fie in stare cat mai buna eventual cu abs , vezi pe care stai mai comod , nakedurile sunt frumoase dar in prima saptamana de plimbat vei vrea protectie la vant .. asta daca iesi din oras.

 

in mod normal yamaha e peste suzuki dar linia XJ este de buget redus ,nu pot sa recomand , vezi daca-ti place un mt07

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...