Sari la conținut

Suzuki V-strom


Vizitator alexman
 Share

Postări Recomandate

Vizitator alexman

Salut!

 

To make the long story short: conduc un VN 800 Classic, am carnet din noiembrie anul trecut si vreo 2000 de km facuti. Am avut ocazia sa vad un Suzuki V-Strom si de atunci m-am indragostit. Modelul DL 650, nu cel de 1000 :crack: . Vreau sa imi cumpar un V-Strom 650.

 

Voi face credit la banca - m-am gandit 6500 EUR. Daca aveti si aici referinte de care banca e mai ok cu atat mai bine. Dar, the big 3 concerns:

 

1. sa o iau noua sau second hand? Diferentele de bani nu sunt mari, pe mobile.de second hand intre 3700 si 5000 cu km rezonabil (intre 10.000 si 23.000)

2. sa ma duc sa o iau eu si sa vin pe ea sau sa folosesc relatia unei cunostinte care intermediaza astfel de achizitii?

3. sa incerc sa gasesc in ro un model asemanator (nimic pe forumuri din ce am cautat pana acum)?

 

Please help. As vrea pana la mijlocul lui februarie sa ma hotarasc, pana la sfarsitul lunii asteia vreau sa cer creditul.

 

Orice informatii sunt de folos. Inclusiv impresii ale celor care au condus/conduc un WeeStrom.

 

Godspeed!

 

Alex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un prieten care a gasit la un dealer in Timisoara V-stom nou... shi cica au 3 bucatzi pe stoc.. daca vrei, potzi sa vb. cu el... e shi el aici pe forum... ride2esc

 

Bafta! DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

se pare ca ne-am indragostit de acelasi fluturas :crack:)

Io unu iti pot da ceva detalii, am vorbit la telefon vreo 2 ore cu dealeru de-acolo...

Si ..la mare intelegere n-am ajuns decat ca nu renteaza sa iei cu ABS, (scazi vreo 400 euro) si

cu un avans de 3100 Euro, ii faci credit pe 3 ani cu 180 euro/luna. Mie unu imi surade ideea asta..

Daca diferentele de bani intre second si noua nu sunt mari, atunci renteaza sa iei una noua.

Eu asa voi proceda, doar ca imi trebe vechime 3 luni, si nu am decat 2 sapt; )

Bafta, daca te mai pot ajuta cu ceva - ride2esc@gmail.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator alexman

Hai ca ti-am dat si PM. Eu de anul trecut ma tot uit pe siturile din ro de profil si nu am gasit decat la reprezentanta cotatie de pret. Astept deocamdata ca le-am trimis mail daca imi pot cauta ei ceva second hand. Intra si uita-te si aici, poate gasesti ceva interesant.

 

In cazul in care iau in leasing, cred ca e ok sa cer un credit la jumatate decat mi-am propus (6500 EUR ma gandeam pentru moto, adus de-acolo, inmatriculat si echipament pentru pasager).

 

Offf, ce-ti mai e si cu motociclurile astea :crack:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator alexman

Mai intrebi? Cand ai ceva trimite-mi te rog pe alexandru.craciun at gmail . com

 

Sunt in cautari, adica inclusiv deschis la oricine se ofera sa faca un act caritabil si sa ma ajute in sensul indeplinirii visului meu :crack:

 

Multumesc,

 

Alex

 

daca nu te barde foarte tare, pot sa-ti ofer si eu de 650 nou, la cutie.

spune-mi sa-ti dau un pret daca vrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator alexman

Inainte de Craciun, era 5759 CIP DL650. Acum... asteptam oferta de la suzuki :crack:)

 

Si mie imi place modelul si ma bate gindul sa fac un efort sa l achitizionez.In Italia pretul este de 6000euro pt.unul nou,iar unul second ajunge pe la 4000-4500euro.

As dori sa stiu si o oferta din tara,aveti idee?

Editat de alexman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel ma tare pret aici (cum au anuntat astia ca s-au scos taxele, nu cred ca se merita sh-tot iesi peste 5000), in rest numai de bine se aude despre acest model (consum in jur de 4,5%). Am citit pe undeva despre o bataie mai pronuntata in telescoape la gropi, poate ne spune un posesor mai multe detalii..... Cum m-ar aranja la o inaltime de1,87m?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator alexman

Mda, cu TVA 6461 EUR. Si e noua. Din experienta voastra, cat adaug la pretul de pe un site german pentru un v-strom second? Stiu ca nu e un patern, dar in ideea ca o voi lua cu credit de la banca trebuie sa stiu daca la pretul de pe site adaug 1000, 1500 eur. Am gasit una la un pret ok, 4500 EUR.

 

Nu vreau neaparat noua, stiu ce inseamna intretinerea and stuff.

 

Alex

 

cel ma tare pret aici (cum au anuntat astia ca s-au scos taxele, nu cred ca se merita sh-tot iesi peste 5000), in rest numai de bine se aude despre acest model (consum in jur de 4,5%). Am citit pe undeva despre o bataie mai pronuntata in telescoape la gropi, poate ne spune un posesor mai multe detalii..... Cum m-ar aranja la o inaltime de1,87m?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel ma tare pret aici (cum au anuntat astia ca s-au scos taxele, nu cred ca se merita sh-tot iesi peste 5000), in rest numai de bine se aude despre acest model (consum in jur de 4,5%). Am citit pe undeva despre o bataie mai pronuntata in telescoape la gropi, poate ne spune un posesor mai multe detalii..... Cum m-ar aranja la o inaltime de1,87m?

 

Eu nu va pot spune dicit ca e o motocicleta extraordinara. Dupa achizitie mai se investesc in ea 1300 Euro, scuturi, bari, geam mai inalt, genti si alte prostii. Eu ma simt f. bine pe ea si am 1,88. E o motocicleta f. comoda la drumuri lungi, dar si in oras, destul de usor de manevrat si consum f. OK. Oras 6,5l; afara 5l.

Cam asta ar fi in 2 cuvinte. Aaa si nu uitati a cistigat pt. al doilea an consecutiv testul din Alpi.

 

 

 

/index.php?...c=37237&hl=

 

o discutie mai veche

 

http://www.universmoto.ro/article--Motocic...650--10225.html

 

un test mai vechi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Vizitator alexman

Nu inca, ride2esc si-a luat de curand. Scrie-i pe PM, eu nu am apucat sa raspund ultimului PM dat de el, dar o sa iti dea informatii super utile.

 

Am inteles ca e si la salon, maine cand ajung vreau sa il vad, ca la reprezentanta acum 2 luni au zis ca l-au dus la reprezentanta de la Constanta - parca ar fi sfintele moaste :duel:)

 

 

 

@alexman: Ti-ai mai luat V-strom? Daca da, de unde, cu cat, in ce conditii?. Vreau sa-mi iau si eu un SV650 sau DL650 si nu stiu de unde. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...